Connect with us

Polityka

Styczeń, okiem posła Władysława Kurowskiego

Opublikowano

w

nr 1 (Główne) (1)

Fundusz Inwestycji Lokalnych, spotkania w ministerstwach oraz relacja z 25 posiedzenia sejmu. Rozpoczynamy cykl comiesięcznych podsumowań pracy parlamentarnej posła Ziemi Myślenickiej Władysława Kurowskiego i skrót najważniejszych informacji z życia politycznego dotyczącego naszego rejonu.

Początek roku przyniósł wiele dobrych wiadomości dla samorządów Powiatu Myślenickiego. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się oficjalne przekazanie czeków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota dofinansowań dla naszego regionu jest ogromna i wynosi ponad 37 milinów złotych. Tak wysokie dofinansowanie to efekt polityki Prawa i Sprawiedliwości zakładającej rozwój przez inwestycje, również te lokalne realizowane przez samorządy.

Styczeń, okiem posła Władysława Kurowskiego

Cieszę się z takiego obrotu spraw i pragnę podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie za solidne wsparcie mieszkańców Ziemi Myślenickiej. Warto zaznaczyć, że na etapie oceny jest III część Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz kolejna nowa forma pomocy, tym razem dla gmin górskich. Mam informację, że zakwalifikowano do niej także gminy z terenu Powiatu Myślenickiego. Szczegóły będę przekazywał już niebawem – powiedział Władysław Kurowski, poseł RP.

Styczeń, okiem posła Władysława Kurowskiego

W ostatnim czasie poseł Władysław Kurowski odbył szereg spotkań w centralnych instytucjach rządowych w Warszawie. W stolicy rozmawiał między innymi z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem, Ministrem Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg, Ministrem Klimatu Jackiem Kurtyką, a w Ministerstwie Infrastruktury spotkał się z Ministrem Andrzejem Adamczykiem oraz Ministrem Markiem Gróbarczykiem. Natomiast w Kancelarii Prezydenta poseł rozmawiał z ministrem Piotrem Ćwikiem.

Każdy wyjazd do Warszawy jest związany z wieloma spotkaniami podczas, których omawiam najważniejsze sprawy naszego powiatu. Tym razem w szczególności kwestie oświatowe, społeczne, bezpieczeństwa, infrastruktury czy klimatu. Podczas rozmów przedstawiam stanowiska poszczególnych grup społecznych oraz samorządowców. Tematów i spraw jest naprawdę wiele i każdy z nich zasługuje na osobną uwagę – dodał parlamentarzysta.

Styczeń, okiem posła Władysława Kurowskiego

W dniach 20-21 stycznia odbyło się 25 posiedzenie sejmu podczas, którego posłowie uchwalili m.in. ustawę dotyczącą dotyczącą waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych. Przepisy te zakładają zwrot świadczeń emerytalno-rentowych od marca 2021 r. o wskaźnik waloryzacji nie mniejszy niż 50 zł. Uchwalona została także ustawa o kolejnym dodatkowym świadczeniu dla emerytów i rencistów, czyli tzw. 14 emerytura. To znaczy, że na wiosnę wszyscy emeryci otrzymają 1250 zł brutto w ramach 13 emerytury, a od listopada 14 emeryturę. Świadczenie to w pełnej wysokości, czyli w wysokości najniższej emerytury otrzymają osoby, których emerytura nie przekracza 2,9 tyś. zł brutto. Ci, którzy maja emeryturę wyższą będą mieli 14 emeryturę pomniejszoną na zasadzie złotówka za złotówkę – licząc od podstawy 2 900 zł.

Po raz kolejny dotrzymujemy słowa danego wyborcom podczas kampanii. Nie zapominamy o osobach w podeszłym wieku dla których te dodatkowe środki są dużym wsparciem. Obecny Rząd prowadzi politykę senioralną, która ma stwarzać realne środki pomocowe dla tych osób. Programy takie jak Senior+, ASOS czy właśnie dodatkowe świadczenia finansowe to potwierdzenie dobrej zmiany dla seniorów w Polsce – zakończył poseł.

W styczniu poseł spotkał się także z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Panem Kazimierzem Koprowskim, z którym omawiał aktualne problemy związane z ochroną środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza i wody oraz poruszył temat możliwości wsparcia dla mieszkańców i samorządów lokalnych , które są realizowane przez fundusz.

Oprac.: Biuro Poselskie Posła Władysława Kurowskiego


Artykuł Sponsorowany

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane