Connect with us

Artykuł Społeczny

Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci 30 kwietnia 2021

Opublikowano

w

stw

Janusz Korczak pisał: “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”
W ramach Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci obchodzonego 30 kwietnia, Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice, Policją, Strażą Miejską oraz z placówkami oświatowymi i żłobkami działającymi na terenie miasta i gminy Myślenice przygotował:

👉 KONKURS dla dzieci przedszkolnych w wieku 5 i 6 lat, uczniów szkół podstawowych i seniorów pt. „Kim jest dziecko?”
👉 SCENARIUSZE zajęć dla uczniów szkół podstawowych
👉 FILM profilaktyczny dla rodziców dzieci uczęszczających do placówek oświatowych

CO JEST CELEM AKCJI?

 • Uświadomienie dorosłych o konsekwencjach płynących z nieprawidłowych metod wychowania dla rozwoju dziecka.
 • Zwrócenie uwagi na godność i wyjątkowość dziecka
 • Uświadomienie dzieci o ich prawie do poczucia bezpieczeństwa
 • Propagowanie metod wychowawczych wzmacniających poczucie własnej wartości u dzieci.

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie:

 • Teresa Bała – przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego, pracownik socjalny w CUS
 • Małgorzata Aleksandrowicz – dyrektor CUS
 • Krzysztof Płatek – pracownik socjalny w CUS
 • Maria Jamróz – psycholog w CUS
 • Agata Krawczyk- Grych – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 • Wojciech Maciejewski – kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej
 • Aneta Dziewońska – psycholog Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
 • Mirosława Chmiel – pedagog Szkoła Podstawowa nr 1w Myślenicach
 • Grzegorz Sikora – kierownik rewiru dzielnicowych KPP w Myślenicach
 • Wojciech Ambroży – lekarz ortopeda SPZOZ Myślenice
 • Tomasz Burkat – komendant Straży Miejskiej
 • ks. Marcin Filar – wikariusz w Parafii NNMP
 • Beata Florkow – Prokuratura Rejonowa w Myślenicach


Partnerzy projektu: Jarosław Szlachetka Miasto i Gmina Myślenice Policja Myślenice Gazeta Myślenicka Myślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe 


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

Konkurs na tradycyjny bukiet zielny w Kornatce – 15 sierpnia

Opublikowano

w

Konkurs na tradycyjny bukiet zielny w Kornatce – 15 sierpnia
stw
 

Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne Gościniec i Sołtys Kornatki zapraszają do udziału w konkursie na TRADYCYJNY BUKIET ZIELNY, który odbędzie się w poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. po Mszy Świętej o godzinie 11:00 przy Kościele Miłosierdzia Bożego w Kornatce.

 
Bukiety układane tradycyjnie z okazji Święta Matki Bożej Zielnej oceniane będą w dwóch kategoriach: bukiet mały – wykonany przez osoby do 15 lat i bukiet duży – wykonany przez osoby powyżej 15 roku życia. Zasady oceniania są takie same jak w ubiegłych latach.
 
Konkurs na tradycyjny bukiet zielny w Kornatce – 15 sierpnia
 
informacje: UGIM Dobczyce

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Małopolska grupa „SPEED”- przez trzy lata ujawniła ponad 1000 przestępstw i ponad 211 000 wykroczeń w ruchu drogowym

Opublikowano

w

Małopolska grupa „SPEED”- przez trzy lata ujawniła ponad 1000 przestępstw i ponad 211 000 wykroczeń w ruchu drogowym

Małopolska grupa „SPEED” została powołana w lipcu 2019 roku w celu szybkiego reagowania na rażące przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, popełniane głównie przez kierujących. W ciągu 3 lat działalności tej nieetatowej grupy składającej się z policjantów z różnych jednostek  garnizonu małopolskiej Policji, funkcjonariusze ujawnili ponad 1000 przestępstw i ponad 211 000 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 157 tys. związanych z nadmierną prędkością.

Szczególną uwagę policjanci z tej grupy zwracają  na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość bo z tej przyczyny na drodze ginie najwięcej osób. Grupa „SPEED” kierowana jest także w miejsca, gdzie jak wynika z analiz stanu bezpieczeństwa, dochodzi do największej ilości wypadków, a także w rejony gdzie jak wynika ze zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy czują się najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W okresie od 16 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2022 roku policjanci  pełniący służbę w grupie „SPEED” małopolskiej Policji  ujawnili 1092  przestępstwa drogowe, 211 065  wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 157 000 związanych z nadmierną prędkością. Zatrzymali piratom drogowym 4741 praw jazdy, w tym 4189 za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.  Ponadto zatrzymali 7366 dowodów rejestracyjnych, głównie z powodu złego stanu technicznego pojazdu.  

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa małopolskiego, jedną z dominujących przyczyn wypadków drogowych wciąż jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, w związku z czym nieetatowe grupy „SPEED” koncentrują swe działania w głównej mierze na ujawnianiu kierujących, którzy nie stosują się do nakazanej prędkości jazdy.
 

Prezentujemy film z wybranymi wykroczeniami i przestępstwami ujawnionymi przez małopolską grupę „SPEED” od początku jej istnienia.

 

Źródło i film: Małopolska Policja 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd Powstańcom !

Opublikowano

w

powstanie warszawskie

CHWAŁA BOHATEROM: Dziś mija 78. rocznica wybuchu Postania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00, do walki w obronie stolicy przystąpiło około 50 tysięcy powstańców Armii Krajowej oraz działaczy innych organizacji podziemnych. Jednostki Okręgu Warszawskiego AK oraz oddziały dyspozycyjne KG AK zaatakowały niemieckie obiekty we wszystkich dzielnicach okupowanej Warszawy.


Pomimo niewystarczającego zasobu broni oraz ponoszonych strat w ludności, powstańcy walczyli aż do 2 października, kiedy to Armia Krajowa zaprzestała działań ofensywnych i wysłała emisariuszy w celu wynegocjowania kapitulacji. Negocjacje przeprowadzone w Ożarowie Mazowieckim trwały do północy 3 października i zakończyły się podpisaniem paktu o zawieszeniu broni.
W czasie walk w Warszawie zginęło około 18 tysięcy powstańców oraz około 180 tysięcy ludności cywilnej.


Okażmy pamięć bohaterom walczącym o niepodległą Polskę. Dziś o Godzinie „W”, przystańmy na moment w pędzie dnia codziennego i minutą ciszy uczcijmy Powstańców Warszawskich.
 

FILM: MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

FOTO: HISTORIA UWAŻAM RZE

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane