fbpx
Connect with us

Gmina Tokarnia

W kościele w Skomielnej Czarnej wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

SKOMIELNA CZARNA: ” W żłobie leży, któż pobieży, kolędować Małemu?Jezusowi, Chrystusowi, dziś nam narodzonemu?”. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w niedzielę 29 grudnia w kościele parafialnym w Skomielnej Czarnej. Na zaproszenie Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, na wspólne kolędowanie przybyli między innymi: Wiktoria Bisztyga, Scholi de Profundis, Związek Podhalan Oddział Trzebunia tj Kapela Trzebuńskie Kliszczaki, Zespół Regionalny Trzebunianie, Grupa Kolednicza z Turoniem, KGW Trzebunia i Ilona Bylica.

Było świątecznie, śpiewnie i muzycznie. Było tak jak zawsze. Tradycji stało się zadość a góralskie kolędowanie niosło się hen poza mury kościoła w Skomielnej Czarnej.

Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy się spotkać w kościele w Skomielnej Czarnej i nieść dobrą nowinę Bożego Narodzenia. Dziękuję naszym gościom z Trzebuni i wszystkim zaproszonym artystom, że odpowiedzieli na to zaproszenie i że wspólnie mogliśmy uczestniczyć w tym koncercie. Dziękuję również parafianom i gościom, którzy przyszli nas posłuchać- mówi Mariusz Buda, prezes Związku Podhalan Oddziału Górali Kliszczackich w Skomielnej Czarnej.

FOTO : Orkiestra Dęta Skomielna Czarna Bogdanówka

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane