Connect with us

Gmina Pcim

Turniej Energa CUP Pcim 2019- czyli zmagania młodych adeptów piłki nożnej

Opublikowano

w

tirniej

Przez dwa weekendy lutego ( 12,13 luty oraz 19, 20 lutyw Pcimu odbywał się Turniej Energa CUP 2019, organizowany przez Szkółkę Piłkarską KS Pcimianka. W Turnieju brało udział po 8 drużyn poczynając od rocznika Skrzat, przez kategorię Żaka i Orlika – łącznie 290 zawodników. 
Podczas rozgrywek najmłodsi adepci piłki nożnej zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając kolejne, cenne piłkarskie doświadczenie.

Szkółka Piłkarska KS Pcimianka działa od kilku lat, dokładniej od stycznia 2012 roku, kiedy to  Klub Sportowy Pcimianka pod przewodnictwem trenera Mariusza Bajaka powołał do życia Szkółkę Piłkarską Pcimianki. Głównym jej założeniem jest kształtowanie piłkarskich talentów, wychowanie młodzieży w duchu rywalizacji sportowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Oprócz dobrej zabawy celem Szkółki Piłkarskiej Pcimianki jest przede wszystkim ciągły rozwój zawodnika, a co za tym idzie awans do grona najlepszych drużyn w Małopolsce.

Obecnie w Szkółce Piłkarskiej Pcimianki swoje umiejętności kształtuje 160 młodych zawodników w wieku 6-14 lat. Szkolenie prowadzone jest w pięciu kategoriach wiekowych, począwszy od skrzata (6-7 lat), przez żaka (8-9 lat), orlika (10-11 lat), młodzika (12-13 lat), kończąc edukację piłkarską w wieku trampkarza (14-15 lat). W starszych kategoriach wiekowych (junior młodszy / junior starszy) szkolenie kontynuowane jest w Klubie Sportowym Pcimianka, z którym to Szkółka Piłkarska  ściśle współpracuje. 

Staramy się, aby w  każdej z grup zajęcia prowadzone były przez dwóch wykwalifikowanych trenerów. W Szkółce może trenować każdy. Nie prowadzimy selekcji podczas naborów, a jedynie dzielimy chłopców na grupy biorąc pod uwagę predyspozycje i możliwości każdego dziecka – głównie w rywalizacji sportowej. Barwy Pcimianki reprezentowane przez wychowanków Szkółki stały się świetnie rozpoznawalne i kojarzone nie tylko w powiecie myślenickim ale również w świecie krakowskiej piłki młodzieżowej- komentuje jeden z trenerów Szkółki Piłkarskiej KS Pcimianka. 

VIDEO: SZKÓŁKA PIŁKARSKA KS PCIMIANKA PCIM

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane