Connect with us

Gmina Dobczyce

Strażacy w akcji…

Opublikowano

w

psp4

Powiat Myślenice: Wzmożone działania strażaków związane z zagrożeniem powodziowym minęły, jednak codziennie zdarzają się sytuacje wymagające ich udziału.

W dniu 27 maja o godzinie 23.17 zgłoszono pożar samochodów ciężarowych w miejscowości Dobczyce. Działania gaśnicze polegały na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palące się pojazdy oraz dwóch prądów wody w obronie na sąsiadujące pojazdy i naczepy. Spaleniu lub uszkodzeniu uległy trzy pojazdy oraz naczepy.

Zderzenie samochodu osobowego z dostawczym w miejscowości Sułkowice dnia 28 maja spowodował obrażenia u dwóch osób, które zostały przez ZRM przewiezione do szpitala. Działania strażaków polegały na usunięciu rozbitych części pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Kolejny dzień i zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej w miejscowości Tokarnia. Strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób poprzez stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, przeprowadzenie badania urazowego w wyniku którego stwierdzono podejrzenie urazu biodra, wsparcie psychiczne. Ewakuowano osobę z pojazdu do ZRM z wykorzystaniem noszy. Druga z osób biorących udział w wypadku po konsultacji z ratownikami medycznymi również została przewieziona do szpitala. Dalsze działania miały na celu sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz usunięcie rozbitych elementów pojazdów z jezdni. Akcje prowadzili strażacy ochotnicy wraz z funkcjonariuszami JRG Myślenice.


informacje i zdjęcia: mł. bryg. Roman Ajchler PSP Myślenice

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Sierpień 2021
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lip   wrz. »

youtube

Najczęściej czytane