Connect with us

Powiat myślenicki

Strażakiem może zostać nie tylko Wojtek, ale też… Kasia

Opublikowano

w

DOMYSLNE

Dawniej o karierze strażaka, tak jak tytułowy Wojtek z książki Czesława Janczarskiego, myśleli przede wszystkim chłopcy. Dziś o mundurze strażackim coraz częściej marzą też dziewczęta.  Młodzi druhowie i druhny z całego powiatu po raz dziewiąty rywalizowali w zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych.

[cleanvideoplayer theme=”light” playlist=”{title: 'Strażakiem może zostać nie tylko Wojtek, ale też… Kasia’, youtube: 'https://www.youtube.com/watch?v=hl-x2AoByuE’}”]

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Opublikowano

w

5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

16 maja poniedziałek na myślenickim Rynku wielkie święto – 5. Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  Do Myślenic na wspólne świętowanie przybyły osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie z całej małopolski. Rozpoczęto mszą świętą o godzinie 10:00 w Sanktuarium Narodzenia NMP  w Myślenicach.

🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡
5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach
Organizatorami wydarzenia są:
Galeria:
5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Powiat myślenicki

4 maja dzień Świętego Floriana. Życzenia dla Strażaków! Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

Opublikowano

w

najlepsze życzenia DLA STRAŻAKÓW MYŚLENICE!

POWIAT MYŚLENICKI: Święty Florian został w 1436 r. przez biskupa krakowskiego kard. Zbigniewa Oleśnickiego ustanowiony jednym z czterech głównych patronów Królestwa Polskiego. Św. Florian jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, garncarzy, hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy.

Nasze najlepsze życzenia dla wszystkich wykonujących wspomniane zawody. Zwłaszcza zaś z okazji dnia św. Floriana – pragniemy przekazać wszystkim Druhnom i Druhom, Strażakom najserdeczniejsze życzenia, wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.

Życzymy, aby ten piękny dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przyniósł spełnienie oczekiwań i planów zarówno osobistych jak i zawodowych. To dzięki Wam mieszkańcy naszych małych ojczyzn mogą spać spokojnie, bo jesteście przykładem, jak w dzisiejszych czasach można i należy godnie sprawować swoje obowiązki.

Życzymy wszystkim Druhnom, Druhom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Państwowej Straży Pożarnej bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwego powrotu z akcji.

4 maja dzień Świętego Floriana. Życzenia dla Strażaków! Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Gmina Dobczyce wyróżniona za realizację unijnych projektów

Opublikowano

w

Gmina Dobczyce wyróżniona za realizację unijnych projektów

Burmistrz Tomasz Suś odebrał, 31 marca, statuetki w Plebiscycie Fundusze Europejskie są w Małopolsce, którego Gmina Dobczyce została podwójnym laureatem. Uroczysta Gala „Fundusze z Kulturą” odbyła się w Operze Krakowskiej. Gminę Dobczyce wyróżniono za dwa unijne projekty – Rozbudowę, modernizację przedszkola nr 3 i utworzenie oddziału żłobka oraz Zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Dobczyckiego.

Należy dodać, że nasza gmina jako jedyna została podwójnie nagrodzona. Burmistrzowi towarzyszyły przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska oraz wiceburmistrz Edyta Podmokły.
Plebiscyt zorganizowany jesienią ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego miał na celu wyłonienie najlepszych – zdaniem mieszkańców – inwestycji w Małopolsce, zrealizowanych od 2014 roku z pomocą środków unijnych. Uroczystego wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów dokonał wicemarszałek Łukasz Smółka, podkreślając zaangażowanie i wysiłek włożony przez beneficjentów realizowanych inwestycji. Galę zwieńczył koncert Sądeckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Leszka Mieczkowskiego z udziałem zespołu Tango Attack oraz taneczny duet Uli Wojtkowiak i Piotra Woźniaka.

Gmina Dobczyce wyróżniona za realizację unijnych projektów

„To ogromna radość i wyróżnienie, że Gmina Dobczyce znalazła się wśród laureatów tego plebiscytu. Radość tym większa, że jako jedyni odebraliśmy tego wieczoru dwie statuetki. Inwestycje, które przyniosły pozytywne zmiany w naszej gminie, zostały w ten sposób szczególnie docenione. Jest to wspólny sukces samorządowców i pracowników urzędu, którzy na przestrzeni ostatnich lat włożyli wiele pracy i zaangażowania w realizację tych inwestycji. Pragnę podziękować burmistrzom – śp. Marcinowi Pawlakowi oraz Pawłowi Machnickiemu, a także przedstawicielom Rady Miejskiej w Dobczycach obecnej i poprzedniej kadencji oraz wszystkim zaangażowanym w realizację tych przedsięwzięć.” – powiedział burmistrz Tomasz Suś. Dodał również, że: – „Pragnę także pogratulować pozostałym laureatom plebiscytu z terenu powiatu myślenickiego – Starostwu Powiatowemu w Myślenicach, Gminie Myślenice oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Myślenicach.”

Gmina Dobczyce wyróżniona za realizację unijnych projektów

Źródło: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane