Connect with us

Gmina Dobczyce

Weekendowe zdarzenia na drodze w Lubniu i Dobczycach

Opublikowano

w

lubienn

W godzinach wieczornych 6 grudnia (19.40) oraz o poranku 7 grudnia (06.08) doszło do podobnie wyglądających zdarzeń drogowych, w których samochody wypadły poza drogę i przewróciły się na dach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Dobczycach na drodze powiatowej, samochód w wyniku poślizgu wypadł z jezdni, uderzył w nasyp rowu i zatrzymał się na dachu niszcząc ogrodzenie posesji. Ratownicy medyczni z ZRM nie stwierdzili potrzeby hospitalizacji kierującej pojazdem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, usunięciu skutków zdarzenia z jezdni (ziemia, kamienie).

Drugi wypadek miał miejsce w miejscowości Lubień na drodze krajowej nr 7. Samochód po wypadnięciu z drogi zatrzymał się na dachu w pobliżu małego cieku wodnego. Lekko poszkodowane zostały 3 osoby (1 dorosła, 2 dzieci), które znajdowały się poza pojazdem, a po wstępnym badaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do SOR w Myślenicach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, postawiono pojazd na koła i przemieszczono na pobocze drogi, usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Ruch drogowy ze względu na wczesną porę był niewielki, więc naprzemienny przejazd jednym pasem odbywał się na bieżąco. W poszczególnych zdarzeniach udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Lubień, OSP Tenczyn.

ŹRÓDŁO: PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2021
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lip   wrz. »

youtube

Najczęściej czytane