Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Układ pokarmowy a zmiany skórne. Jak rozpoznać pierwsze symptomy alergii pokarmowej?

Opublikowano

w

Układ pokarmowy a zmiany skórne. Jak rozpoznać pierwsze symptomy alergii pokarmowej?

Każdy organizm może w różny sposób reagować na poszczególne substancje. W ostatnim czasie odnotowuje się coraz więcej przypadków alergii pokarmowych. Trudno jednoznacznie określić, jaka jest przyczyna nietolerancji niektórych produktów spożywczych. Bardzo ważne jest, aby bacznie obserwować reakcje swojego organizmu, który da nam jasny sygnał, że dana substancja mu nie służy. W jakich przypadkach mamy do czynienia z alergią pokarmową i jak rozpoznać jej pierwsze symptomy w zmianach skórnych?

Czym jest alergia pokarmowa?

Alergia pokarmowa jest rodzajem nadwrażliwości organizmu na pewne produkty spożywcze. Alergie pokarmowe to problem, który objawia się już we wczesnym dzieciństwie. Niektóre z nich są stanem przejściowym i łagodnieją wraz z wiekiem. Czasami jednak organizm może reagować w negatywny sposób na określone produkty przez całe życie. W niektórych, skrajnych przypadkach, spożycie uczulającej substancji może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia alergika. Ludzki organizm wysyła wiele różnych sygnałów ostrzegawczych. W przypadku alergii pokarmowych jednym z nich jest pojawienie się zmian skórnych.

Zmiany skórne jako objaw alergii pokarmowej

Alergia pokarmowa może objawiać się w postaci zmian skórnych. O reakcji alergicznej może świadczyć wysypka, obrzęk, zaczerwieniona skóra a także uporczywy świąd. Niestety, według statystyk lista produktów, które mogą wywołać niepożądane reakcje, stale się powiększa, tak samo z resztą jak liczba osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Zmiany skórne, będące reakcjami organizmu na nietolerancję danych produktów, mogą pojawić się natychmiast po ich spożyciu lub nasilać się stopniowo. Konieczne jest zatem aby bacznie obserwować reakcje swojego organizmu, zwłaszcza po zjedzeniu produktów uznanych za wysoce uczulające. Należą do nich między innymi: białka krowiego mleka, gluten, jaja kurze, orzechy, soja, owoce morza, seler oraz truskawki.

Co należy zrobić w przypadku pojawienia się reakcji alergicznej?

W przypadku zauważenia niepożądanej reakcji organizmu po spożyciu określonych produktów wskazane jest, aby potwierdzić lub wykluczyć uczulenia na konkretny produkt. W tym celu należy udać się do lekarza alergologa, który wykona stosowne badania i określi, których produktów należy unikać. Oczywiście najlepszym sposobem walki z każdą chorobą jest profilaktyka. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej, warto stosować witaminy i minerały wspomagające układ pokarmowy. Objawy alergii pokarmowej mogą przebiegać w sposób łagodny lub ostry. W niektórych skrajnych przypadkach, gdy zjedzenie alergenu wywoła silny obrzęk naczyniowy i problemy z oddychaniem, konieczne jest natychmiastowe udanie się do najbliższego szpitala lub wezwanie karetki pogotowia.

Czy alergie pokarmowe można wyleczyć?

W przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu po zjedzeniu określonych produktów, konieczne jest ich niezwłoczne wyeliminowanie z diety. Zmiany skórne spowodowane uczuleniem często ustępują po całkowitym wyeliminowaniu alergenu z diety. Jeśli objawy skórne nie ustępują samoczynnie, należy udać się do lekarza, który zapewne zaleci nam stosowanie leków antyseptycznych. Alergiczne zmiany skórne mogą także wymagać leczenia miejscowego, które polega na nakładaniu różnego rodzaju maści i kremów.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami!

Opublikowano

w

Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami!

 

Miło nam poinformować, że 4 października br. Delta Twoje Wnętrza będzie obchodziła swoje 1. urodziny w nowym salonie przy ul. Fijałkowskiego 40.

Rok temu zapraszaliśmy Państwa na wielkie otwarcie i zarazem rozpoczęcie nowego etapu w życiu firmy. Podsumowując ten okres przez cały czas staraliśmy się dla Państwa zmieniać i razem z Wami tworzyć miejsce na mapie Myślenic, do którego będziecie chętnie zaglądać w poszukiwaniu inspiracji aranżując
swoją domową przestrzeń.

 

Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami!

 

Ciągle poszerzamy i wzbogacamy naszą ofertę, a to czym możemy się wyróżnić na tle innych to fachowy i przyjazny personel, chętnie służący radą i pomocą. Na bieżąco podążamy za trendami aktualizując nasze ekspozycje i zachęcając Was do metamorfozy Waszych wnętrz. Na tą specjalną okazję przygotowaliśmy dla Państwa różne niespodzianki.

OTRZYMAJ URODZINOWY VOUCHER

Każdy kto skomentuje urodzinowy post na Facebooku https://fb.watch/fI1X5GCmd2/ otrzyma voucher, z którego skorzystać będzie mógł w dniu 4 października br. przy zakupach powyżej 200 zł w naszym Salonie Delta Twoje Wnętrza.

  • na zakupy powyżej 200 zł przysługuje voucher o wartości 30 zł
  • na zakupy powyżej 500 zł przysługuje voucher o wartości 50 zł 
  • na zakupy powyżej 1 000 zł przysługuje voucher o wartości 100 zł

Vouchery można odbierać tylko do dnia 3 października br. do godziny 20:00. Po tym czasie zniknie możliwość wygenerowania voucherów.

 

 

Dodatkowo każdy paragon z tego dnia będzie miał szansę wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania.  

Jesteśmy tak blisko. Skorzystajcie z okazji i odwiedźcie nasz Salon.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli w tym ważnym dla nas dniu będziecie nam towarzyszyć.

Zapraszamy Salon Delta Twoje Wnętrza

Link do filmu promocyjnego Delta Twoje Wnętrza:

DELTA TWOJE WNĘTRZA 
Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami! ul. Fijałkowskiego 40, Myślenice
Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami! 575 882 690
Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami! skrzynka.delta@gmail.com
 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie? Krótki poradnik

Opublikowano

w

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie? Krótki poradnik

Na mapie Krakowa z roku na rok powstaje coraz więcej inwestycji mieszkaniowych. Geografia działalności deweloperskiej wciąż się poszerza, rozszerzając też granice miasta oraz sprzyjając przebudowie i modernizacji terenów zdegradowanych.

Buduje się zarówno w centrum – na Starym Mieście, Krowodrzy, Grzegórzkach i Podgórzu, jak i w dzielnicach krańcowych. Lokalizacja wpływa również na ceny mieszkań – środkowa część miasta oferuje dużo opcji dla poszukujących wykwintnego lokalu, a obrzeża jeszcze pozostają dostępne dla przeciętnego nabywcy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić mieszkanie w Krakowie – w tym artykule możesz znaleźć odpowiedź.

Co i gdzie się buduje

Dziś weźmiemy na tapetę segment budownictwa wielorodzinnego – jest to bowiem najliczniejsza grupa nieruchomości realizowanych w stolicy Małopolski.

Do najpopularniejszych obszarów należą bez wątpienia Prądnik Biały i Prądnik Czerwony, Bronowice, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Dębniki, Mistrzejowice, Podgórze Duchackie oraz Bieżanów-Prokocim.

Dominującą grupą nowych inwestycji w tych dzielnicach są osiedla wielorodzinne składające się z kilku do kilkunastu bloków. Zwykle powstają w takich punktach, by zapewnić mieszkańcom szybki dostęp do obiektów infrastruktury miejskiej, jeśli jednak takich w okolicy zabraknie – powstają bezpośrednio na osiedlu. Tak, coraz więcej nowych inwestycji w Krakowie posiada zaplecze usługowe, a poniekąd nawet edukacyjne.

Mimo, że te dzielnice są dość oddalone od centrum, są to obszary bardzo przyjazne do zamieszkania – rozwinięta infrastruktura komunikacyjna zapewnia połączenie ze strategicznymi punktami miasta, a przestrzeń miejska ulega przebudowie i poprawie. Przyczyniają się ku temu również powstające tu osiedla mieszkalne.

Jedna z ciekawych inwestycji powstających na Borku Fałęckim – Fredry 6 – zajmuje dość duży teren wyróżniający się dobrym zagospodarowaniem. Osiedle jest objęte ochroną i monitorowane, co odczuwalnie podnosi poziom bezpieczeństwa, a na terenie dostępne są strefy wypoczynku dla mieszkańców oraz liczne udogodnienia.

Jeśli chcesz zamieszkać bliżej centrum

Komunikacja miejska w Krakowie rzadko pozostawia wiele do życzenia, niemniej jednak jeśli zależy Ci na bliskości do centrum – rynek pierwotny również ma coś do zaoferowania w cenach ze średniej półki.

Ciekawymi obszarami będą Czyżyny, wschodnia część Bronowic, zdarzają się też przystępne oferty w obrębie Grzegórzek.

Jednym z realizowanych obecnie na Czyżynach projektów jest Centralna Park – kompleks nowoczesnych budynków wielorodzinnych, wyposażony w zaplecze rekreacyjne i usługowe oraz zadbany chroniony teren. Kupimy tu mieszkanie o powierzchni już od 25 metrów kwadratowych, również z wykończeniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania

Oferta deweloperska Krakowa jest tak duża, że łatwo się w niej pogubić. Oto kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym możesz “przefiltrować” swoje opcje.

  1. Udogodnienia w pobliżu. Zbadaj wybraną przez Ciebie okolicę pod kątem obiektów infrastruktury, jakie potrzebujesz mieć niedaleko osiedla. Warto też zainteresować się kwestią dojazdu do Twoich głównych punktów docelowych oraz sprawdzić, czy na osiedlu dostępny jest parking, a raczej w jakiej cenie można dokupić miejsce parkingowe lub stanowisko w podziemnym garażu. Zwróć uwagę na tereny zielone w okolicy – będzie to nie tylko miejsce do spacerów, ale też gwarancja nieco lepszej jakości powietrza.
  2. Kwestia wykończenia. Większość mieszkań jest obecnie sprzedawanych w stanie deweloperskim – sprawdź, jakie instalacje są przewidziane przez dewelopera i oblicz ewentualne koszty wykończenia. W niektórych inwestycjach kupisz też mieszkanie wykończone pod klucz – będzie to opcja nieco bardziej kosztowna, ale też mniej kłopotliwa.

Sprawdź dewelopera. Najlepiej postaw na dobrą firmę – zaoszczędzić sobie problemów, które mogą wyniknąć ze współpracy z mało rzetelnym deweloperem. Obecnie na terenie Krakowa ponad 110 firm deweloperskich, i niektóre z nich – takie jak Skanska czy Develia mają krajową i międzynarodową renomę.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Badanie Osteoporozy w Myślenicach. 5 września 2022 – zapisz się

Opublikowano

w

Badanie Osteoporozy w Myślenicach. 5 września 2022 – zapisz się

Zbadaj swoje kości BADANIE OSTEOPOROZY.

 05 września 2022 –  Przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

Zapisy telefonicznie 512 351 600.

Cena jednego badania wynosi 45 złotych

 

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Badanie Osteoporozy w Myślenicach. 5 września 2022 – zapisz się

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

 

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

ZAPRASZAMY NA BADANIA.

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane