fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Weekend. W Tokarni i Myślenicach strażacy mieli pełne ręce pracy

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

W trakcie dwóch dni weekendowych 7 i 8 listopada doszło na terenie powiatu myślenickiego do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych.

W sobotę o godzinie 17.21 zgłoszono do SKKP PSP Myślenice zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Tokarnia na skrzyżowaniu dróg gminnych. Uszkodzone pojazdy całkowicie zablokowały przejazd (jeden z nich zatrzymał się na dachu). W wyniku wypadku  poszkodowana została jedna osoba. Pierwsze na miejscu zastępy z OSP Tokarnia zabezpieczyły miejsce zdarzenia, udzieliły Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. W dalszej kolejności przeprowadzono sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz usunięcie rozbitych części pojazdów.

W niedzielne popołudnie 14.48 doszło do zderzenia „Pod Estakadą” skrzyżowanie ul. Słowackiego z drogą krajową nr 7. W tym miejscu również zderzyły się dwa samochody osobowe i jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków JRG Myślenice, OSP Myślenice – Śródmieście polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w celu bezpiecznej pracy służb ratowniczych, usunięciu wyciekłych płynów eksploatacyjnych, rozbitych części pojazdów w celu udrożnienia przejazdu na ruchliwym skrzyżowaniu. Osoby poszkodowane w tych zdarzeniach zostały przewiezione w celu dalszej diagnostyki przez ZRM do szpitala w Myślenicach, a uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

ŹRÓDŁO I FOTO: KPP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Listopad 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Paź   Gru »

youtube

Najczęściej czytane