Connect with us

Gmina Pcim

W gminie Pcim wręczono medale „Za zasługi dla obronności kraju”

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

PCIM: 30 maja w budynku remizy OSP w Pcimiu odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla obronności kraju” rodzicom z terenu Gminy Pcim, których troje lub więcej dzieci, wzorowo pełniło służbę wojskową i tym samym zasłużyło się dla obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

Wręczenia medali w imieniu Ministra Obrony Narodowej dokonał major Cezary Pązik z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu wraz z wójtem gminy Pcim Piotrem Hajdukiem.

– Serdecznie witam i cieszę  się z Państwa przybycia i obecności. Chciałem podziękować Państwu za wychowanie swoich dzieci, którzy zasłużyli się swoją postawą i służbą wojskową dla wzmocnienia obronności kraju. Medale, które dzisiaj mamy przyjemność wręczać mają na celu okazanie wysokiego uznania wszystkim rodzicom, których dzieci nienagannie pełniły czynną służbę wojskową w wojsku Rzeczpospolitej Polskiej. Poprzez swoją rodzicielską postawę i ukierunkowanie swoich dzieci przyczynili się Państwo do wzmocnienia obronności kraju i dlatego z wielką dumą wraz z majorem z Wojskowej Komendy Uzupełnień wręczamy Wam honorowe medale – mówił wójt Gminy Pcim, Piotr Hajduk.

Złoty medal za zasługi dla obronności kraju otrzymali Anna i Józef Muniak ze Stróży. Pozostali rodzice żołnierzy zaproszeni na uroczystość otrzymali srebrne medale.

ZŁOTY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU:

MUNIAK ANNA

MUNIAK JÓZEF

SREBRNY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU:

KOLBIARZ ANNA

KOLBIARZ STEFAN

KRZYSTEK WŁADYSŁAW

LECH JANINA

LECH FRANCISZEK

ŁĘTOCHA ZOFIA

BYLICA ZOFIA

BYLICA JAN

DYRDA ANNA

DYRDA WŁADYSŁAW

GUŚPIEL STANISŁAWA

GUŚPIEL FRANCISZEK

PILCH MARIA

MIROCHNA HELENA

MIROCHNA MARIAN

OSTAFIN STANISŁAW

PARYŁA WŁADYSŁAWA

PARYŁA WALENTY

PARSZYWKA MARIA

ŻĄDŁO CZESŁAW

TALAGA MARIA

TALAGA MARIAN

SZCZEPANIAK MARIA

DZIADKOWIEC WALERIA

ŹRÓDŁO: UG Gminy Pcim

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Wrzesień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Sie   Paź »

Facebook

Najczęściej czytane