Connect with us

Gmina Myślenice

Strażacy w akcji w pierwszy czerwcowy weekend

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

W sobotni wieczór 1 czerwca doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w miejscowości Trzemeśnia. Poszkodowani zostali obydwaj kierujący. Działania strażaków polegały na przeprowadzeniu sorbcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu rozbitych części pojazdów z jezdni. W akcji udział brał zastęp JRG Myślenice oraz OSP Trzemeśnia. 

W dniu 2 czerwca w godzinach nocnych zastęp strażaków z JRG Myślenice, OSP Myślenice Zarabie został zadysponowany do kolizji drogowej na ulicy Daszyńskiego w Myślenicach. Na miejscu stwierdzono samochód osobowy, który uderzył w słup oświetleniowy łamiąc go całkowicie. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem strażaków. Działania polegały na usunięciu lampy z pasa drogowego, wezwaniu Pogotowia Energetycznego w celu zabezpieczenia zerwanych przewodów, sorbcji płynów eksploatacyjnych. 

W kolejnym dniu 3 czerwca strażacy PSP oraz OSP Sułkowice uczestniczyli w akcji ratowniczej w miejscowości Sułkowice gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na przeprowadzeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy z wykorzystaniem zestawu PSP R1 poszkodowanym dwóm osobom między innymi poprzez stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, przeprowadzenie badania urazowego, wsparcie psychiczne, założenie opatrunków osłaniających na rany. Ewakuacji jednej z tych osób  z pojazdu na noszach. Po przekazaniu osób poszkodowanych przybyłemu ZRM,  poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne i usunięto skutki zdarzenia z jezdni. 

informacje i zdjęcia: mł. bryg. Roman Ajchler PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2019
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Lip   Wrz »

Facebook

Najczęściej czytane