fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

W dobczyckim Parku Miejskim trwają prace nad budową toru trialowego

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Ubiegłoroczna impreza rowerowa „Rowerowe szaleństwo w Dobczycach” cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że to musiało się wydarzyć – w Dobczyckim Parku Miejskim trwają prace nad budową toru trialowego. Zadanie to realizuje Hajduk Trial Team, ten sam zespół, który organizował wspomnianą imprezę. 

Jak mówi wielokrotny Mistrz Polski w trialu motocyklowym Tomasz Hajduk – Dostępne będą dwa tory – dla amatorów i dla tych bardziej zaawansowanych. Ten pierwszy, w formie alejki z przeszkodami, nie będzie wymagać specjalistycznego sprzętu i służyć będzie m.in. podnoszeniu umiejętności, ale także nabywaniu nawyków ważnych dla każdego rowerzysty uczestniczącego w ruchu drogowym. – mówi. O tym, że Gmina Dobczyce szczególnie sprzyja rowerowym inicjatywom z zadowoleniem mówi burmistrz Tomasz Suś – Cieszę się, że w gminie powstanie kolejna przestrzeń do rozwoju swoich umiejętności, szczególnie tych związanych z rowerową aktywnością. Niedawno wyróżniono nas jako „Gminę Przyjazną Rowerzystom” i właśnie takim torem pragniemy iść, wspierać i rozwijać inicjatywy sprzyjające tej aktywności sportowej. Jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, z całą pewnością zaprosimy w tym roku naszych mieszkańców na kolejne sportowe wydarzenia współorganizowane wraz z grupą Hajduk Trail Team. 

Na torze trialowym, który planowo powstać ma w przeciągu kilku miesięcy, organizowane będą zajęcia w ramach szkółki. Ilość zajęć zależeć będzie od zainteresowania, a szczegółowe informacje organizatorzy podadzą bliżej terminu finalizacji prac.


Inf. Gmina Dobczyce

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane