fbpx
Connect with us

Gmina Pcim

Stróża. Adam Mickiewicz naszym patronem jest !

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

STRÓŻA: Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Stróży, rok rocznie, pamięta o tym, aby uczcić pamięć, urodzonego 24 grudnia 1798 roku patrona szkoły, wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza. To już tradycja, że w grudniu, organizowany jest w tej placówce Dzień Patrona, w trakcie którego społeczność szkolna ma okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne oraz wiedzę na temat tego wybitnego poety.

W tym roku, uczniowie z klasy siódmej i ósmej pod kierownictwem pani Małgorzaty Bzowskiej oraz pani Urszuli Handzlik, przygotowali program artystyczny, w którym przenieśli, zebranych gości w świat utworów Adama Mickiewicza oraz epoki, w której żył poeta. W czasie akademii można było przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia patrona szkoły oraz wysłuchać recytacji jego wierszy. Dzień Patrona był również okazją do obejrzenia inscenizacji jego utworów między innymi: ,,Pani Twardowskiej”, ,,Panicza i dziewczyny” oraz ,,Dziadów” cz.2’. W inscenizacji ,,Pani Twardowskiej” wzięli udział uczniowie klasy ósmej.

Przy okazji świętowania, w szkole otwarta została oficjalnie, szatnia szkolna, która przeszła w ostatnim czasie gruntowny remont.

ŹRÓDŁO: UG Pcim

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane