Connect with us

Gmina Dobczyce

Uroczysty Zjazd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach

Opublikowano

w

Uroczysty Zjazd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach
Uroczysty Zjazd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach
Uroczysty Zjazd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach
W sobotę 16 października, w budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku, odbył się uroczysty Zjazd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach.

Podsumowując minioną kadencję uważam, że nasze jednostki są w bardzo dobrej kondycji, z dużymi osiągnięciami gospodarczymi, solidnie wyposażonymi w sprzęt  z dobrze wyszkolonymi strażakami. Podczas zjazdu kilku druhów zostało odznaczonych medalem „Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Myślenickiej”. Gratuluję wszystkim odznaczonym i dziękuję serdecznie Kapitule za te wyróżnienia i docenienie działalności na rzecz pożarnictwa- powiedział Marcin Adamski, prezes zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Zwiazku OSP RP w Dobczycach

Po przedstawieniu wszystkich sprawozdań, udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi za okres kadencji 2016-2021. Zgodnie z protokołem, odbyło się pierwsze posiedzenie nowego zarządu  mające na celu ukonstytuowanie go.

Zarząd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach – kadencja 2021- 2026
Marcin Adamski – PREZES
Kazimierz Płatek – WICEPREZES
Piotr Dominik – WICEPREZES
Michał Piwowarczyk – KOMENDANT GMINNY
Mariusz Masełko – ZASTĘPCA KOMENDANTA GMINNEGO
Dominik Dańda – SEKRETARZ
Antoni Marek Dyrcz – SKARBNIK
Marek Antusiak – CZŁONEK PREZYDIUM
Konrad Cielecki – CZŁONEK PREZYDIUM


Pragnę gorąco podziękować za współpracę całemu zarządowi i wszystkim druhnom i druhom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej Gminy. Dziękuję Panu bryg. Sławomirowi Kagankowi komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach oraz druhowi Janowi Podmokłemu za bardzo dobrą współpracę na przestrzeni ostatnich lat.
Dziękuję także jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku gospodarzom wczorajszego zjazdu.
Na zakończenie jeszcze raz bardzo dziękuję obecnemu burmistrzowi Panu Tomaszowi Susiowi, byłemu burmistrzowi panu Pawłowi Machnickiemu wraz z Radami Miejskimi oraz panom: Józefowi Tomalowi  i Rafałowi Kudasowi starostom myślenickim, za przychylność i pomoc w sprawach związanych funkcjonowaniem Ochotniczych Straży Pożarnych, a Wam druhowie za ponowne obdarzenie mnie zaufaniem powierzając kierowanie zarządem na następną kadencję-dodał Marcin Adamski

—-
Fot. Dominik Dańda
Inf.: Marcin Adamski

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Dobczyce

„Poeci dla Iwony”. Premiera tomiku „Dzielimy się okruchami duszy…” w Dobczycach

Opublikowano

w

„Poeci dla Iwony”. Premiera tomiku „Dzielimy się okruchami duszy…” w Dobczycach
„Poeci dla Iwony”. Premiera tomiku „Dzielimy się okruchami duszy…” w Dobczycach
„Poeci dla Iwony”. Premiera tomiku „Dzielimy się okruchami duszy…” w Dobczycach

Rada Społeczna przy Miejskiej Bibliotece w Dobczycach oraz pomysłodawcy wydarzenia „Poeci dla Iwony” zapraszają na premierę tomiku „Dzielimy się okruchami duszy…”.

W tomiku znajdują się wiersze poetów: Kazimierza Budyna, Szymona Ciszka, Eweliny Cygan-Koreckiej, Jadwigi Daniek-Salawy, Andrzeja Domagalskiego, Katarzyny Dominik, Lucyny Dyrcz- Kowalskiej, Marty Gruceli i Wiktora Pawła Piwowarskiego.
Premiera odbędzie się w środę 2 lutego 2022 r. o godz. 18:00 w auli Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego w Dobczycach.
Podczas wydarzenia będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie i rehabilitację Iwony Rybiec z Kornatki.
💓 W imieniu autorów i organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniu 💓
informacje: Jadwiga Daniek-Salawa

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

30. Finał WOŚP w Dobczycach już 30 stycznia !

Opublikowano

w

przez

30. Finał WOŚP w Dobczycach już 30 stycznia !
30. Finał WOŚP w Dobczycach już 30 stycznia !
30. Finał WOŚP w Dobczycach już 30 stycznia !

Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dobczyce po raz pierwszy, wspólnie z całą Polską, zagrają już w niedzielę, 30 stycznia. Datki z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie okulistyki dziecięcej.

 

30. Finał WOŚP w Dobczycach już 30 stycznia !

Jakie atrakcje przygotowały dla Was Dobczyce podczas 30. Finału WOŚP ?

W strefie koncertowej, która znajdować się będzie w Parku Miejskim w Dobczycach wystąpi wiele popularnych dobczyckich grup muzycznych, takich jak : Orkiestra Dęta Dobczyce, Big-Band Dobczyce czy też Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce. Ponadto usłyszymy również  następujące zespoły: Web O’Brook, Show-Balet „Shine”, Sheeban Celtic Band, Grupa BLUE, Oberschlesien. Wrażeń artystycznych dostarczy Wam także wystawa prac malarza – Stanisława Kmiecika

Strefa koncertowa to nie jedyne miejsce, gdzie warto się udać podczas tegorocznego finału WOŚP w Dobczycach.
Teren pod zaporą na ul. Braci Kowalskich jest kolejnym punktem na mapie Dobczyc, który warto odwiedzić w tym dniu. Tam będzie na Was czekać cała masa atrakcji związanych z motoryzacją.
Fani czterech kółek będą aktywizowani przez : Rafała Kochanowskiego- Drift, Mariusza Kościelnego, Pawła Junga, RS Vision Roberta Szczudło oraz przez Nissan Skyline R34 Shogun.

W tą niedzielę fani niskich temperatur również znajdą coś dla siebie.  W samo południe, pod Zaporą w Dobczycach odbędzie się wielkie morsowanie.

ROZBIEGANE DOBCZYCE zapraszają na wydarzenie sportowe w szczytnym celu. „Kółko dla orkiestry” wystartuje o godzinie 9.00 spod bramy Parku Miejskiego w Dobczycach

Symboliczne „Światełko do nieba” z Show- Balet „Shine”  wystrzeli w górę punktualnie o godzinie 20:00 .
Licytacje są nieodłącznym elementem zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .

Co możemy wylicytować podczas tegorocznego finału?

– Voucher na fantastyczny pobyt w Hotel Malinowy Potok
– Koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem
– gadżety z logo Wisły Kraków,
– koszulka z autografem
– książka Tadeusza Gadacza z autografem
– Egzemplarze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z autografami
– Dzieła Pana Edwarda Dudy
Nie możemy zapomnieć o wolontariuszach, którzy przez swoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy tak ochoczo wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na terenie całej Gminy i Miasta Dobczyce będzie można ich spotkać wraz z puszkami i wesprzeć ten szczytny cel.

Opracowanie tekstu: Karolina Suder

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Ograniczenie obsługi bezpośredniej klientów w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce

Opublikowano

w

Ograniczenie obsługi bezpośredniej klientów w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce
Ograniczenie obsługi bezpośredniej klientów w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce
Ograniczenie obsługi bezpośredniej klientów w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce

W związku z ponownym znacznym wzrostem zachorowań, również wśród pracowników, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce z dniem 24 stycznia 2022 r. ogranicza bezpośrednią obsługę klientów. W Urzędzie możliwe będzie jedynie załatwianie spraw wymagających osobistego stawiennictwa, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem. W pozostałych przypadkach możliwa będzie realizacja spraw za pomocą korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej.

Przed drzwiami głównymi Urzędu, od strony ul. Rynek 26, postawiona została specjalna urna, która pełnić będzie funkcję skrzynki podawczej. Prosimy wrzucać do niej korespondencję. Do Urzędu wejść będą mogli wyłącznie klienci umówieni telefonicznie z pracownikiem Urzędu. Obowiązuje ich nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni zaraz przy wejściu do Urzędu.

Obsługa bezpośrednia w sprawach wymagających osobistego stawiennictwa

W dalszym ciągu obsługa klientów odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach, tj. sprawy wymagające osobistego stawiennictwa w Urzędzie, będą załatwiane, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z odpowiedzialnym za prowadzenie tych spraw pracownikiem, na parterze przy wejściu głównym od strony Rynku. Klienci, których pracownicy umówią, zobowiązani będą do kontaktu telefonicznego z pracownikiem Biura Obsługi Klientów, pod nr tel. 12 37 21 700 i poinformowaniu go z kim są umówieni na wizytę. Pracownik BOK wpuści Klienta do Urzędu.

Przypominamy, że w Urzędzie sprawy można załatwiać z wykorzystaniem:

1. Korespondencji tradycyjnej – przesyłając dokumenty podpisane odręcznie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub wrzucając go do przygotowanej przy wejściu do Urzędu skrzynki podawczej,

2. Korespondencji elektronicznej z wykorzystaniem elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu na platformie ePUAP (adres skrytki: /rl48mj3p3g/SkrytkaESP) lub drogą mailową (ugim@dobczyce.pl).

Kasa Urzędu:

Dostęp do kasy Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce będzie ograniczony i możliwy po wcześniejszym umówieniu się. Przypominamy, że osoby, które chcą dokonać płatności mogą to zrobić również za pomocą przelewów elektronicznych bez konieczności wizyty w Urzędzie. Numery kont, na które należy wpłacać płatności podane są w nakazach płatniczych, specjalnych informacjach, bądź fakturach dostarczonych do mieszkańców przez Urząd Gminy lub Sołtysów.

Numery kontaktowe do Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce:

Biuro Obsługi Klienta – (12) 37-21-700 (701)
Referat Inwestycji – (12) 37-21-792
Urząd Stanu Cywilnego – (12) 37-21-724
Ewidencja Ludności – (12) 37-21-723
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej – (12) 37-21-718
Referat Finansowo-Księgowy – (12) 37-21-738
Referat Gospodarki Komunalnej – (12) 37-21-791
Referat Gospodarowania Przestrzenią i Ochrony Środowiska – (12) 37-21-765
Ekodoradca – (12) 37-21-777
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – (12) 37-21-714

informacje: UGiM Dobczyce

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane