Connect with us

Akcje charytatywne

Stwardnienie zanikowe boczne chora mama dwójki dzieci – pilnie potrzebna pomoc

Opublikowano

w

Dotąd moje życie wyglądało tak jak większości osób w moim wieku. Kochający mąż i dwójka cudownych dzieci. Wszystko wywróciło się do góry nogami w 2020 roku. Będąc w 5 miesiącu drugiej ciąży wstępnie postawiono mi diagnozę SLA która niestety w styczniu tego roku została potwierdzona.

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA/ALS) to choroba neurodegeneracyjna układu nerwowego, w której dochodzi do postępującego uszkodzenia komórek nerwowych znajdujących się w rdzeniu kręgowym, pniu mózgu oraz korze mózgowej odpowiedzialnych za ruch. Powoduje to narastające osłabienie i zanik mięśni, problemy z mową, chodem połykaniem i oddychaniem a w konsekwencji prowadzi do całkowitego paraliżu ciała. Jest to bardzo rzadka choroba na którą nie ma lekarstwa na całym świecie ale są niektóre leki i sposoby które mogą ją spowolnić lub zatrzymać. Powyższa diagnoza oznacza walkę z czasem, bo choroba niestety bardzo szybko postępuje, statystyki mówią od 2-5 lat.

Po pierwszym szoku uznałam, że nie mogę pogodzić się z chorobą i jej skutkami. Moim celem jest znalezienie przyczyny choroby ponieważ lekarze nie potrafią stwierdzić co ją spowodowało. Znalezienie przyczyny pozwoli na skuteczniejszą walkę z chorobą. Dzięki pomocy najbliższym udało mi się już wykonać kilka badań ale są to niestety bardzo kosztowne badania wysyłane do laboratorium m.in. w USA czy Niemczech. Choroba wiąże się z koniecznością stałej rehabilitacji, terapii neurologopedycznej oraz specjalnej diety. Także konieczność stosowania bogatej suplementacji i leków w większości sprowadzanych z zagranicy generuje duże koszty. W planach jest terapia komórkami macierzystymi.

Walka z chorobą w najbliższym czasie nie pozwoli mi wrócić do pracy, której misją jest pomoc ludziom. Teraz niestety to ja potrzebuję pomocy, choć o wiele bardziej wolę pomagać. Jedyne o co mogę prosić Was ludzi dobrego serca to o wsparcie w mojej walce. Nie ma rzeczy niemożliwych, razem możemy zdziałać dużo więcej. 

Justyna

Pomóż mi wygrać z SLA i udowodnić, że to możliwe: link do zrzutki

Data:

14.06.2021 -> 30 787 zł z 50 000 zł

21.06.2021 -> 44 020 zł z 50 000 zł

informacje: zrzutka.pl

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Sierpień 2021
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lip   wrz. »

youtube

Najczęściej czytane