Connect with us

Bez kategorii

Tragedia w Wiśniowej

Opublikowano

w

policja

Tragedia w Wiśniowej. 14-latka najprawdopodobniej  śmiertelnie raniła nożem swoją babcię. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
Nieletnia została zatrzymana.

Jak podaje TVP Kraków:

Nastolatka zraniła nożem babcię, 75-letnia kobieta zmarła. Sekcja zwłok wykaże, co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci, a policjanci ustalają, co wydarzyło się w jednej z miejscowości w małopolskiej gminie Wiśniowa.

Jak powiedział rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, na numer alarmowy 112 zadzwonił w piątek mężczyzna informując, że starsza kobieta z sąsiedztwa jest ranna i potrzebuje pomocy. Po przyjeździe ratowników okazało się, że nie żyje.

“14-latka zraniła nożem babcię, policjanci ustalają, czy jej działanie było zamierzone” – mówił Gleń. Funkcjonariusze gromadzą dowody i przesłuchali świadków: członków rodziny i sąsiadów. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.
Nastolatka nie została zatrzymana, udzielono jej pomocy lekarskiej.
“Z ustaleń wstępnych wynika, że 14-letnia wnuczka zadała zmarłej cios nożem w klatkę piersiową, a następnie dokonała samookaleczenia.
Po uzyskaniu informacji prokurator przeprowadził oględziny na miejscu zdarzenia oraz oględziny zwłok . Po zakończeniu czynności zwłoki przekazano do ZMS CM UJ w Krakowie celem uzyskania opinii sądowo – lekarskiej, dla ustalenia przyczyn zgonu” – napisał w komunikacie Rzecznik Prasowy PPO Janusz Hnatko.
Jak dodaje: “14-letniej Patrycji D. udzielono w związku z odniesionymi obrażeniami pomocy lekarskiej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Dokonano jej oględzin oraz zabezpieczono materiał do badań toksykologicznych i DNA.
Wykonywane są czynności w postaci przesłuchań świadków, mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia”.
Źródło TVP Kraków/PAP

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane