Connect with us

Gmina Myślenice

Trzecia niecka basenu w Myślenicach coraz bliżej. Podpisanie umowy na koncepcje rozbudowy

Opublikowano

w

Trzecia niecka basenu w Myślenicach coraz bliżej. Podpisanie umowy na koncepcje rozbudowy

9 czerwca został rozstrzygnięty  konkurs na opracowanie koncepcji rozbudowy Krytej Pływalni Aquarius – filia Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Dziś tj. 10 sierpnia w obecności burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosława Szlachetki umowę na koncepcje rozbudowy basenu z realizatorem inwestycji podpisali Piotr Szewczyk dyrektor MOKiS Myślenice oraz Magdalena Tylek księgowa MOKiS Myślenice. Inwestorem jest miasto i gmina Myślenice, a finansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na ten cel przeznaczono 6 milionów złotych.

Trzecia niecka basenu w Myślenicach coraz bliżej. Podpisanie umowy na koncepcje rozbudowy

Projekt opracuje krakowska pracownia projektowa Rubicon Group. W zwycięskiej koncepcji znajdują się m.in. dwie zjeżdżalnie, basen rehabilitacyjny, dwie wanny z hydromasażem –  w tym z wodą solankową oraz mini park wodny dla dzieci. Prace projektowe i uzgodnienia potrwają do końca tego roku, natomiast budowa ruszy już w 2022 roku i trwać będzie kilkanaście miesięcy. Po blisko 21 latach od powstania myślenicki basen będzie mógł świadczyć kompleksowe usługi, pełniąc funkcje zarówno sportowe jak i rekreacyjne dla całych rodzin, zgodnie z pierwotnymi założeniami.

szewczyk piotr

“Właściwie po 21. latach zaczynamy etap finalizacji tej inwestycji, udało nam się to zrobić dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych to jest kwota ponad 6 milionów na rozbudowę trzeciej niecki. Dzisiaj finalizujemy prace koncepcyjne. Wiemy jak to będzie wyglądało, przystępujemy do opracowania szczegółów, mając nadzieję że w ciągu dwóch najbliższych lat trzecia niecka basenu zostanie oddana do użytku.” – powiedział dyrektor Piotr Szewczyk

Więcej szczegółów: w Kurierze Myślenickim w najbliższy piątek 13 sierpnia 2021

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane