fbpx
Connect with us

Gmina Sułkowice

Widzieliście taki autobus w Myśleniach lub Sułkowicach? To transport dla medyków

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Na naszą skrzynkę mailową, docierają zapytania, dotyczące uruchomienia linii MPK między innymi w Myślenicach czy Sułkowicach. Informujemy jednak, że autobusy, które były widziane w tych miastach, mogą być autobusami przeznaczonymi dla medyków dojeżdżających do krakowskich szpitali.

W poniedziałek. 6 kwietnia, uruchomiona została bowiem specjalna linia, przeznaczona wyłącznie dla medyków pracujących w szpitalach. Autobusy wyjeżdżają z Krakowa a na wyświetlaczach mają napisy: MED1, MED2, MED3, MED4, MED5, MED6, MED7 i MED8.

Autobusy, dowożą pracowników mieszkających w Skawinie, Wieliczce, Zielonkach, Michałowicach i w innych podkrakowskich miejscowościach m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego i do Szpitala Narutowicza w Krakowie.

O specjalnej linii poinformowała w mediach społecznościowych gmina Sułkowice.

Od początku kwietnia w Krakowie uruchomione zostały specjalne linie autobusowe przewożące personel szpitalny do miejsc pracy, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników służby zdrowia, ich rodzin oraz pacjentów.Od poniedziałku jedna z linii została wydłużona do Gminy Sułkowice. Z przystanku autobusowego na sułkowickim rynku, kursuje autobus  dowożący pracowników medycznych do szpitala w Krakowie – Prokocimu.
Prosimy mieszkańców, by nie korzystali ze specjalnej linii
– czytamy w opublikowanej informacji.

Fot. Gmina Sułkowice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane