Connect with us

Gmina Myślenice

VI Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – “Niech moc będzie z Wami”

Opublikowano

w

VI Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – “Niech moc będzie z Wami”

Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie filia Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, zaprasza na VI Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych- “Niech moc będzie z Wami”. VI Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych to kontynuacja spotkań kilkunastu międzynarodowych grup, które na scenie Domu Kultury w Głogoczowie w przyjaznej atmosferze rywalizują o tytuł najlepszego pojedynku danego roku. Rywalizacja odbywa się na żywo, przed zgromadzoną publicznością.

Od kilku lat w pierwszy weekend października zwolennicy teatru, historii, rycerstwa i szermierki mają możliwość uczestniczenia w ciekawym przedsięwzięciu, organizowanym przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Teatr Walki w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie.

 

Dramatyczne pojedynki, rycerskie zaloty, walki wręcz i biała broń – to wyróżnia to jedyne i niepowtarzalne w naszej małej ojczyźnie wydarzenie. Już od pięciu lat gościmy ludzi z pasją, a tegoroczną edycję zatytułowaną „Niech moc będzie z Wami” pragniemy dodatkowo wzbogacić o kosmiczne i gwiezdne imprezy towarzyszące.

I tak myślenicka Akademia Wyobraźni zaprasza dzieci z rodzicami na warsztaty plastyczne, gdzie będzie można podjąć próbę stworzenia świetlnego miecza. Wszystkie materiały oraz samo uczestnictwo będzie bezpłatne. Warunkiem koniecznym do udziału w warsztatach jest obecność razem z własnoręcznie wykonanym mieczem na turnieju.

Gospodynie z Głogoczowa zapraszają dzieci na warsztaty kulinarne. Kuchnia Stowarzyszenia Gospodyń na dwie godziny zamieni się w kosmiczną pizzerię. Z placków drożdżowych i ciasta francuskiego będzie można przyrządzić najbardziej fantastyczną, prawdziwie gwiezdną pizzę.

Młodzi ludzie z Myślenickiego Klubu Fantastyki zapraszają do wspólnej zabawy. Będzie można poznać zasady gier i strategie, spróbować swoich sił i po prostu świetnie się bawić. Tak więc „Niech moc będzie z Wami” i przybywajcie do Głogoczowa 2 października. Imprezy towarzyszące zaczynają się o godzinie 14:00.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane