Connect with us

Bez kategorii

W Orle Myślenice przeprowadzono testy sprawnościowe FMS.

Avatar

Opublikowano

w

MYŚLENICE:  Zawodnicy grup młodzieżowych Orła Myślenice mieli możliwość skorzystania z ogólnodostępnych badań sprawnościowych wykonywanych metodą i koncepcją Functional Movement Screen, przez licencjonowanego eksperta FMS Tomasza Góralika. W badaniach mógł wziąć udział każdy chętny, a były one współfinansowane przez Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej.

„Przeprowadzone na obiektach Orła Myślenice badanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najmłodszy uczestnik badań miał 6 lat, natomiast najstarsza osoba, która skorzystała z testów sprawnościowych miała 44 lata. Wyniki badań są dostępne dla osób badanych oraz zostały im przekazane. Jeśli badana osoba była niepełnoletnia, wyniki badań otrzymują rodzice bądź opiekuni prawni” – mówił Tomasz Góralik, ekspert FMS.

Osoby biorące udział w badaniu sprawnościowym FMS zgodnie przyznały, że takie badanie to dobra inicjatywa. W końcu bardzo ważnym elementem w życiu człowieka jest dbałość o zdrowie fizyczne, które w sposób obiektywny oceniają przeprowadzone testy FMS. Ich wyniki przyczyniają się ponadto do podnoszenia świadomości o stanie zdrowia przebadanych, a co istotne nakreślają ścieżkę powrotu do pełnej i funkcjonalnej aktywności fizycznej.

„Z analizy grupowej wynika że najbardziej potrzebną pracą, którą najlepiej wprowadzić natychmiast do treningów jest praca nad stabilnością ciała. W kompleks takiej pracy wchodzi nie tylko praca nad systemem stabilności centralnej, ale także nad stabilnością kolan oraz stóp. Poprawa wyników stabilności podniesie wyniki otrzymywane w globalnych wzorcach funkcjonalnych. Podstawa do pracy, czyli mobilność jest na dobrym poziomie, ale profilaktycznie należy stosować rozciąganie mięśni nóg szczególnie tylnej grupy uda, co pomoże zapobiec w przyszłości przykurczów związanych z okresem pokwitania” – dodał Tomasz Góralik analizując badania grupowa na podstawie drużyny trampkarzy Orła Myślenice.

W ramach akcji badań sprawnościowych współfinansowanej przez Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej odbył się także turniej piłkarski dla najmłodszych piłkarzy. W rozgrywkach wzięło udział kilka zespołów z całego Powiatu Myślenickiego, w tym dwa zespoły Orlików Myślenice.

 


 
informacja i fotografie : www.orzelmyslenice.pl

Wydarzenia

Czerwiec 2019
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« Maj   Lip »

Facebook

Najczęściej czytane