Connect with us

Gmina Myślenice

Umowa podpisana- gmina Myślenice zrealizuje szesnaście inwestycji na sieci wod-kan!

Opublikowano

w

Umowa podpisana- gmina Myślenice zrealizuje szesnaście inwestycji na sieci wod-kan!
stw

Firma Machnik sp. z o.o. będzie wykonawcą rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Myślenice. Dzięki środkom pozyskanym ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja I, zrealizowanych zostanie aż szesnaście inwestycji na terenie Myślenic oraz terenów wiejskich.

– Promesa otrzymana przez Gminę Myślenice z Polskiego Ładu opiewa na kwotę 19 milionów złotych, natomiast łączna wartość inwestycji to 22,8 mln zł. Różnica w wysokości blisko 3,8 mln zł to wkład własny z miejskiego budżetu. Cieszę się, że kolejne rządowe wsparcie zasili nasze konto i pozwoli na inwestycje, które bez wsparcia finansowego byłyby niemożliwe. Dziękuję za te dobre decyzje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, a także posłowi Władysławowi Kurowskiemu, na którego wsparcie możemy liczyć przy naszych projektach – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W podpisaniu umowy wzięli udział oprócz burmistrza Jarosława Szlachetki także skarbnik Gminy Myślenice Anita Kurdziel, prezes firmy Machnik sp. z o.o. Danuta Machnik oraz poseł na Sejm RP Władysław Kurowski.

– Niedawno przekazywaliśmy informację o tych środkach w postaci promes, a dziś słyszymy o ich realnym wykorzystaniu. Gratuluję Gminie Myślenice oraz burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce sprawnie przeprowadzonej procedury przetargowej oraz szeregu inwestycji, które poprawią standardy mieszkańców naszej gminy – dodał Władysław Kurowski, poseł na Sejm RP.

Podpisana w myślenickim magistracie umowa oblikuje wykonawcę do realizacji aż szesnastu zadań polegających na budowie i rozbudowie sieci wodociągowych lub kanalizacji sanitarnych. Najwięcej, bo aż dziewięć inwestycji dotyczy Poręby, rozbudowy sieci doczekają się mieszkańcy Chełmu, ale też przysiółka Tarnówka w Myślenicach, Dolnego Przedmieścia, ulicy Wczasowej, a planowany jest też kolejny etap rozbudowy sieci w Głogoczowie i Krzyszkowicach. Inwestycje mają zostać wykonane do końca 2024 roku.

Wykaz inwestycji objętych umową z firmą Machnik sp. z o.o.:

1. Budowa i rozbudowa sieci wodociągowej w sołectwie CHEŁM – 4.037.247,11 zł

2. Budowa i rozbudowa sieci wodociągowej w sołectwie PORĘBA – 923.839,72 zł

3. Budowa kanalizacji sanitarnej dla przysiółka TARNÓWKA w gminie Myślenice – 7.481.933,95 zł

4. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 1 (Sękówka) – 232.897,30 zł

5. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 2 (Aspółówka) – 346.765,49 zł

6. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 3 (Zarębówka) – 133.958,44 zł

7. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 4 (Nosale) – 94.962,80 zł

8. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 6_1 (Górna Poręba) – 30.897,59 zł

9. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 6_2 (Górna Poręba) – 19.294,06 zł

10. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – cz. 7 (Poręba Osiedle) – 203.641,88 zł

11. Budowa sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Głogoczów i Krzyszkowice – „GŁOGOCZÓW – etap V” – 2.618.562,66 zł

12. Rozbudowa i przebudowa pompowni ścieków „Przedmieście Dolne” wraz z przebudową i budową kanalizacji grawitacyjno-tłocznej – 5.249.563,74 zł

13 Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Poręba – Trzemeśnia – 347.225,74 zł

14. Remont sieci wodociągowej w ciągu ul. Wczasowej w Myślenicach – 464.582,07 zł

15. Remont przekroczenia rzeki Raby w km 71+930 kolektorem sanitarnym – 353.163,75 zł

16. Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku San w Myślenicach – 222.434,18 zł

Razem inwestycje opiewają na kwotę: 22.760.970,48 zł

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

Wielkie finały Plaży Open już w ten weekend w Myślenicach

Opublikowano

w

Wielkie finały Plaży Open już w ten weekend w Myślenicach
stw

Dobiega końca tegoroczny cykl Plaży Open. Trzy turnieje, mimo że rozgrywane, w formie towarzyskiej po raz kolejny odniosły ogromny sukces, cieszyły się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców, a wisienką na torcie będą zmagania w Myślenicach. To wydarzenie również zapisze się w historii polskiej siatkówki plażowej.

Po zmaganiach Plaży Open w Łodzi i Czeskim Cieszynie, a także międzynarodowych rozgrywkach Beach Pro Tour w Białymstoku, czas na podsumowanie cyklu i jego ostatni turniej. Myślenice Plażę Open gościć będą już po raz trzeci, ale ta edycja przyćmi wszystkie wcześniejsze. W Małopolsce odbędą się wielkie finały cyklu pod nazwą Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn. To jednak nie wszystko. W trakcie turnieju rozegrany zostanie inny, niezwykle emocjonujący i widowiskowy turniej – Polish Championships of King Of The Court. Te dwa wydarzenia sprawiają, że najbliższy weekend w Myślenicach zapowiada się niezwykle interesująco.

To będzie fantastyczny weekend i bardzo cieszę się, że całe podsumowanie cyklu odbędzie się właśnie w Myślenicach. To tam w ubiegłym roku rozegraliśmy pierwszy raz mecze przy sztucznym oświetleniu. Atmosfera była fenomenalna, dlatego też w tym roku postanowiliśmy właśnie w Myślenicach rozegrać dodatkowy turniej Polish Championships of King Of The Court. To międzynarodowy format, cieszący się dużym zainteresowaniem w innych krajach. W naszym jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o jego organizację. W Białymstoku zorganizowaliśmy go po raz pierwszy i było to wydarzenie jednodniowe. W Myślenicach idziemy o krok dalej i turniej się rozrasta, będzie on trwał dwa dni – zaznacza dyrektor generalny cyklu Plaża Open Marcin Strządała.

Finały w Myślenicach, to podsumowanie wszystkich dotychczasowych rywalizacji. Dlatego też właśnie tu rozdane zostaną nagrody dodatkowe. Standardowa pula nagród to 30 000 zł – po 15 000 zł na płeć. Dla duetów kobiet i mężczyzn, które najlepiej spiszą się w całym cyklu przygotowano dodatkową nagrodę w kwocie 10 000 zł. Wiadomo już, że do Myślenic przyjadą triumfatorzy dwóch wcześniejszych turniejów – w Łodzi i w Czeskim Cieszynie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Są oni głównymi pretendentami do głównej nagrody. W turnieju kobiet wszystko jest jeszcze możliwe.

Rozgrywki w ramach Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn toczyć się będą od piątku, wtedy to rozegrane zostaną eliminacje. W sobotę rozpocznie się turniej główny, a na niedzielę zaplanowano najważniejsze mecze turnieju – półfinały i finały. W piątek i sobotę wieczorem boiska w Myślenicach należeć będą do uczestników King Of The Court. To jednak nie wszystko, co czeka kibiców w weekend.

Oprócz atrakcji sportowych, będzie mnóstwo konkursów, strefa dla dzieci wraz z dmuchańcami. Będziemy rozdawać dużo nagród, ufundowanych m.in. przez naszego sponsora strategicznego – PKN Orlen, który wspiera nas od 2018 roku – przyznał Marcin Strządała.

Organizator zapewnia transmisje z całego turnieju. Praktycznie całość będzie można obejrzeć na kanale youtube BDB Event, natomiast od godziny 15:10 transmisje przeniosą się do TVP Sport.

Harmonogram turnieju:

Piątek – dzień 1
eliminacje – w zależności od ilości zgłoszonych drużyn – nie wcześniej niż 9.00
20:00 – eliminacje King Of The Court

Sobota – dzień 2
Turniej główny
8.30 – rozpoczęcie rozgrywek na 3 boiskach.
16:50 – ostatnie mecze
19:00 – rozdanie nagród Gala Plaża Open
20:30 – runda finałowa King Of The Court
W trakcie turnieju głównego konkursy, animacje i zabawy dla kibiców

Niedziela – dzień 3
9.00 ćwierćfinały (2 boiska)
12.20 półfinały (2 boiska)
14.10 – mecz o III miejsce kobiet
15:10 – mecz o III miejsce mężczyzn (TVP Sport)
16:10 – finał kobiet (TVP Sport)
17:10 – finał mężczyzn (TVP Sport)
W trakcie finałów konkursy, animacje i zabawy dla kibiców

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”

Opublikowano

w

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”
stw
24 sołectwa walczyły o tytuły najpiękniejszej, najbardziej nowatorskiej i najbardziej aktywnej w sieci wsi w ramach Konkursu „Małopolska Wieś 2022”. Do kogo trafiły nagrody i wyróżnienia?

W poniedziałek, 4 lipca Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę rozstrzygającą konkurs i udzielił tym samym pomocy finansowej wyróżnionym gminom na łączną kwotę ponad 485 tys. złotych.

Miano najpiękniejszej małopolskiej wsi zyskało sołectwo Babice w gminie Zielonki. Tuż za nim uplasowało się sołectwo Rudawa w gminie Zabierzów. Trzecie miejsce zajęła Przysietnica w gminie Stary Sącz.

Pierwsze miejsce w kategorii nowatorskiej małopolskiej wsi zajęło sołectwo Szreniawa w gminie Proszowice. Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się kolejno sołectwa Władysław w gminie Iwanowice i Gwoździec w gminie Zakliczyn.

Tytuł najbardziej aktywnej wsi w sieci przypadł sołectwu Przysietnica w gminie Stary Sącz.

 

Miejscowości powiatu myślenickiego zgłoszone do konkursu otrzymały wyróżnienia. 

W kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymała Wiśniowa. 

W kategorii Nowatorska Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymały Raciechowice (gmina Raciechowice), Zawada (gmina Myślenice)  i Kędzierzynka (gmina Dobczyce). 

 

Głównym celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Przedmiotem oceny w ramach Konkursu w kategoriach Najpiękniejsza i Nowatorstwa Małopolska Wieś były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa od 2017 r., a w kategorii Małopolska Wieś w Sieci – w 2021 r.

Pod uwagę była brana m. in. estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne było promowanie działań na rzecz zmiany wizerunku wsi – działań nowatorskich, innowacyjnych w szczególności w wymiarze gospodarczym, środowiskowym  i społecznym. Komisja konkursowa oceniła także strony internetowe i profile sołectw na portalach społecznościowych.

Pełna lista nagrodzonych gmin wraz z wysokością pomocy finansowej znajduje się tutaj: Konkursy | Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (bip.malopolska.pl)

Taki film powstał na okoliczność konkursu. Zapraszamy zatem do Kędzierzynki. 

 


Inf.: Małopolska 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach

Opublikowano

w

V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
stw

V Turniej Respekt Cup – 2 lipca 2022. Respekt to piłka nożna kobieca w najlepszym wydaniu, to 9 lat działań sportowych uwieńczonych sukcesami, to zapowiedź jubileuszu 10 – lecia, który już w przyszłym roku.

W dniu 2 lipca 2022 roku odbył się wspaniały Turniej Respekt Cup V, który był realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach zadania „Sport Wszystkich dzieci 2022” oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

W turnieju udział wzięło sześć zespołów, rozgrywki odbywały się każdy z każdym na dwóch boiskach w systemie 6+1. Turniej miał wymiar międzynarodowy bo udział wzięła drużyna z Czech FK Gascontrol Havířov, z.s., drugą drużyną, która miała do pokonania dość dużą odległość to drużyna Uczelniana Sekcja Piłki Nożnej Kobiet AWL – Wrocław. Dodatkowo wzięły udział beniaminek II Ligii Kobiet KS Dąb Zabierzów Bocheński – dziewczyny, WSC Castle Barwałd, Uran Łukowica oraz Respekt Myślenice. Wszystkie drużyny grały i świetnie się bawiły. Patronat Honorowy nad turniejem objął Pan Burmistrz MiG Myślenice Jarosław Szlachetka.
 
Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
🥈 Uczelniana Sekcja Piłki Nożnej Kobiet AWL (Akademii Wojsk Lądowych) – trener Piotr Rumak, koordynator Małgorzata Karolina
🥉 WSC Castle Barwałd – Trener Frans Sarapat
🏅Respekt Myślenice – trenerzy: Przemek Senderski, Kamil Mistarz, Maryśka Dziadkowiec, Zuzia Węglarz
Warto zwrócić uwagę na fakt, że o pierwszym meczu zadecydowały bramki, gdyż oba zespoły zgromadziły tą samą ilość punktów.
W ceremonii rozdania medali, które otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju udział wzięli Pan Burmistrz MiG Myślenice Jarosław Szlachetka oraz Pan Prezes Podokręg Piłki Nożnej Myślenice – Maciej Górka.
 
Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN.
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane