fbpx
Connect with us

Kultura

Świąteczny czas w Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Lago di Patria/Myślenice: W Polskiej Szkole Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria (Włochy, region Kampania, miasto metropolitalne Neapol) uroczyście obchodzono Boże Narodzenie.

Wydarzenie specjalnie dla naszej Myślenice iTV relacjonuje pochodząca z Myślenic Edyta Oramus:

14 grudnia 2019 roku w Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria odbyły się Jasełka. Jak co roku przybyli goście z naszej Bazy Nato oraz przedstawiciele ambasady i konsulatu. Uczniowie pod uważnym okiem nauczycieli i dyrekcji przygotowali przedstawienie Bożonarodzeniowe.

Nowością w tym roku był występ szkolnej grupy tańca regionalnego, dzieci po zaledwie 3 lekcjach zatańczyły krakowiaka. A to wszystko dzięki pani choreograf, która w tym roku współpracuje ze szkołą. Istnieje również zespół dla dorosłych, ale na ich występ będziemy musieli troszkę poczekać. By tradycji stało się zadość było także uroczyste łamanie się opłatkiem w którym uczestniczyli także obywatele włoscy jako, że związani z Polonią za granicą. Oczywiście nie brakowało też super bufetu z tradycyjnymi potrawami polskimi, w tym roku niektóre z mam podjęły się wyzwania robienia 500 pierogów i tyle samo krokietów oraz litrów i litrów barszczu czerwonego. Do grzecznych dzieci zawitał Mikołaj, obdarowując je słodkościami. Daleko od stron rodzinnych także w tym roku spędziliśmy okres przedświąteczny w miłej atmosferze podtrzymując tradycje rodzinne.

Pogodnego czasu Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 – Sobotnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane