Connect with us

Gmina Myślenice

W poszukiwaniu ukrytych talentów czyli Majówka Młodych w Myślenicach

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: „Gdzie szukać – w sobie i innych – ukrytych talentów? Jak odkrywać pasje? Co to właściwie znaczy żyć inaczej? Chcesz spróbować swoich sił w zmaganiach sportowych, na sali chóralnej, na parkiecie tanecznym albo w wozie transmisyjnym? Może szukasz nowych dźwięków albo chcesz posłuchać tych, których już dobrze znasz?” Tak brzmiała zachęta do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu dedykowanym młodzieży, które odbyło się 11 maja 2019 roku w Myślenicach.

Z okazji obchodów 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej, Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej wraz z Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprosiło młodych, którzy przyjęli bierzmowanie oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu na Majówkę. Była Msza Św. pod przewodnictwem bpa J. Mastalskiego, wspólna adoracja, ponadto czas poszukiwania talentów wypełniły warsztaty muzyczne, taneczne, sportowe, kreatywnego myślenia oraz medialne.

Organizatorzy zadbali o to by na młodzież czekało to co najlepsze, dzień pełen warsztatowych emocji zwieńczono koncertami zespołów Tau, Wyrwani z niewoli, czy ks. Jakuba Bartczaka. Jak podkreśla Marek Wcisło współorganizator „Majówki Młodych” z Parafii Narodzenia NPM w Myślenicach – „to pierwsze tego typu współorganizowane przez nas wydarzenie, pokazuje że jest przestrzeń dla tego typu spotkań, potrzeba większej promocji i zachęty do udziału w nim młodych mieszkańców nie tylko gminy Myślenice, ale już dziś deklaruje, że warto je powtórzyć.”

„Kto szuka nie błądzi”, kto chciał znalazł i zadowolenia z udziału w Majówce Młodych nie ukrywał. Kto „nie zdążył lub zabłądził ” niech żałuje i niech się szykuje na kolejną odsłonę myślenickiego święta młodych. Do zobaczenia za rok.

Rozpoczęcie Koncertów https://www.facebook.com/Myslenice.iTV.TelewizjaPowiatowa/videos/370652523549931/

Zespół Wyrwani z Niewoli https://www.facebook.com/Myslenice.iTV.TelewizjaPowiatowa/videos/350480875822154/

Grupa Imprateam https://www.facebook.com/Myslenice.iTV.TelewizjaPowiatowa/videos/350480875822154/

Krótka relacja z „Majówki Młodych” w kolejnym Kurierze Myślenickim

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane