Connect with us

Kultura

Teatr ITAN – próby do serialu „Pasjonaci”

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

KRAKÓW: Teatr ITAN od wielu już lat realizuje ambitne projekty, aktualnie trwają prace nad produkcją serialu pt. „Pasjonaci.” Będzie to cykl 13 -to odcinkowego fabularyzowanego dokumentu, którego historia jest oparta na doświadczeniach niewidomych i niedowidzących aktorów. W rolę artystów wcielą się aktorzy Fundacji ITAN, pozostałe postaci zagrają aktorzy zawodowi. Każdy odcinek to przybliżenie historii konkretnej osoby – aktora bądź aktorki teatru.

Każdy odcinek będzie zawierał zarówno retrospekcję, która przybliży dramatyczny moment, w którym aktor utracił wzrok jak i scenę ze sztuki teatralnej, w której gra. Życie to czasami komediodramat, więc uśmiechu również nie zabraknie.

Serialowi przyświeca motto: „ Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja. Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.”
O swoją duszę mógł zawalczyć ITAN w serialu „Pasjonaci” dzięki zrozumieniu tej idei i poświęceniu na nie środków przez PKN Orlen. Dzięki PKN Orlen, który jest głównym sponsorem aktorzy zakończyli czytanie scenariuszy, a czas do realizacji zdjęć na planie jest coraz bliżej.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »

Facebook

Najczęściej czytane