Connect with us

Artykuł Społeczny

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Opublikowano

w

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Okres wakacyjny to standardowo czas odpoczynku oraz ładowania baterii przed nowym rokiem szkolnym. Niemniej jednak w tym okresie nie brakowało istotnych kwestii dla naszego regionu, którymi zajmował się poseł Ziemi Myślenickiej Władysław Kurowski. Kolejne spotkania na wysokim szczeblu, nowe inwestycje na Zakopiance w Głogoczowie i Bęczarce, wspólna akcja z KRUS dotycząca promowania bezpieczeństwa na Wsi, ministerialne wsparcie finansowe na organizację stołówek szkolnych, oraz na renowację zabytkowego kościoła na Stradomiu, a także nowe wyzwania sejmowe, to miedzy innymi zakres działań podejmowanych przez naszego parlamentarzystę w ostatnich letnich miesiącach.

Poseł odbył szereg kolejnych ważnych rozmów związanych z naszym regionem dotyczących:

 • możliwości dofinansowań wniosków składanych przez OSP z naszego regionu oraz dostępnych programach wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego.
 • spraw oświatowych
 • rozwoju krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego

Poseł na spotkaniu z Zastępcą Dyrektora Wód Polskich w Krakowie – Radosławem Radoniem oraz Panią Kierownik wydziału planowania i koordynacji eksploatacji Agnieszką Gądek poruszył tematy powodziowe naszego regionu, następnie podczas wizji lokalnej odwiedził tereny dotknięte poprzednimi powodziami w Lipniku, Poznachowicach Górnych, Kobielniku, Trzemeśni oraz Poznachowicach Dolnych.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Musimy czynić starania aby lepiej zabezpieczyć koryta rzek, potoków i strumieni przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz anomaliami pogodowymi, które coraz częściej nas dotykają. Prowadzę działania mające na celu likwidację szkód po przebytych powodziach jak również dążę do lepszego zabezpieczenia miejsc, które mogą być zagrożone. Jestem w stałym kontakcie z władzami Wód Polskich w Krakowie, które są odpowiedzialne za zarządzanie gospodarka wodną, również na naszym terenie.

Parlamentarzysta wziął udział w akcji zorganizowanej prze KRUS – Bezpiecznie na wsi mamy od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy. Nagrody i wyróżnienia od posła zostały rozdane dla uczniów szkół podstawowych z Jawornika, Stróży i Skomielnej Czarnej, którzy w konkursie plastycznym mieli ukazać niebezpieczeństwa związane z pracą w gospodarstwie oraz sposoby ich uniknięcia. W konkursie wzięło udział kilkaset osób z terenu całego powiatu.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Jest to dobra i potrzebna inicjatywa poszerzania wiedzy dot. zachowania bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych, którą staram się wspólnie z myślenickim oddziałem KRUS propagować wśród najmłodszych. Dziękuję Pani Kierownik Halinie Żak za organizację konkursu i zaangażowanie – powiedział Władysław Kurowski

Szkoły podstawowe w Zakliczynie, Krzywaczce oraz Skomielnej Czarnej otrzymały łączne wsparcie finansowe w wysokości ponad 203 tysięcy złotych w ramach ministerialnego programu „Posiłek w Szkole i w Domu” Program ten zakłada poprawę standardu działających stołówek szkolnych, doposażenie tych, które nie działają aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych miejsc przeznaczonych do spożywania posiłków w szkole.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Polski rząd za pośrednictwem ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej prowadzi realne działania mające na celu zwiększenie komfortu oraz poprawę warunków w miejscach przeznaczonych do spożywania ciepłych posiłków, które są tak bardzo ważne w codziennym harmonogramie przedszkolaka oraz ucznia – dodał poseł

Kościół p.w. Św. Jakuba na Stradomiu otrzymał z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 25 000 tysięcy złotych na renowację i konserwację dwóch ołtarzy bocznych. To kolejne wsparcie ochrony zabytków, których na Ziemi Myślenickiej nie brakuje.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Poseł Władysław Kurowski został przewodniczącym zespołu parlamentarnego ds. Ochrony Obszarów Dorzecza Górnej Wisły. Zespół będzie koordynował współpracę na rzecz szeroko rozumianej ochrony dorzecza górnej Wisły ze szczególnym naciskiem na ochronę przeciwpowodziową. Pierwsze spotkanie odbyło się z udziałem Prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz Krzysztofa Wosia Zastępcy Prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą. Nowa rola naszego parlamentarzysty w dużej mierze pozwoli zwrócić uwagę na narastające problemy powodziowe naszego regionu.

Poseł został także członkiem nowo utworzonego zespołu parlamentarnego do Spraw Uregulowania Ustawowego Polityki Górskiej, który będzie zajmował się tematami dotyczącymi polityki rolnej i mieszkańców Wsi.

GDDKiA w Krakowie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych dla drogi krajowej nr 7 w rejonie Głogoczowa. Wykonane zostaną trzy bezkolizyjne skrzyżowania na terenie Głogoczowa, a także zostanie zmodernizowany niebezpieczny łuk przy zjeździe na Bęczarkę.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

 

Realizujemy nasze zobowiązania wyborcze w zakresie poprawy bezpieczeństwa i komfortu kierowców na Zakopiance. Wcześniej, wspólnie z Burmistrzem Jarosławem Szlachetką ogłaszaliśmy dobre informacje w sprawie budowy nowego węzła w Jaworniku teraz natomiast chwalimy się kolejnymi dobrymi wieściami tym razem dla mieszkańców Głogoczowa i Bęczarki. Moim celem jest eliminacja wszystkich potencjalnie niebezpiecznych miejsc na tym odcinku DK7. Duże podziękowania należą się Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za ciągłe wsparcie, również te finansowe dla naszych działań – zakończył poseł

 


Informacje i foto: Biuro Poselskie Władysława Kurowskiego

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Artykuł Społeczny

Twórz z nami Myślenice iTV? Masz okazję by stać się regionalnym dziennikarzem!

Opublikowano

w

itv Myślenice ekipa

Wielu z Was żyje tym regionem, tą okolicą. Lubicie wiedzieć co się dzieje w naszym powiecie, w poszczególnych jego gminach i chętnie przekazujecie te informacje dalej. Lubicie pisać, robić zdjęcia, kręcić wideo, a przy okazji dobrze się bawić? Twórzcie z nami Myślenice iTV i zostań dziennikarzem obywatelskim!

Nie raz i nie dwa mówiliście nam, że chcecie zasmakować pracy dziennikarza lub fotoreportera, albo po prostu uczestniczyć w ciekawych miejskich czy gminnych wydarzeniach. Jeśli macie ochotę spróbować swych sił w nowym wyzwaniu, chcecie przygotować fotoreportaż, wideo lub napisać relację z wydarzenia, zgłoście się do nas, a my odpowiemy Wam jakie są możliwości.

Jak to zrobić? Relacje z wydarzeń!

Wystarczy, że wyślecie maila z tytułem: „Relacja Myślenice iTV” i napiszecie z jakiego wydarzenia, chcielibyście zrobić relację. Nie zapomnijcie dodać swojego imienia i nazwiska oraz kontaktu do siebie numer telefonu.

Razem tworzymy Myślenice iTV? Pomysły!

Otwieramy dla Was drzwi do Myślenice iTV bo uważamy, że prawdziwy potencjał tkwi w mieszkańcach naszego regionu. Wasze relacje nie raz to potwierdziły. W Myślenice iTV każdy może publikować, komentować, tworzyć.  Zapewne są wśród Was i tacy którzy mają ciekawe pomysły, które będziemy mogli realizować razem. Napiszcie do nas.

Wystarczy, że wyślecie maila z tytułem: „Pomysł Myślenice iTV” i napiszecie po krótce co to za pomysł. Nie zapomnijcie dodać swojego imienia i nazwiska oraz kontaktu do siebie numer telefonu.

 

Jeśli czujesz, że to temat dla Ciebie pisz do nas od razu e-mail: kontakt@myslenice-itv.pl

Więcej o naszej działalności: Myślenice iTV. 

Twórz z nami Myślenice iTV? Masz okazję by stać się regionalnym dziennikarzem!

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce

Opublikowano

w

Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce
Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce
Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce

Logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, przekierowanie prowadzi do serwisu Pociąg do kariery

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach ze Skillem – dobrze trafiłeś! Skill znalazł sposób na rozdawanie umiejętności nawet w tym trudnym czasie – zdobędziesz je podczas szkoleń i kursów z dofinansowaniem unijnym. Teraz z naszej oferty skorzystasz całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Żółty prostokąt, na którym są dwa kwadraty w kolorze różowym i niebieskim oraz postać Skilla (puchata kulka z długim ogonem, przypomina coś pomiędzy wiewiórką a kotem). Napisy: Kierunek Kariera oraz Kierunek Kariera Zawodowa online #zostań w domu

Dofinansowanie w projektach „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” możesz wykorzystać na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji zawodowych, potwierdzone egzaminami.

W obecnej sytuacji, niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje epidemii odczujemy wszyscy, niezależnie od stanowiska. W tym trudnym zawodowo czasie, zanim podejmiesz decyzję, co dalej, warto skorzystać z usług doradztwa zawodowego. Podczas rozmowy online, doradca pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony i da Ci wskazówki, jak odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy. Wspólnie określicie jakich szkoleń potrzebujesz.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

 • Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować;
 • Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki);
 • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, możesz mieć maksymalnie średnie wykształcenie*

* Od 3 marca 2021 r. do projektu przyjmowane są również osoby posiadające ukończone szkoły policealne lub pomaturalne. UWAGA! nie dotyczy to osób posiadających wykształcenie wyższe (studia licencjackie, magisterskie itp.) – osoby z wykształceniem wyższym mogły przystąpić do projektu, tylko jeżeli ukończyły 50 r.ż. lub posiadały orzeczenie o niepełnosprawności (wymagania dla osób z niepełnosprawnościami podano niżej) **

** Od 14 czerwca do 31 grudnia 2021 r.  w projekcie Kierunek Kariera trwała rekrutacja limitowana dla osób posiadających wyższe wykształcenie. Rekrutacja została zakończona. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Osoby poniżej 25 roku życia nie są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa. Uruchomiony został jednak analogiczny projekt z dofinansowaniem szkoleń dla młodych, pracujących, z niskimi dochodami. Więcej szczegółów o projekcie „Łap skilla!” na stronie www.pociagdokariery.

Kim jest osoba pracująca?

Jeżeli:

 • jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub
 • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub
 • jesteś rolnikiem.

To jesteś osobą pracującą.

Jak się zgłosić?

Przed przystąpieniem do projektu  zapoznaj się z treścią regulaminów naszych projektów.
Przeczytaj też aktualne zalecenia w ramach naszych projektów, przyjęte w związku z panującą epidemią.

Co trzeba zrobić – krok po kroku

Krok 1: Rejestracja. Wejdź na naszą stronę internetową, wypełnij formularz zgłoszeniowy i umów się na rozmowę z doradcą zawodowym. Krok 2: Bilans Kariery. Porozmawiaj z doradcą, odkryj jakie możliwości dają Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa oraz jak najlepiej je wykorzystać. Krok 3: Bony na szkolenia. U Twojego doradcy zamów bony na szkolenia językowe, komputerowe i inne ogólne. Możesz otrzymać do 180 bonów o wartości 2700 zł. Krok 4: Kursy zawodowe. Samodzielnie zamów bony na szkolenia i kursy zawodowe przez formularz na stronie. Możesz otrzymać do 337 bonów o wartości 5055 zł. Krok 5: Umowa i koszt. Podpisz umowę o dofinansowanie i wpłać 15% wartości zamawianych bonów na podany w umowie numer konta. Krok 6: Szkolenia i kursy. Zapisz się na wybrane szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. Zapłać za nie bonami. Ukończ kurs i podnieś swoje kwalifikacje!

 Zarejestruj się na stronie w zakładce „Zgłoś się”

2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym przez internet

O szczegółach rozmowy przy pomocy komunikatora internetowego poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi, które powinieneś spełnić, żeby zdalnie skorzystać z usługi doradczej.

Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.
Z doradcą porozmawiasz bez wychodzenia z domu! W dniu rozmowy, o umówionej godzinie, kliknij w link, który dostałeś na maila od swojego doradcy zawodowego.

 

3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa

Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy. Bony na szkolenia zawodowe zamówisz samodzielnie w zakładce „Zamów bony”.

Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy i wpłacie 15% wartości zamówionych bonów.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, może się okazać, że dofinansowanie wybranych przez Ciebie w ramach projektu szkoleń stanowić będzie pomoc de minimis. Wówczas, przed zawarciem umowy, należy złożyć m.in. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny

5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Osoby z niepełnosprawnościami

Jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 25 a 65 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza oraz jesteś związany z Małopolską (tutaj mieszkasz, pracujesz lub uczysz się) – skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń.

Osoby z niepełnosprawnościami są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa nawet jeżeli nie są osobami pracującymi oraz niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:

Ewa Półchłopek
tel. 12 619 84 09
e-mail: bon@wup-krakow.pl

W budynku (plac na Stawach 1) posiadamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz doradców zawodowych posługujących się językiem migowym.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek  Kariera” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

informacje i grafiki: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagrają na rzecz Jakuba Starzaka

Opublikowano

w

Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagrają na rzecz Jakuba Starzaka
Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagrają na rzecz Jakuba Starzaka
Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagrają na rzecz Jakuba Starzaka

„Zemsta” powraca. Tym razem w Myślenicach! „Teatr pod Zamkiem w Dobczycach zaprasza 23 stycznia w niedzielę do sali teatralnej Domu Katolickiego w Myślenicach,  na spektakl „Zemsta” Aleksandra Fredry  w reżyserii Magdaleny Sokołowskiej- Gawrońskiej. Wystawiony na deskach Domu Katolickiego spektakl, będzie miał charakter charytatywny! Aktorzy zagrają na rzecz harcerza Jakuba Starzaka. Wstęp wolny! Rozpoczęcie o godzinie  17.00.

Na zachętę, zapraszamy do obejrzenia reportażu z premiery „Zemsty”, która odbyła się 24 października ubiegłego roku.

 


 

Zemsta w Myślenicach! Aktorzy Teatru pod Zamkiem w Dobczycach zagrają na rzecz Jakuba Starzaka

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane