fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

W myślenickim szpitalu zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Nie był mieszkańcem powiatu myślenickiego

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

W piątek popołudniu Zespół Ratownictwa Medycznego( zespół nie był zespołem SP ZOZ Myślenice), przywiózł do szpitala w Myślenicach, ponad 80-letniego mężczyznę z objawami zapalenia płuc. Mężczyzna, nie był mieszkańcem powiatu myślenickiego. W trakcie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu, nie pojawiła się informacja, jakoby miał on styczność z osobami, które ewentualnie mogłyby go zakazić koronawirusem.

Pacjent przez 2 godziny przebywał na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ( w jednym pomieszczeniu) , następnie został przeniesiony na Oddział Pulmonologiczny. W międzyczasie profilaktycznie zlecono wykonanie pacjentowi testu na koronawirusa. Wynik testu okazał się być dodatni. Wyniki, szpital otrzymał po śmierci pacjenta. Okazało się też, że mężczyznę, prawdopodobnie odwiedził w domu ktoś, kto mógł go zarazić koronawirusem– mówi Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ Myślenice

Ponad 80-letni pacjent, zmarł w sobotę popołudniu z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. Wszyscy, którzy mieli z nim styczność, poddani zostali kwarantannie ( 19 osób ). Chwilowo z działalności wyłączony został SOR oraz Oddział Pulmonologii. Obydwa miejsca zostały dokładnie zdezynfekowane.

Obecnie szpital działa w normalnym trybie. Zarówno dyrektor placówki jak i lekarze apelują, aby przy wywiadzie medycznym zawsze podawać wszystkie informacje, które są niezbędne do przeprowadzenia diagnozy, szczególnie te, które mogą mieć wpływ na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Apel również do tych, którzy bez pilnej potrzeby odwiedzają szpital. Jeśli jest taka możliwość zostańcie w domach i skonsultujcie najpierw swój przypadek z lekarzem pierwszego kontaktu.

– Aktualizacja. Informacje z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie:

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach.
Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do Szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 150 osób.

www.myslenice-itv.pl

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane