Connect with us

Gmina Pcim

Trzebunia wie jak tradycją zachwycić! I miejsce dla KGW Trzebunia podczas 11. Małopolskiego Przeglądu KGW w Jabłonce

Opublikowano

w

Trzebunia wie jak tradycją zachwycić! I miejsce dla KGW Trzebunia podczas 11. Małopolskiego Przeglądu KGW w Jabłonce

Koło Gospodyń Wiejskich wraz z oddziałem Górali Kliszczackich w Trzebuni to tandem nie do zatrzymania! Folklorem żyją, folklorem raczą, dbając by ocalić od zapomnienia to co dla ich małej ojczyzny tak ważne. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że zachwycili kolejnych odbiorców ich regionalnej – wyjątkowej twórczości.

Tym razem zdobywając  nagrodę główną dla Koła Gospodyń Wiejskich z Trzebuni na 11. Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w Orawskim Centrum Kultury Jabłonce.

Koła Gospodyń Wiejskich skupiają wszechstronnie uzdolnione kobiety – wytwórczynie lokalnych specjałów, mistrzynie robótek ręcznych, utalentowane artystki. Celem imprezy jest upowszechnianie ich cennego dorobku i ciągłe pobudzanie kobiet do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym lokalnych wspólnot.

Trzebunia wie jak tradycją zachwycić! I miejsce dla KGW Trzebunia podczas 11. Małopolskiego Przeglądu KGW w Jabłonce

Było to w niedzielę 03.10.21. trzebuńskie koło zmagało się w rywalizacji składającej się z czterech kategorii. Zaprezentowali: scenki obyczajowe, rękodzieło – wycinanka,  potrawy regionalne z ziemniaków i śpiew solowy. Zachwycili i zdobyli pierwsze miejsce.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Województwo Małopolskie, Gmina Jabłonka, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz współorganizator: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

zdjęcia i informacje: Trzebunia w Obiektywie

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane