Na przestrzeni tysiąca lat na myślenickiej ziemi sacrum i profanum przenikały się. Ludzie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: o sens życia, o sens człowieczego losu, szli do źródła, do źródła żywej wiary.
Odpowiedzi odnajdowali w otaczającym ich świecie, w przyrodzie, w dziełach rąk Pana… Idąc drogą, odpowiedź najczęściej odnajdowali w Kościele. Jak to w życiu bywa, droga nie zawsze była prosta, pojawiały się na niej przeszkody, zwątpienia, upadki. Człowiek niczym pielgrzym na szlaku, zmierzając do celu swej ziemskiej wędrówki, szukał znaków, drogowskazów, szukał przewodnika (…)
Zapraszamy na wyjątkową podróż po ziemi myślenickiej, pełnej bogactwa kulturowego dziedzictw, którego integralną część stanowią kościoły. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie jaka jest droga do… świętości.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Materiał opracowany przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Kościół pw. św . Wojciecha Biskupa i Męczennika w Drogini
Kościół pw. św . Wojciecha Biskupa i Męczennika w Osieczanach
Kościół pw. św. Klemensa Papieża i Męczennika w Trzemeśni
Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia w Trzemeśni
Kościół pw. Ojca Maksymiliana Kolbe w Porębie
Kościół pw. Św . Anny Jasienicy
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Borzęcie
Kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela w Polance
Kościół pw. świętej Marii Magdaleny w Głogoczowie
Kościół pw. św. Anny w Krzyszkowicach
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzie
Kościół pw. św. Jakuba w Myślenicach
Kościół Narodzenia NMP w Myślenicach
Kościół św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu w Myślenicach
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Chełmie
Kościół św. Brata Alberta na Osiedlu 1000-lecia w Myślenicach
Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.
Zapraszamy na najnowsze wydanie Kuriera Myślenickiego. W tym odcinku zawarliśmy informacje na temat: uchwały budżetowej Rady Miejskiej na rok 2023, finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prosto z myślenickiego sztabu WOŚP oraz o tym w jaki sposób dzieci i młodzież mogą i spędzają ferie w mieście.
W związku ze zbliżającymi się, tegorocznymi Igrzyskami Europejskimi – European Games Kraków – Małopolska 2023, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wizytował bazę sportową spółki Sport Myślenice w obecności burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, prezesa spółki Sport Myślenice Michała Funka oraz radnych wojewódzkich Roberta Bylicy oraz Stanisława Bisztygi.
Wizyta związana była z najbliższymi decyzjami, jakie podjąć musi Zarząd Województwa Małopolskiego wraz z organizatorami tegorocznych Igrzysk Europejskich – European Games Kraków-Małopolska 2023. Tegoroczne Igrzyska Europejskie odbywać się będą bowiem w Małopolsce w dniach: od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku.
– Odkąd dowiedzieliśmy się, że Kraków i Małopolska będą gospodarzem i organizatorem Igrzysk Europejskich w 2023 roku, optowaliśmy u Marszałka Witolda Kozłowskiego o włączenie miasta Myślenice jako współgodpoarza tego wydarzenia, przedstawiając jednocześnie naszą bazę sportową oraz zasoby rekreacyjno-sportowe Myślenic do organizacji jednej z dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że Igrzyska Europejskie zawitają do naszego miasta – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Podczas wizyty w spółce Sport Myślenice marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wraz z myślenicką delegacją zobaczyli obiekty sportowe spółki Sport Myślenice m.in halę widowiskowo-sportową, strzelnicę sportową, salę sportów walki, siłownię, salkę gimnastyczną, salę konferencyjną oraz kompleks boisk.
European Games Kraków-Małopolska 2023.
Igrzyska Europejskie to rozgrywane co cztery lata multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Inauguracyjna edycja tych zawodów odbyła w 2015 roku w Baku.
Miasto Kraków oraz Region Małopolska będą gospodarzami najbliższych, III Igrzysk Europejskich, które odbędą się latem tego roku. Oficjalny wybór gospodarza został dokonany już w 2019 roku, a Kraków był jedynym zgłoszonym kandydatem. W ramach „krakowskich igrzysk” organizowane mają być zawody w 28 dyscyplinach.
Wśród dyscyplin jakie zostaną rozegrane znalazły się: łucznictwo, lekkoatetyka, pływanie synchroniczne, badminton, skoki do wody, koszykówka 3×3, piłka ręczna plażowa, siatkówka plażowa, taniec sportowy – breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, BMX), szermierka, boks, judo, karate, pięciobój nowoczesny, biegi górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igielicie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, teqball i padel.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za Nami! W tym roku cała Polska grała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla małych i dużych.” Jak czytamy na stronie Fundacji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy: z najnowszych badań wynika bowiem, że w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu.
W tym roku grano i pomagano także w Myślenicach, w których Wielka Orkietra Świątecznej Pomocy grała już po raz dwudziesty czwarty. Tegoroczną siedzibą myślenickiego sztabu był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, w którym to nie zabrakło oczywiście muzycznych akcentów.
Na scenie zaprezentowali się m.in.: Sznajder Beatbox, Panaceum, HighSanity, Szelest, Bakutil, Web O’Brook, Warany, KontrKultura i The Bastard, a także członkowie Eleven Dance Academy oraz Rycerze Okrągłego Stołu.
Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.