fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Tak będzie wyglądać hala sportowa w Drogini

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Droginia od wielu lat słynęła z zaangażowanych w lokalne środowisko sportowe klubów i stowarzyszeń również wśród najmłodszych. Pomimo aktywnie działającego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy budynku szkolnym ma powstać hala sportowa z wysokim standardem.
W tej sprawie przeprowadzono dzisiaj konsultacje na zorganizowanym przez burmistrza Jarosława Szlachetkę spotkan
iu w towarzystwie przedstawicieli szkoły, wychowawców i dyrektora placówki Jarosława Pietrzaka.

Projektanci przedstawili szczegóły projektu w utworzonej cyfrowej wizualizacji kompleksu. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wyposażenia w postaci nawierzchni czy układu pomieszczeń. Niewątpliwie obiekt robi wrażenie.

Budowa sali jest możliwa dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych, jakie otrzymała gmina Myślenice.
Sala ma stanąć w miejscu istniejącego przy szkole placu zabaw. Połączona będzie również korytarzem prowadzącym bezpośrednio do budynku zespołu szkół. Jej minimalne wymiany to 12×24 metry. Powierzchnia wewnętrzna budynku ma wynieść ok. 600 metrów kwadratowych. Już niedługo możemy spodziewać się kolejnych szczegółów planu.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wizualizacji projektu, który spełnia nie tylko wymogi szkolnej hali, ale przede wszystkim może służyć również naszemu lokalnemu zespołowi. Ponadto cieszy mnie też fakt, iż sala przystosowana jest do organizacji przedsięwzięć z udziałem grup szkolnych czy chórów – funkcjonalny układ pomieszczeń pozwala choćby na przechowywanie instrumentów muzycznych. Co więcej sama bryła, kształt i optymalizacja budynku wyraźnie wskazuje na to, że projekt nie jest przypadkowy – na przedstawionej wizualizacji wygląda jak jednolity kompleks na stałe wpisany w architekturę szkoły – komentuje dyrektor ZPO Droginia.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji przygotowanej przez zespół projektantów : 


Źródło: UMiG Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane