" /> W Myślenicach i Dobczycach mają powstać punkty masowych szczepień przeciw COVID-19
Connect with us

Powiat myślenicki

W Myślenicach i Dobczycach mają powstać punkty masowych szczepień przeciw COVID-19

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

szczepienie

Władze powiatu myślenickiego poinformowały o planowanym powstaniu punktów masowych szczepień. Bedą one funkcjonować w dwóch lokalizacjach. Pierwszy punkt będzie w siedzibie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych ul. Żeromskiego 17 w Myślenicach, drugi natomiast, działał będzie na terenie Dobczyc, a konkretnie w siedzibie firmy Specjalmed ul.Zarabie 35c. Organizatorem pierwszego punktu ma być powiat myślenicki, natomiast drugiego gmina Dobczyce.

józef tomal

Pandemia postępuje, widzimy wzrost zachorowań także w naszym regionie, dlatego reagujemy i nasz powiat również przygotowuje się do zorganizowania punktów szczepień masowych. Rekomendujemy, aby ze względu na położenie mieszkańcy gmin: Myślenice, Sułkowice, Tokarnia, Pcim, Lubień korzystali z punktu szczepień w Myślenicach, a mieszkańcy gmin: Dobczyce, Siepraw, Wiśniowa, Raciechowice szczepili się w punkcie w Dobczycach. Co ważne, o tym, gdzie i ile ostatecznie punktów zostanie utworzonych na terenie naszego powiatu zdecyduje NFZ oraz Wojewoda Małopolski w ciągu najbliższych dni– mówi starosta Józef Tomal.

Na terenie powiatu myślenickiego funkcjonuje aktualnie 17 punktów szczepień w poszczególnych gminach: są to przychodnie POZ (podstawowej opieki zdrowotnej). I nadal w tych punktach można się zaszczepić. Natomiast w II kwartale br. zostaną uruchomione te dodatkowe punkty szczepień masowych, które mają wesprzeć system szczepień i spowodować, żeby w ciągu krótkiego okresu czasu zaszczepić jak najwięcej osób. Planowany start szczepień: między 19 a 25 kwietnia br.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane