Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej

Opublikowano

w

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej
stw

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach została utworzona w 2001 roku. W pierwszym roku funkcjonowania, na Uczelni kształciło się 111 studentów. Z każdym rokiem, liczba studentów wzrasta i aktualnie osiąga liczbę 3052. W 2001 roku uczelnia nosiła nazwę Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną, zaś w późniejszym czasie zmieniono ją na Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. W związku z dynamiką rozwoju Uczelni oraz nawiązaniem do tradycji regionu świętokrzyskiego i  Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, zmieniono nazwę na Staropolska Szkoła Wyższa. Po spełnieniu przez Uczelnię wszystkich warunków, zdefiniowanych w art. 16 ust. 1a ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i na mocy ustawy z dnia 23 lipca 2021 r. O zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Minister Edukacji i Nauki decyzją z dnia 25. stycznia 2022 r. podniósł status Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach do rangi Akademii Nauk Stosowanych.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach prowadzi zarówno 3-letnie studia I-go stopnia (licencjackie), 3,5 letnie studia inżynierskie, 2-letnie studia II-go stopnia (magisterskie), 5-letnie jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe,  kursy i szkolenia. Wszystkie poziomy studiów prowadzone są w systemie stacjonarnym (dzienne) oraz niestacjonarnym (zaoczne). Obecnie StANS, w ramach niezależnego rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, zyskała miano najlepszej niepublicznej uczelni magisterskiej w regionie świętokrzyskim. 

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, który obecnie posiada 4 filie krajowe (Kielce, Myślenice, Bochnia i Tarnobrzeg) i 3 zagraniczne (Łuck, Lwów – Ukraina oraz Dublin – Irlandia). Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach to uczelnia o międzynarodowym charakterze, która kładzie nacisk na kształcenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne.  Co roku około 100 studentów wyjeżdża w ramach Programu Erasmus Plus na studia i praktyki zagraniczne do 58 partnerskich uczelni i instytucji. Najczęściej wybieranymi kierunkami wyjazdów są Hiszpania, Grecja, Słowacja, Niemcy, Czechy oraz Włochy.  W ramach programów wymiany studenckiej nasi studenci mogą część nauki odbywać w USA.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami samorządowymi.

 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Co warto wiedzieć o komercjalizacji nieruchomości?

Opublikowano

w

Co warto wiedzieć o komercjalizacji nieruchomości?

Czerpanie zysków z nieruchomości to jeden z lepszych sposobów na tak zwany dochód pasywny. Jest to dochód generujący się bez większych interwencji ze strony osoby zarabiającej. Z kolei komercjalizacja nieruchomości zmierza ku zmaksymalizowaniu dochodów z jej użytkowania. Poniższy artykuł przedstawi najlepsze sposoby na osiągnięcie tego celu. Zapraszamy do lektury!

 

Analiza rynku

Aby komercjalizować jakąkolwiek nieruchomość, należy poznać rynek. Jakie powierzchnie cieszą się zainteresowaniem? Które są mniej chętnie nabywane przez klientów? Jakie są najlepsze lokacje? Nie ma sensu dostarczać na rynek czegoś, na co popyt jest zerowy albo niewielki. Odpowiednim źródłem w tym zakresie będzie prasa branżowa czy raporty rynkowe.

Pozyskiwanie najemców

By zarabiać na nieruchomości, potrzebni są najemcy. Aby jak najszybciej zacząć osiągać zyski, trzeba ich szukać już na etapie budowy. W żadnym wypadku nie powinno się ich szukać dopiero po ukończeniu konstrukcji. W takiej sytuacji można skazać się na wielomiesięczne czekanie na chętnych. A nieruchomość bez najemców nie przyniesie żadnych zysków.

Z poszukiwaniem najemców wiążą się także działania reklamowe. Są one absolutnie niezbędne w docieraniu do odbiorców. Bez nich po prostu nie dowiedzą się oni o ofercie i z niej nie skorzystają. Należy stosować dwojakie formy promocji. Pierwszą będą reklamy outdoorowe (np. billboardy). Drugą będzie docieranie bezpośrednio do konkretnych osób. Jako przykład można podać tu cold-calling, czyli kontaktowanie się z niespodziewającym się oferty klientem.

Odpowiednia wycena nieruchomości

Szukając najemcy trzeba wiedzieć, ile potencjalnie będzie skłonny zapłacić. Nie może być tak, że przykładowo powierzchnia biurowa kosztuje dwa razy tyle, co identyczna u konkurencji. Nikt nie wynajmie takiego lokalu. W wycenie lokalu warto skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie. Można także przejrzeć oferty podobnych powierzchni w podobnym standardzie w innych firmach.

Umowa najmu kontra umowa dzierżawy – co wybrać?

W komercjalizacji nieruchomości można zawrzeć z klientem dwa rożne rodzaje umów. Są to odpowiednio najem i dzierżawa. Różnice między nimi są niewielkie. Jednak prawo wymaga, by w zależności od przeznaczenia nieruchomości stosować różne formy.

Najem należy zastosować, jeśli klient nie osiąga dodatkowych zysków z użytkowania nieruchomości. Ma to miejsce przykładowo w wynajmie mieszkań. Najemca mieszka w najętym lokalu. Nie przynosi mu to jednak zysków, a jedynie wydatek.

Dzierżawa z kolei ma miejsce, jeśli klient używa nieruchomości w celach zarobkowych. Dotyczy to na przykład powierzchni magazynowych. Klient płaci za jej użytkowanie. Jednak osiąga zyski ze sprzedaży składowanych w magazynie towarów. W przypadku umowy dzierżawy klient zobowiązany jest nie pogarszać stanu nieruchomości. Na właścicielu ciąży obowiązek dokonywania wyłącznie drobnych, okazjonalnych napraw.

Zabezpieczenie interesów właściciela nieruchomości

W przypadku najmu normą jest płacenie kaucji przez najemców. Jest to równowartość czynszu za okres wypowiedzenia umowy. Chroni go to na wypadek niepłacenia czynszu przez najemcę. Kaucja nie znajduje zastosowania w przypadku dzierżawy. W jej przypadku zazwyczaj wymaga się od klienta, by oświadczył w akcie notarialnym, że w razie nieuregulowania zobowiązania podda się egzekucji. Dodatkowym rozwiązaniem będą gwarancje bankowe. Jest to umowa z bankiem zobowiązująca go do wypłaty całego świadczenia.

Zarządzanie nieruchomościami

Jest to usługa polegająca na wsparciu właściciela nieruchomości w osiąganiu największych zysków z niej. W ramach takiej usługi usługodawca może zapewnić swojemu klientowi wsparcie we wszystkich opisanych wyżej krokach. Ponadto zapewnia się obsługę techniczną, dzięki czemu nieruchomość zachowuje swą wartość. Skorzystanie z takiej usługi pozwala przenieść ciężar bardzo złożonego i skomplikowanego procesu na fachowców. Samodzielne zarządzanie swoją nieruchomością może niepotrzebnie pochłaniać czas i prowadzić do nieoptymalnych wyników.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Opublikowano

w

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Jeśli nosisz lub dopiero zamierzasz zacząć nosić soczewki korekcyjne, warto zainteresować się linią Biofinity. Zostały stworzone przez doskonale znaną markę Cooper Vision, a ich cechy sprawiają, że powinna zainteresować się nimi każda osoba, która chce czuć pełen komfort w dzień i w nocy. Co wyróżnia je od na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Soczewki Biofinity – nosisz jak chcesz i ile chcesz

Zacząć należy od tego, że soczewki Biofinity są wykonywane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Nazywa się Comfilcon A i ma wszelkie cechy, które predysponują go do tworzenia soczewek wręcz idealnych. Wykonane w technologii materiałowej Aquafirm pozwalają na wysoką tlenoprzepuszczalność oraz utrzymują odpowiednie nawilżenie, a jednocześnie są niezwykle elastyczne i miękki – dzięki czemu perfekcyjnie przylegają do powierzchni oka. 

Efekt? Nosząc soczewki Biofinity nawet nie odczuwasz ich obecności w oku!

Ale na tym nie koniec zalet. Kolejna to fakt, że dzięki materiałowi wykonania można je nosić bez konieczności zdejmowania – każda para soczewek miesięcznych jest przeznaczona do noszenia przez 29 nocy i 30 dni. Nie odczuwasz przy tym żadnych negatywnych skutków, na co wpływ ma właśnie wysoki poziom nawilżenia.

Biofinity dla osób wymagających

Soczewki Biofinity dzielą się na kilka rodzajów, różniących właściwościami. Oprócz klasycznych modeli korekcyjnych przygotowano również toryczne, przeznaczone dla astygmatyków. Wykorzystano w nich autorskie rozwiązanie Cooper Vision – Optymalną Geometrię Soczewki Torycznej. Jest to specjalna, wielopłaszczyznowa konstrukcja, dzięki której zastosowaniu zapewniona jest stabilność i pełen komfort widzenia.

Inne soczewki Biofinity to Energys. Są one tworzone z myślą o osobach, które pracują przy komputerach i innego rodzaju wyświetlaczach. Są wyposażone w Digital Zone Optics – jest to specjalna strefa optyczna, która pomaga zmniejszyć zmęczenie wzroku spowodowane patrzeniem na urządzenia cyfrowe. Dzięki tak wielu rodzajom soczewek na pewno znajdziesz najlepsze soczewki Biofinity dla siebie. 

Wybierz Biofinity i ciesz się wygodą

O jakości i komforcie soczewek Biofinity świadczy popularność tych soczewek. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie. Możesz do nich w każdej chwili dołączyć – znajdziesz je w ofercie sklepu online visionexpress.pl. Pomimo swojej doskonałej jakości oraz nowoczesnych technik wykonania są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Przekonaj się o tym – już dzisiaj zajrzyj na stronę visionexpress.pl!

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Opublikowano

w

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Butik Diana by Olivia zlokalizowany na pierwszym piętrze Galerii Czarny Lew w Pcimiu zaprasza w swoje progi. Szeroki asortyment produktów, odzież damska i dziecięca, galanteria i dodatki do domu- to wszystko a nawet i więcej można znaleźć w butikowych wnętrzach. A w gratisie doradztwo i miła atmosfera. 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane