fbpx
Connect with us

Bez kategorii

Sułkowice. Trwają prace nad zalewem. Co tam będzie prócz skateparku ?

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

W 2012 roku do dyspozycji mieszkańców i gości gminy Sułkowice oddany został do użytku teren rekreacyjny. W ramach ówczesnego projektu została zrewitalizowana przestrzeń publiczna o łącznej powierzchni 3,56 ha, w tym: zbiornik wodny o powierzchni ok. 10.000 m2 i pojemności 23 000 m oraz amfiteatr (zadaszona scena oraz widownia) o powierzchni ok. 158 m2. Dodatkowo został wybudowany budynek wypożyczalni sprzętu i toalet publicznych oraz grill wraz z ławeczkami. Zostały także urządzone alejki spacerowe wraz z oświetleniem oraz dokonano nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych.

Inwestycja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Latem na zalewem można było zauważyć dużą liczbę osób korzystających z towarzystwa wody, lasu i spokojnej przestrzeni, sprzyjającej wypoczynkowi. Niestety, z roku na rok miejsce zaczęło podupadać. Woda nie była zdatna do kąpieli, a wandale sukcesywnie niszczyli powstałą tam małą architekturę.

W tym roku jednak, pojawiła się nadzieja, że teren z zalewem powróci do czasów swojej świetności. Gmina Sułkowice rozpoczęła bowiem prace rewitalizacyjne.

W wyniku rozstrzygniętego przez Urząd Miejski przetargu wyłoniony został wykonawca, który w pierwszej kolejności rozpoczął przygotowanie miejsca pod skatepark. W ramach dofinansowania z programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno – Sportowa zostanie również: wykonana wymiana zniszczonych, drewnianych elementów, odnowiona część istniejących traktów spacerowych, uporządkowane miejsce grillowiska oraz zamontowany monitoring.Całkowity koszt inwestycji: 305 300,00 zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego– informuje w mediach społecznościowych gmina Sułkowice.

Mieszkańcy gminy do tej inwestycji podchodzą jednak dwojako. Jedni się cieszą, ale zwracają uwagę na to, że teren musi być lepiej strzeżony przed wandalami, aby historia z aktami niszczenia się nie powtórzyła, kolejni natomiast mówią, że w gminie powinny być realizowane inne priorytety.

Prace rewitalizacyjne przy zalewie rekreacyjnym mają potrwać do grudnia br. W przyszłości Gmina planuje pozyskać kolejne środki na dalszą modernizację tego terenu.


Fot. Gmina Sułkowice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane