Connect with us

Powiat myślenicki

Szpital w Myślenicach laureatem konkursu „Modernizacja roku 2018” w kategorii zdrowie i opieka społeczna

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

POWIAT MYŚLENICKI: Powiat Myślenicki najlepszy w Polsce – Szpital w Myślenicach Laureatem Konkursu „Modernizacja Roku 2018”  w kategorii Zdrowie i opieka społeczna.

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż inwestycja Powiatu Myślenickiego pn. ,,Zaprojektowanie i przebudowa oraz modernizacja pomieszczeń Oddziału Chirurgii Ogólnej SP ZOZ Myślenice” zwyciężyła w Finale Konkursu „Modernizacja Roku 2018” w kategorii Zdrowie i opieka społeczna.

5 września 2019 roku w sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w”. W tegorocznej edycji Konkursu startowało 510 realizacji z całego kraju. Jury Konkursu wizytowało 85 obiekty zakwalifikowane do Finału.

W Finale Konkursu nagrody przyznano w 14 kategoriach. W każdej z kategorii wręczono jedną główną nagrodę Tytuł „Modernizacja Roku” oraz Wyróżnienie „Modernizacja Roku”

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w  Warszawie nagrodę i statuetkę Laureata w Finale Konkursu „Modernizacja Roku 2018” w kategorii Zdrowie i opieka społeczna odebrali: starosta myślenicki Józef Tomal i wicestarosta myślenicki Rafał Kudas oraz dyrektor SP ZOZ w Myślenicach Adam Styczeń oraz ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej myślenickiego szpitala dr Jacek Pucz.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele licznych ministerstw i organów administracji państwowej.

Po przeprowadzonej modernizacji sale na Oddziale Chirurgii Ogólnej w SP ZOZ w Myślenicach mają zupełnie inny standard, każda jest wyposażona w łazienkę. Została wymieniona instalacja elektryczna oraz hydrauliczna. Powstała sala intensywnej opieki pooperacyjnej oraz nowoczesna pracownia endoskopowa, dzięki której usprawniony został proces diagnostyczno-terapeutyczny. Modernizacja tego oddziału była szczególnie istotna z uwagi na jego charakter czyli część zabiegową.

Kompleksowa modernizacja obejmowała dostosowanie obiektu do europejskich standardów. Powstała przestrzeń w której pacjenci czują się komfortowo, a personel ma zapewnione dobre warunki pracy i dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego. Finalne rozwiązania funkcjonalne i użytkowe powstawały w ścisłej współpracy z użytkownikiem co pozwoliło na usprawnienie procesu diagnostyczno-terapeutycznego. W lutym 2019 roku nastąpiło uroczyste przekazanie i oddanie wyremontowanego oddziału chirurgicznego.

Myślenicki szpital zyskał nowe, nowoczesne oblicze, które przekłada się na wysoką jakość świadczonych w nim usług i komfort leczenia pacjentów, co pozwoli jeszcze lepiej realizować misję szpitala, jaką jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego – podkreślił starosta Józef Tomal.

Podczas tego remontu, trwała normalna praca oddziału, udało się zachować ciągłość pracy i przyjmować pacjentów, co było niezwykle trudne dla personelu tego oddziału, za co pragnę w imieniu Zarządu Powiatu podziękować dyrekcji szpitala i ordynatorowi oddziału – podkreślił wicestarosta Rafał Kudas.

Koszt inwestycji: 2 595 120 zł, w tym: dofinansowanie z budżetu Powiatu Myślenickiego: 2 435 012,80 zł, wkład finansowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach: 160 107,20 zł

INWESTORZY: Powiat Myślenicki, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach

WYKONAWCA: Firma Budarus Dariusz Sułkowski, Solwiny 280, 34-600 Limanowa

AUTOR PROJEKTU: INFRA – RED Sp. z o.o., ul. Sobieskiego 18a, 32-400 Myślenice

Oprac.: WPSiFE

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane