fbpx
Connect with us

Edukacja

Warsztaty świadomego rozwoju z trenerem John Maxwell Team dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Świadomy rozwój młodzieży w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach w ramach globalnego Programu John Maxwell

Świadomy rodzic, opiekun, nauczyciel oraz inne osoby pracujące z młodymi ludźmi, pragną, aby wyrośli na silnych, odnoszących sukces dorosłych ludzi. Tym samym cieszy fakt, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach mieli niebywałą okazję uczestniczyć w warsztatach rozwojowych z Reginą Burdaś – certyfikowanym Coachem, Trenerem i Mówcą globalnej organizacji John Maxwell Team. Jak widać dyrekcja myślenickiej szkoły wykorzystuje każdą możliwość by wesprzeć młodzież w rozwoju, pomóc im jak najlepiej przejść przez niełatwy dla nich czas dojrzewania. Ze strony szkoły spotkanie koordynował Tomasz Biel zastępca dyrektora.

Brak opisu.

Warsztaty online dobyły się w ramach kwietniowej akcji dedykowanej młodzieży – Global Youth Initiative John Maxwell Team #GlobalYouthInitiative. To inicjatywa ma charakter globalny, celem: wsparcie młodzieży w rozwoju! W tym czasie członkowie John Maxwell Team na całym świecie, prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą, dzieląc się swoją wiedzą w zakresie wartości, tak niezbędnych młodym ludziom do świadomego rozwoju. Działania te są darem społeczności John Maxwell Team dla młodych pokoleń i przybierają różnorodne formy, od zorganizowanych seminariów, poprzez szkolenia, warsztaty lub kameralne spotkania, np. wspólne czytanie książek.

W szkole w Myślenicach zostały przeprowadzone w klasach siódmych dwa warsztaty:

  1. Czasem wygrywasz a czasem się uczysz, który powstał z myślą o nastolatkach, aby inspirować i stawiać im wyzwania, tak by zrozumieli, że własne niepowodzenia mogą stać się możliwością i przestrzenią do rozwoju i nauki.
  2. Buduj pozytywny obraz siebie – wzmacniaj wiarę w siebie i zwiększaj poczucie własnej wartości.

Podczas tych zajęć młodzież uczyła się, że pomimo swoich niedoskonałości są wyjątkowi i stanowią cenną wartość dla innych. Mając to na uwadze, mogą budować pewność siebie i rozwijać codzienne nawyki, które pomogą im utrzymać swój pozytywny wizerunek.

Swoimi wrażeniami ze szkolenia podzieliła się z nami Regina Burdaś:

Może być zdjęciem przedstawiającym Renia Burdaś i tekst

Miałam ogromną przyjemność poprowadzić warsztaty z setką młodych ludzi uczących się w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach. Kocham dodawać młodym ludziom wartości, ale również wskazówki i narzędzia do tego by móc pracować nad sobą. Poruszyliśmy dwa arcyważne tematy: jak budować pozytywny obraz siebie i dlaczego jest to tak ważne a także rozpakowaliśmy prezent, który niosą porażki i uczyliśmy się zmieniać swoje nastawienie. Jestem przejęta faktem, że kolejna szkoła otworzyła się na współpracę i jest tak bardzo świadoma ważności tematów, które pomagają młodym ludziom kształtować ich na wspaniałych młodych dorosłych.

Brak opisu.
Może być komiksem przedstawiającym tekst „TERMINALS Route Validity ty ON DATE SHOW ed08:58om30-0CT- く Nie chodzi o to "czy poniosłeś porażkę?" Wszyscy ponoszÄ porażki. ale o to, "ile się z niej nauczyłeś?" 8/17”
Brak opisu.

Oto informacje zwrotne od młodzieży:

Patrycja: „Warsztaty były fajne i uważam że potrzebne„, „Mikołaj: „Wydaje się pani strasznie dobrą i wyrozumiałą osobą, warsztaty z panią były budujące”, Damian: „Bardzo fajne i wiem, że mi się to przyda w życiu. Dziękuję„, Kacper: „Lekcja była bardzo interesująca, ciekawa i ważna dla wszystkich”,Moim zdaniem takie zajęcia są bardzo przydatne i bardzo mi się podobały„, „Pobudziły do działania i zmiany„, „Bardzo interesujące, na pewno pomogły„.

Dla nauczycieli, rodziców, tych którzy wspierają w rozwoju dzieci i młodzież – dodatkowe warsztaty już jutro!

Jeśli chcecie skorzystać z podobnego warsztatu jest szansa by młodzież skorzystała z wiedzy tej globalnej organizacji, już 29 kwietnia od 11.00 do 14.00 Wartościowe wirtualne warsztaty dla młodzieży szkolnej SZCZEGÓŁY.

Więcej informacji na temat tej inicjatywy: https://www.facebook.com/hashtag/globalyouthinitiative


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Maj 2021
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Kwi   Cze »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane