Connect with us

Artykuł Społeczny

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Opublikowano

w

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Okres wakacyjny to standardowo czas odpoczynku oraz ładowania baterii przed nowym rokiem szkolnym. Niemniej jednak w tym okresie nie brakowało istotnych kwestii dla naszego regionu, którymi zajmował się poseł Ziemi Myślenickiej Władysław Kurowski. Kolejne spotkania na wysokim szczeblu, nowe inwestycje na Zakopiance w Głogoczowie i Bęczarce, wspólna akcja z KRUS dotycząca promowania bezpieczeństwa na Wsi, ministerialne wsparcie finansowe na organizację stołówek szkolnych, oraz na renowację zabytkowego kościoła na Stradomiu, a także nowe wyzwania sejmowe, to miedzy innymi zakres działań podejmowanych przez naszego parlamentarzystę w ostatnich letnich miesiącach.

Poseł odbył szereg kolejnych ważnych rozmów związanych z naszym regionem dotyczących:

  • możliwości dofinansowań wniosków składanych przez OSP z naszego regionu oraz dostępnych programach wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego.
  • spraw oświatowych
  • rozwoju krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego

Poseł na spotkaniu z Zastępcą Dyrektora Wód Polskich w Krakowie – Radosławem Radoniem oraz Panią Kierownik wydziału planowania i koordynacji eksploatacji Agnieszką Gądek poruszył tematy powodziowe naszego regionu, następnie podczas wizji lokalnej odwiedził tereny dotknięte poprzednimi powodziami w Lipniku, Poznachowicach Górnych, Kobielniku, Trzemeśni oraz Poznachowicach Dolnych.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Musimy czynić starania aby lepiej zabezpieczyć koryta rzek, potoków i strumieni przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz anomaliami pogodowymi, które coraz częściej nas dotykają. Prowadzę działania mające na celu likwidację szkód po przebytych powodziach jak również dążę do lepszego zabezpieczenia miejsc, które mogą być zagrożone. Jestem w stałym kontakcie z władzami Wód Polskich w Krakowie, które są odpowiedzialne za zarządzanie gospodarka wodną, również na naszym terenie.

Parlamentarzysta wziął udział w akcji zorganizowanej prze KRUS – Bezpiecznie na wsi mamy od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy. Nagrody i wyróżnienia od posła zostały rozdane dla uczniów szkół podstawowych z Jawornika, Stróży i Skomielnej Czarnej, którzy w konkursie plastycznym mieli ukazać niebezpieczeństwa związane z pracą w gospodarstwie oraz sposoby ich uniknięcia. W konkursie wzięło udział kilkaset osób z terenu całego powiatu.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Jest to dobra i potrzebna inicjatywa poszerzania wiedzy dot. zachowania bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych, którą staram się wspólnie z myślenickim oddziałem KRUS propagować wśród najmłodszych. Dziękuję Pani Kierownik Halinie Żak za organizację konkursu i zaangażowanie – powiedział Władysław Kurowski

Szkoły podstawowe w Zakliczynie, Krzywaczce oraz Skomielnej Czarnej otrzymały łączne wsparcie finansowe w wysokości ponad 203 tysięcy złotych w ramach ministerialnego programu „Posiłek w Szkole i w Domu” Program ten zakłada poprawę standardu działających stołówek szkolnych, doposażenie tych, które nie działają aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych miejsc przeznaczonych do spożywania posiłków w szkole.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Polski rząd za pośrednictwem ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej prowadzi realne działania mające na celu zwiększenie komfortu oraz poprawę warunków w miejscach przeznaczonych do spożywania ciepłych posiłków, które są tak bardzo ważne w codziennym harmonogramie przedszkolaka oraz ucznia – dodał poseł

Kościół p.w. Św. Jakuba na Stradomiu otrzymał z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 25 000 tysięcy złotych na renowację i konserwację dwóch ołtarzy bocznych. To kolejne wsparcie ochrony zabytków, których na Ziemi Myślenickiej nie brakuje.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

Poseł Władysław Kurowski został przewodniczącym zespołu parlamentarnego ds. Ochrony Obszarów Dorzecza Górnej Wisły. Zespół będzie koordynował współpracę na rzecz szeroko rozumianej ochrony dorzecza górnej Wisły ze szczególnym naciskiem na ochronę przeciwpowodziową. Pierwsze spotkanie odbyło się z udziałem Prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz Krzysztofa Wosia Zastępcy Prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą. Nowa rola naszego parlamentarzysty w dużej mierze pozwoli zwrócić uwagę na narastające problemy powodziowe naszego regionu.

Poseł został także członkiem nowo utworzonego zespołu parlamentarnego do Spraw Uregulowania Ustawowego Polityki Górskiej, który będzie zajmował się tematami dotyczącymi polityki rolnej i mieszkańców Wsi.

GDDKiA w Krakowie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych dla drogi krajowej nr 7 w rejonie Głogoczowa. Wykonane zostaną trzy bezkolizyjne skrzyżowania na terenie Głogoczowa, a także zostanie zmodernizowany niebezpieczny łuk przy zjeździe na Bęczarkę.

Wakacje okiem posła Władysława Kurowskiego

 

Realizujemy nasze zobowiązania wyborcze w zakresie poprawy bezpieczeństwa i komfortu kierowców na Zakopiance. Wcześniej, wspólnie z Burmistrzem Jarosławem Szlachetką ogłaszaliśmy dobre informacje w sprawie budowy nowego węzła w Jaworniku teraz natomiast chwalimy się kolejnymi dobrymi wieściami tym razem dla mieszkańców Głogoczowa i Bęczarki. Moim celem jest eliminacja wszystkich potencjalnie niebezpiecznych miejsc na tym odcinku DK7. Duże podziękowania należą się Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za ciągłe wsparcie, również te finansowe dla naszych działań – zakończył poseł

 


Informacje i foto: Biuro Poselskie Władysława Kurowskiego

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane