Connect with us

Bez kategorii

Stróża. Dziewczyny pokazały jak się gra w siatkówkę

Opublikowano

w

IMG 0790

STRÓŻA: W ostatnią niedzielę marca w hali sportowej w Stróży, rozpoczęły się zmagania w rozgrywkach Orlen Mini Cup . Orlen Mini Cup to cykl trzech turniejów mini siatkówki w kategorii trójek i dwójek dziewcząt realizowany przez Fundacje Akademia Małego Sportowca we współpracy z PKN Orlen S.A.

„Charakter naszego projektu ma na celu przede wszystkim promować wszelką aktywność sportową i zachęcać do uprawiania siatkówki po przez zrównanie szans dzieci w dostępie do rywalizacji sportowej w stosunku do ich rówieśników z większych miejscowości, gdzie wydarzenia sportowe odbywają się często.”- mówi prezes Fundacji Andrzej Tyrpuła

W niedzielne przedpołudnie do Stróży przyjechały kluby, trenerzy oraz zawodniczki z wielu zakątków małopolski: Salos Staniątki, UKS Liszki, SMS Dalin Myślenice, Salos Kraków RP, KS Prądniczanka Media Gold Kraków, Skps Dunajec Nowy Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, Ogniwo Piwniczna, KS GORCE NOWY TARG oraz drużyna gospodarzy AMS Pcim. 

W turnieju wzięło udział 17 drużyn dwójek oraz 16 drużyn trójek, w sumie ponad 120 zawodniczek z terenu województwa małopolskiego. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął wójt gminy Pcim, Piotr Hajduk.

W kategorii dwójek rywalizowaliśmy w trzech grupach, następnie w grupach finałowych o konkretne miejsca. Młodzi adepci pokazali kawałek dobrej siatkówki, wymiany szczególnie w meczach finałowych były długie i bardzo zacięte, co bardzo dobrze wróży na przyszłość. Zwycięstwo przypadło drużynie KS Prądniczanka Media Gold Kraków 1, która wygrała wszystkie swoje mecze, 2 miejsce – STS Sandecja 1 Nowy Sącz, 3 miejsce – SMS Dalin Myślenice 1, a Drużyna Gospodarzy AMS Pcim – wywalczyła 5 miejsce.

W kategorii trójek rywalizacja przebiegała podobnie. Natomiast w grze widać było momentami bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Dzięki temu kibice mogli zobaczyć długie wymiany, walkę w obronie i co raz częściej pojawiające się ataki czy bloki. Zwycięstwo odniosła drużyna SKPS Dunajec Nowy Sącz A, która uległa tylko w jedynym meczu drużynie gospodarzy AMS Pcim 1, 2 miejsce – SL Salos Staniątki, 3 miejsce – KS Gorce Nowy Targ 1, a drużyna gospodarzy AMS Pcim 1 uplasowała się tuż za podium o czym zdecydował stosunek małych punktów.


Tego dnia we wszystkich kategoriach odbyły się w sumie 120 spotkania. Większość z nich była bardzo emocjonująca. Choć poszczególne klasyfikacje były tu sprawą drugorzędną. Głównym celem wydarzenia była dobra zabawa i krzewienie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a to udało się w 100 procentach. Rodzice wraz z rodzinami i przyjaciółmi stworzyli niezwykłą atmosferę, dzięki czemu dzieci mogły poczuć się wyjątkowo. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. I zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się 23.04.19r.ŹRÓDŁO: Akademia Małego Sportowca

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2021
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lip   wrz. »

youtube

Najczęściej czytane