Connect with us

Gmina Myślenice

Strażacy PSP i OSP znowu w akcji

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Powiat Myślenicki: W południe dnia 9 sierpnia Dyżurny Operacyjny PSP przyjął zgłoszenie o potrzebie transportu osoby poszkodowanej z lasu /złamana kończyna dolna/ do karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego w miejscowości Kornatka.  Transport poszkodowanej kobiety wykonano wykorzystując pojazd Quad z przyczepą. Udział w akcji brał zastęp OSP Kornatka i JRG Myślenice.

W Biertowicach na drodze krajowej nr 52 o godzinie 23.04 doszło dozderzenia czołowo – bocznego dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba, która została przebadana przez ZRM /nie wymagała hospitalizacji w szpitalu/. Strażacy przemieścili pojazdy na pobocze i usunęli rozbite elementy z jezdni w celu przywrócenia jej dla ruchu kołowego. Udział w akcji wziął zastęp JRG Myślenice, OSP Biertowice, OSP Krzywaczka. 

SKKP PSP w dniu 10 sierpnia o godzinie 7.03 odebrało zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w miejscowości Gruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zamknięty budynek mieszkalny, w którym mieszkał samotnie starszy mężczyzna (lat 78) niewidziany od dłuższego czasu. W asyście funkcjonariuszy Policji wykonano dostęp do wnętrza budynku. Wewnątrz znajdowały się zwłoki mężczyzny. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze JRG Myślenice oraz OSP Gruszów. W tym samym dniu o godzinie 22.27 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z dzikiem na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie. Strażacy usunęli skutki tego zdarzenia z jezdni, a pojazd został zabrany przez służby pomocy drogowej. Udział w akcji brała miejscowa jednostka OSP Głogoczów oraz zastęp JRG Myślenice. 
informacje i zdjecia: mł. bryg. PSP Roman Ajchler

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane