fbpx
Connect with us

Gmina Tokarnia

Tokarnia. Gmina otrzymała 4 miliony złotych, na co je przeznaczy ?

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Gmina Tokarnia, wraz z czterema innymi gminami powiatu myślenickiego ( Pcim, Sułkowice, Dobczyce, Myślenice) została beneficjentem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie jakie otrzymała gmina Tokarnia wyniosło 4 000 000 zł. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze ?Cel jest znany.

To kolejny zastrzyk finansowy dla naszej gminy. Środki mają zostać przeznaczone na budową kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią ścieków kanałem tłocznym w miejscowości Tokarnia – ETAP I obejmująca budowę 5860 mb kanalizacji sanitarnej i około 85 przyłączy kanalizacyjny. Celem inwestycji jest poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Tokarnia i ochrona środowiska naturalnego poprzez budowę kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy uzyskają dostęp do infrastruktury pozwalającej na bezpieczne i efektywne zagospodarowanie ścieków bytowych, co przyczyni się do poprawy warunków życia i prowadzenia działalności gospodarczej. Dziękujemy za przyznanie środków Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu , Wojewodzie Łukaszowi Kmicie, Panu Wicewojewodzie Ryszardowi Pagaczowi oraz Panom Parlamentarzystom Władysławowi Kurowskiemu i Krzysztofowi Kozikowi mówi wójt gminy Tokarnia, Marek Kluska.

Pod koniec 2020 roku w gminie Tokarnia dobiega końca największa a jednocześnie najbardziej budżetowa realizowana inwestycja- budowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków, która opiewała na kwotę ponad 6 milionów złotych.

W ramach inwestycji powstały następujące obiekty:
– dwa reaktory biologiczne typu przepływowego w technologii niskoobciążeniowego osadu czynnego o łącznej przepustowości 300m3/doba z instalacją do usuwania piasku ze ścieków podczyszczonych,
– budynek stacji odwadniania i higienizacji osadów,
-infrastruktura drogowa,
– stacja ścieków dowożonych.
W trakcie prac budowlanych modernizacji będą podlegały:
– istniejąca pompownia ścieków surowych (montaż automatycznej kraty mechanicznej oraz dodatkowych pomp),
– istniejący budynek oczyszczalni (instalacja nowych urządzeń oraz rurociągów technologicznych wraz z koniecznym wyposażeniem),
– istniejący ciąg technologiczny (montaż instalacji do usuwania piasku ze ścieków podczyszczonych mechanicznie)

Nowa, rozbudowana oczyszczalnia ścieków dostosowana została do aktualnych potrzeb aglomeracji o łącznej przepustowości 480 m3/d. Inwestycja ma mieć wpływ na poprawę jakości wód, co bezpośrednio przełoży się na poprawę ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców regionu.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane