Connect with us

Gmina Myślenice

Sukcesy Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna

Opublikowano

w

Sukcesy Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna
Sukcesy Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna
Sukcesy Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna

3 złote medale i top 6 na Mistrzostwach Świata – klub Lady Fitness Myślenice!

Wczoraj do kraju wrócili przedstawiciele myślenickiego klubu Lady Fitness, którzy reprezentowali Polskę pośród 53-osobowej kadry kraju na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna. Wśród zawodniczek powołanych do kadry i występujących w konkurencjach juniorek i seniorek znalazły się Yuliia Komenotrus i Emilia Graca. W przygotowaniu zarówno na Mistrzostwa Polski, jak i Mistrzostwa Świata pomagali trenerzy Anna Simsak Godula, oraz Paweł Godula.
Po sukcesach kilka tygodni temu, gdzie dziewczęta wywalczyły podczas trzydniowego festiwalu sportów sylwetkowych (Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, ogólnopolskich Mistrzostw Wielkopolski) tytuły Mistrzyni Polski (obroniła go Yuliia Komenotrus kat. fitness art.), oraz V-ce Mistrzyni Polski (Emilia Graca kat. fitness art.), jako jedyne polskie przedstawicielki fitness gimnastycznego znalazły się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna. Konkurencja dziewcząt polega na przygotowaniu do rundy oceny sylwetki (treningi siłowe i przygotowanie dietetyczne – pod kątem oceny jak w kategoriach fitness), oraz równie ważnego programu dowolnego – tańca, gimnastyki artystycznej i sportowej.
Jedna z najmłodszych zawodniczek mistrzostw – 16-letnia Emilia Graca znalazła się w top 6 Mistrzostw Świata juniorek w swojej kategorii, natomiast Yuliia Komenotrus obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Świata juniorek w swojej kategorii i zdobyła złoty medal. Wygrana dała jej możliwość rywalizacji w tz. konkurencji overall – czyli zawalczyć o tytuł absolutniej Mistrzyni Świata juniorek (rywalizują wówczas ze sobą złote medalistki kategorii juniorek fitness artystycznego) i udało się! Mimo, ogromnego zmęczenia (bo zawody zakończyły się około 1 w nocy), już nad ranem dnia kolejnego po zdobyciu dwóch złotych medali, była gotowa do podjęcia walki o Mistrzostwo Świata wśród seniorek. Tu także okazała się najlepsza i robiąc ogromny progres w porównaniu do roku poprzedniego, wyprzedziła rywalki zostając także Mistrzynią Świata seniorek. W konkurencji overall seniorek, punktacyjnie zremisowała ze szwedzką konkurentkąz miejsca pierwszego.
„Usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego i zobaczyć na żywo, gdy zawodnicy i delegaci z całego świata stają z szacunkiem, by odsłuchać go razem z nami to moment gdy łzy wzruszenia same cisną się do oczu. Chociaż wcześniej także mieliśmy możliwość, aby dzieci, młodzież i dorośli zawodnicy brali udział w zawodach międzynarodowych z sukcesami, za każdym razem to dla każdego z nas ogromny zaszczyt i docenienie pracy trenerów, zawodników i zaangażowania rodziców. Każdy zawodnik marzy by zwieńczeniem jego ciężkiej pracy były takie sukcesy na Mistrzostwach Świata, zwłaszcza że znajdujemy się wówczas wśród świetnych ludzi- pasjonatów i czołowych zawodników, trenerów będących znanymi ikonami świata fitness” – mówi trener Anna Simsak – Godula.
Po paśmie sukcesów i zwieńczeniem sezonu ogromnymi sukcesami na Mistrzostwach Świata, przyszedł czas na chwilę odpoczynku i regenerację. Zawodnicy, trenerzy i władze klubu serdecznie dziękują wszystkim którzy trzymali za nich kciuki, oraz sponsorom za wsparcia i wiarę w starania. Serdeczne podziękowania także dla Miasta i Gminy Myślenice.
Sukcesy Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna
Sukcesy Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna
informacje i zdjęcia: Klub Lady Fitness Myślenice

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce

Opublikowano

w

Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce
Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce
Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce

Logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, przekierowanie prowadzi do serwisu Pociąg do kariery

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach ze Skillem – dobrze trafiłeś! Skill znalazł sposób na rozdawanie umiejętności nawet w tym trudnym czasie – zdobędziesz je podczas szkoleń i kursów z dofinansowaniem unijnym. Teraz z naszej oferty skorzystasz całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Żółty prostokąt, na którym są dwa kwadraty w kolorze różowym i niebieskim oraz postać Skilla (puchata kulka z długim ogonem, przypomina coś pomiędzy wiewiórką a kotem). Napisy: Kierunek Kariera oraz Kierunek Kariera Zawodowa online #zostań w domu

Dofinansowanie w projektach „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” możesz wykorzystać na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji zawodowych, potwierdzone egzaminami.

W obecnej sytuacji, niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje epidemii odczujemy wszyscy, niezależnie od stanowiska. W tym trudnym zawodowo czasie, zanim podejmiesz decyzję, co dalej, warto skorzystać z usług doradztwa zawodowego. Podczas rozmowy online, doradca pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony i da Ci wskazówki, jak odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy. Wspólnie określicie jakich szkoleń potrzebujesz.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

  • Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować;
  • Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki);
  • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, możesz mieć maksymalnie średnie wykształcenie*

* Od 3 marca 2021 r. do projektu przyjmowane są również osoby posiadające ukończone szkoły policealne lub pomaturalne. UWAGA! nie dotyczy to osób posiadających wykształcenie wyższe (studia licencjackie, magisterskie itp.) – osoby z wykształceniem wyższym mogły przystąpić do projektu, tylko jeżeli ukończyły 50 r.ż. lub posiadały orzeczenie o niepełnosprawności (wymagania dla osób z niepełnosprawnościami podano niżej) **

** Od 14 czerwca do 31 grudnia 2021 r.  w projekcie Kierunek Kariera trwała rekrutacja limitowana dla osób posiadających wyższe wykształcenie. Rekrutacja została zakończona. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Osoby poniżej 25 roku życia nie są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa. Uruchomiony został jednak analogiczny projekt z dofinansowaniem szkoleń dla młodych, pracujących, z niskimi dochodami. Więcej szczegółów o projekcie „Łap skilla!” na stronie www.pociagdokariery.

Kim jest osoba pracująca?

Jeżeli:

  • jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub
  • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub
  • jesteś rolnikiem.

To jesteś osobą pracującą.

Jak się zgłosić?

Przed przystąpieniem do projektu  zapoznaj się z treścią regulaminów naszych projektów.
Przeczytaj też aktualne zalecenia w ramach naszych projektów, przyjęte w związku z panującą epidemią.

Co trzeba zrobić – krok po kroku

Krok 1: Rejestracja. Wejdź na naszą stronę internetową, wypełnij formularz zgłoszeniowy i umów się na rozmowę z doradcą zawodowym. Krok 2: Bilans Kariery. Porozmawiaj z doradcą, odkryj jakie możliwości dają Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa oraz jak najlepiej je wykorzystać. Krok 3: Bony na szkolenia. U Twojego doradcy zamów bony na szkolenia językowe, komputerowe i inne ogólne. Możesz otrzymać do 180 bonów o wartości 2700 zł. Krok 4: Kursy zawodowe. Samodzielnie zamów bony na szkolenia i kursy zawodowe przez formularz na stronie. Możesz otrzymać do 337 bonów o wartości 5055 zł. Krok 5: Umowa i koszt. Podpisz umowę o dofinansowanie i wpłać 15% wartości zamawianych bonów na podany w umowie numer konta. Krok 6: Szkolenia i kursy. Zapisz się na wybrane szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. Zapłać za nie bonami. Ukończ kurs i podnieś swoje kwalifikacje!

 Zarejestruj się na stronie w zakładce „Zgłoś się”

2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym przez internet

O szczegółach rozmowy przy pomocy komunikatora internetowego poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi, które powinieneś spełnić, żeby zdalnie skorzystać z usługi doradczej.

Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.
Z doradcą porozmawiasz bez wychodzenia z domu! W dniu rozmowy, o umówionej godzinie, kliknij w link, który dostałeś na maila od swojego doradcy zawodowego.

 

3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa

Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy. Bony na szkolenia zawodowe zamówisz samodzielnie w zakładce „Zamów bony”.

Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy i wpłacie 15% wartości zamówionych bonów.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, może się okazać, że dofinansowanie wybranych przez Ciebie w ramach projektu szkoleń stanowić będzie pomoc de minimis. Wówczas, przed zawarciem umowy, należy złożyć m.in. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny

5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Osoby z niepełnosprawnościami

Jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 25 a 65 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza oraz jesteś związany z Małopolską (tutaj mieszkasz, pracujesz lub uczysz się) – skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń.

Osoby z niepełnosprawnościami są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa nawet jeżeli nie są osobami pracującymi oraz niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:

Ewa Półchłopek
tel. 12 619 84 09
e-mail: bon@wup-krakow.pl

W budynku (plac na Stawach 1) posiadamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz doradców zawodowych posługujących się językiem migowym.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek  Kariera” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

informacje i grafiki: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Zapisy na bieg Garmin Ultra Race 2022 ruszyły! Zawody 7 maja

Opublikowano

w

Zapisy na bieg Garmin Ultra Race 2022 ruszyły! Zawody 7 maja
Zapisy na bieg Garmin Ultra Race 2022 ruszyły! Zawody 7 maja
Zapisy na bieg Garmin Ultra Race 2022 ruszyły! Zawody 7 maja

Zawody Garmin Ultra Race to cykl kultowy, który co roku wpisuje się w kalendarz startów tysięcy biegaczy ultra w Polsce! W sezonie 2022 organizatorzy ponownie przygotowali dla Zawodników 3 lokalizacje!

Myślenice – to tu zaczynają się góry! 

W nadchodzącym sezonie Myślenice po raz kolejny zainaugurują cykl Garmin Ultra Race! Beskidy będą areną zmagań zawodników 7 maja 2022! Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w ramach tej lokalizacji będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: GUR 80, GUR 50, GUR 27, GUR 13.

Myślenice są dobrze znane jako „Strefa Czasu Wolnego”. Tutaj w latach 20. XX wieku powstało Zarabie – rekreacyjna dzielnica miasta. Jest ono dzisiaj wymarzonym miejscem odpoczynku dla wszystkich, bez względu na wiek. Nieskażone powietrze, góry, lasy, czyste wody Raby oraz doskonała infrastruktura turystyczna stwarzają liczne możliwości spędzania wolnego czasu.

Zapisy na Garmin Ultra Race 2022:

Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl.

Formularz zgłoszeniowy | Garmin Ultra Race

Aby być na bieżąco obserwuj oficjalny profil zawodów na Facebooku!

Garmin Ultra Race 2022, zapisy na bieg ultra Myślenice, Radków, Gdańsk

informacje: GarminUltra Race in Poland

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagrają na rzecz Jakuba Starzaka

Opublikowano

w

Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach  zagrają na rzecz Jakuba Starzaka
Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach  zagrają na rzecz Jakuba Starzaka
Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach  zagrają na rzecz Jakuba Starzaka

„Zemsta” powraca. Tym razem w Myślenicach! „Teatr pod Zamkiem w Dobczycach zaprasza 23 stycznia w niedzielę do sali teatralnej Domu Katolickiego w Myślenicach,  na spektakl „Zemsta” Aleksandra Fredry  w reżyserii Magdaleny Sokołowskiej- Gawrońskiej. Wystawiony na deskach Domu Katolickiego spektakl, będzie miał charakter charytatywny! Aktorzy zagrają na rzecz harcerza Jakuba Starzaka. Wstęp wolny! Rozpoczęcie o godzinie  17.00.

Na zachętę, zapraszamy do obejrzenia reportażu z premiery „Zemsty”, która odbyła się 24 października ubiegłego roku.

 


 

Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach  zagrają na rzecz Jakuba Starzaka

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane