Connect with us

Gmina Lubień

Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych

Opublikowano

w

Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych
stw

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Lubień odbyły się w dniu 3 lipca 2022 r. w miejscowości Lubień.

Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych  Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Strażacy z gminy Lubień rywalizowali w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych

Klasyfikacja zawodów:

Drużyna do 16 lat:
I miejsce – OSP Krzeczów
II miejsce – OSP Lubień
III miejsce – OSP Skomielna Biała

Drużyna od 16 do 18 lat:
I miejsce – OSP Tenczyn
II miejsce – OSP Skomielna Biała

Drużyna Żeńska:
I miejsce – OSP Skomielna Biała
II miejsce – OSP Tenczyn
III miejsce – OSP Krzeczów

Drużyna Seniorów:
I miejsce – OSP Tenczyn
II miejsce – OSP Skomielna Biała
III miejsce – OSP Lubień
IV miejsce – OSP Krzeczów

Zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie: http://skomielna.info/2022/07/04/gminne-zawody-sportowo-pozarnicze-2022-w-lubniu-zdjecia/

informacje: Wiesław Sobczak Urząd Gminy Lubień
zdjęcia: Skomielna Info

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Lubień

Szczebel w ramach Odkryj Beskid Wyspowy

Opublikowano

w

Szczebel w ramach Odkryj Beskid Wyspowy
stw

Gmina Lubień oraz GOK w Lubniu w niedzielę 7 sierpnia 2022  zaprosili  na doroczną wycieczkę na górę Szczebel. Pogoda i turyści dopisali, wyjście z Lubnia pod opieką Haliny Mikołajczyk, przewodnika PTTK. Zgromadzonych przywitał wójt gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec.

Tradycyjnie na szczycie odbyła się msza święta koncelebrowana przez brata Szymona Mrowca – proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie.

Wydarzenie odbyło się w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy.
 
Odbyły się liczne konkursy m.in. na najmłodszego, najstarszego uczestnika wejścia na Szczebel.
 
Wyniku konkursów:
* Najmłodszy uczestnik : Julia Wabik /3 miesiące/ z Tenczyna
* Najstarszy uczestnik: Jan Burtan /78 lat/z Tenczyn
* Uczestnik z najdalszego zakątka Polski :  Hubert i Konrad Niemiec z Piły,
* Uczestnik z najdalszego zakątka świata : Danuta Hetmańczyk, Las Vegas, USA.
* Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień:
I m. Anna Piwowar, Męcina, II m. Michał Wątor, Dobra, III m. Tomasz Przybytek, Dobra.
Rodzinne Odkrywanie: Rodzina Kowalów z Tenczyna.
* Najmilsza uczestniczka : Bogumiła Czech z Lubnia,
* Najmilszy uczestnik : Jack Juszczak z Lubnia.
Nagrody wręczył wójt Kazimierz Szczepaniec oraz Edyta Brzezicka dyrektor GOK w Lubniu.
 
O oprawę muzyczną nabożeństwa i część artystyczna spotkania zadbali: Zespół Regionalny „Toporzanie” i „Mali Toporzanie” pod kierownictwem Barbary i Andrzeja Druzgałów i Danuty Biedrończyk oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Tenczyn pod kierownictwem Andrzeja Stojewskiego.
 
Logistyka, bezpieczeństwo, obsługa grilla, transport: GOK Lubień, OSP Tenczyn, OSP Lubień oraz Monika Oleksińska, Leon Nowak, Stanisław Frączek, Adam Chrustek, Jerzy Bogucki.
 
Specjalne podziękowania organizatorów dla Marka Skolarusa z Kasinki Małej za udostępnienie miejsca na spotkanie.
 
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2022”.
 
 
zdjęcia: Rolanda Mielnickiego
informacje: Czesław Szynalik

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale w Dobczycach – zgłoszenia do 11 sierpnia 2022

Opublikowano

w

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale w Dobczycach – zgłoszenia do 11 sierpnia 2022
stw

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale już 25 września w Dobczycach!

Już po raz drugi, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś zapraszają amatorskie orkiestry dęte, do udziału w II Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale, który odbędzie się 25 września w Dobczycach.

Jak w roku ubiegłym, podczas festiwalu będą mogły zaprezentować się zarówno orkiestry rodzime, oraz orkiestry spoza naszego powiatu. Istotną rzeczą jest, że orkiestry muszą być amatorskimi, a muzycy w niej grający nie mogą być muzykami zawodowymi, zaangażowanymi na sam festiwal. Pierwszeństwo udziału w festiwalu mają orkiestry z terenu naszego Powiatu, a zespoły spoza biorą udział w eliminacjach – poprzez przesłanie linku do nagrania zespołu (nie starsze niż 2 lata).

30.000 złotych w puli nagród.

Każdy z zakwalifikowanych zespołów, które wezmą udział w Festiwalu, otrzyma nagrodę pieniężną za uczestnictwo. W ten sposób Organizatorzy chcą docenić pracę na rzecz promocji dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Dodatkowo Jury nagrodzi trzy najlepsze zespoły oraz solistę i najlepszego kapelmistrza zespołu – w tym przypadku na laureatów również czekają nagrody pieniężne. W tym roku dodatkowo podczas festiwalu zostanie wyłoniona Najlepsza Orkiestra Dęta z terenu Powiatu Myślenickiego, która otrzyma nagrodę pieniężną.

Zgłoś się już dziś.  

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeniową dostępną na stronie: https://bit.ly/3J9RVEl. Na zgłoszenia zespołów czekamy tylko do 11 sierpnia 2022 r. Listę zespołów prezentujących się podczas II Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale poznamy do dnia 22 sierpnia 2022 r.

Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Partnerem głównym wydarzenia Gmina i Miasto Dobczyce, a także partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

 

 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Lubień

XII Biesiada Orkiestr Dętych w Tenczynie

Opublikowano

w

XII Biesiada Orkiestr Dętych w Tenczynie
stw

 

Już po raz dwunasty w  Tenczynie odbyła się Biesiada Orkiestr Dętych a po raz dziewiąty w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy „Beskidzkie Rytmy i Smaki.” W tym roku dodatkową okazją do świętowanie był jubileusz 95-lecia istnienia jednostki OSP Tenczyn oraz Orkiestry Dętej OSP Tenczyn.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięły zaproszone orkiestry dęte z regionu: Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Orkiestra Dęta „Orzeł” z Trzebuni oraz Orkiestra Dęta OSP Węglówka. Po przemarszu na Stadion KS „ Topór” wszystkie orkiestry wykonały wspólny dwa wspólne utwory. Przyszedł czas na prezentację orkiestr, po nich pokaz sprawności bojowej drużyn: żeńskiej i młodzieżowej OSP Tenczyn.
 
Jubileusz tenczyński uświetniły zespoły ”Mali Toparzanie” i „Toporzanie”. W czasie występów można było skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.  Dla najmłodszych na placu zabaw były gry i zabawy oraz dmuchańce.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane