Connect with us

Artykuł Sponsorowany

U podnóża góry Chełm – najciekawsze atrakcje w Myślenicach

Opublikowano

w

U podnóża góry Chełm – najciekawsze atrakcje w Myślenicach

Myślenice to niewielka miejscowość położona w województwie małopolskim. Przez miasteczko przepływa rzeka Raba, a w niedalekim sąsiedztwie położone jest jezioro Dobczyckie. Wiele osób może kojarzyć nazwę tego miejsca, ponieważ przebiega przez nie słynna Zakopianka.

Myślenice to miejsce o niezwykle atrakcyjnych walorach turystycznych. W okolicy znajduje się bowiem rozbudowana sieć szlaków pieszych i rowerowych w otoczeniu przepięknych górskich krajobrazów. Sama miejscowość oferuje też szeroki zakres interesujących atrakcji dla dzieci. Dzięki temu Myślenice to doskonały kierunek wyjazdowy. Co warto odwiedzić, spędzając czas w tym regionie?

Góra Chełm – całą rodziną, wyciągiem krzesełkowym.

Największą atrakcją, którą koniecznie warto odwiedzić, będąc w Myślenicach, jest góra Chełm. Umiejscowiona ona jest w turystycznej dzielnicy Zarabie (położonej za rzeką Rabą), a na wzniesieniu znajduje się wieża widokowa. Na samej górze znaleźć można stację wyciągu krzesełkowego, karczmę z regionalnymi potrawami, plac zabaw dla dzieci oraz mapę pobliskich tras. Wjazd na górę wyciągiem to doskonała alternatywa dla rodzin z małymi dziećmi lub osób niewprawionych w górskich wędrówkach. Zdecydowanie warto wspiąć się na wieżę widokową. Cały budynek ma wysokość 15 metrów i z jego szczytu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, można podziwiać przepiękną panoramę.

Czerwony szlak na Uklejną

Niezwykle interesujący jest czerwony szlak rozpoczynający się właśnie w Myślenicach. Już na samym jego początku znajduje się interesująca atrakcja, a mianowicie rezerwat o nazwie “Zamczysko nad Rabą”. Warto zwiedzić ruiny zamkowe przed rozpoczęciem wspinaczki. Warto wiedzieć, że szlak o kolorze czerwonym nie przechodzi bezpośrednio przez szczyt wzniesienia Uklejna. Należy odbić z wyznaczonej trasy i podążyć za znakami w kolorze żółtym. Po drodze można spotkać kilka kapliczek. Na samym wierzchołku znajduje się piramida ułożona z kamieni i zwieńczona krzyżem. Cała trasa pozwala na relaks w leśnym otoczeniu i podziwianie chwytających za oko widoków.

Schronisko PTTK na Polanie Kudłacze

Kolejną atrakcją w okolicach Myślenic jest Schronisko PTTK na Polanie Kudłacze. Kilka lat temu budynek został gruntownie odremontowany i obecnie cieszy się popularnością wśród odwiedzających Myślenice turystów. Pokoje hotelowe umożliwiają nawet spędzenie nocy w komfortowych warunkach, w otoczeniu przepięknej, górskiej przyrody. Schronisko dysponuje zadaszonymi wiatami, które pozwalają na zorganizowanie grilla czy ogniska. W niedalekiej odległości, dla amatorów plenerowych przygód można odnaleźć nawet pole namiotowe. Przy sprzyjających warunkach pogodowych ze schroniska rozpościera się atrakcyjny widok na okoliczne góry. Można podziwiać nawet szczyt Babiej Góry oraz Beskid Makowski i Żywiecki.

Myślenice to piękne miejsce słynące z atrakcyjnych krajobrazów. Miejscowość ta przyciąga coraz większe rzesze turystów. Dodatkowo Myślenice znajdują się w niedalekiej odległości od Krakowa, dlatego mając mieszkanie w Krakowie można w szybkim czasie dotrzeć do Myślenic i skorzystać ze wszystkich atrakcji, które to miasto ma do zaoferowania.

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane