Connect with us

Gmina Pcim

Strażacy w akcji w Trzebuni i Krzczonowie

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

TRZEBUNIA/KRZCZONÓW: 9 kwietnia br. PSP w Myślenicach otrzymała zgłoszenie do dwóch zdarzeń, tym samym wraz z jednostkami OSP podjęli interwencje w miejscowościach Trzebunia (gmina Pcim) oraz Krzczonów (gmina Tokarnia).

Trzebunia – pożar tartaku.

Na miejscu stwierdzono pożar oleju hydraulicznego wykorzystywanego w procesie napędzania traka elektryczno – hydraulicznego do cięcia drewna. KDR w wyniku rozpoznania podjął decyzje o odłączeniu dopływu energii elektrycznej oraz podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej w celu ugaszenia pożaru. Po przygaszeniu pożaru kontrolowano temperaturę zbiornika olejowego kamerą termowizyjną oraz intensywnie chłodzono zbiornik. Następnie przewietrzono pomieszczenia piwniczne.

W akcji udział wzięły jednostki PSP oraz OSP Trzebunia, OSP Stróża, OSP Pcim. Zniszczeniu podczas pożaru uległ silnik elektryczny napędzający pompę hydrauliczną, częściowo instalacja elektryczna i układ hydrauliczny traka. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Krzczonów – kolizja drogowa

Druga interwencja dotyczyła kolizji drogowej w miejscowości Krzczonów. Gdzie doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej. Jeden z pojazdów pozostał na pasie ruchu blokując przejazd w kierunku Tokarni, drugi przemieścił się i leżał na dachu w przydrożnym rowie. Poszkodowany został kierujący z tego pojazdu, jednak opuścił go o własnych siłach. Z pojazdu leżącego na dachu wyciekało paliwo. Strażacy udzielili KPP poszkodowanemu do czasu przybycia ZRM poprzez stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, opatrzenie rany ciętej głowy oraz podali prąd piany ciężkiej na powstałe rozlewisko paliwa.

Po zakończonych czynnościach operacyjnych policji postawiono pojazd na koła i wyciągnięto z rowu, a następnie usunięto skutki zdarzenia z jezdni drogi powiatowej przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. W działaniach udział brały zastępy PSP oraz OSP Krzczonów.

źródło: mł. bryg. Roman Ajchler – PSP Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane