Connect with us

Gmina Lubień

Widzisz Reaguj #NIEjesteśSAM- premiera spektaklu już dzisiaj !

Opublikowano

w

NIE JESTES SAM GRAFIKA

Na początku bieżącego roku, w myślenickim magistracie odbyło się spotkanie osób-przedstawicieli władz miasta i gminy Myślenice, instytucji i  stowarzyszeń, które wyraziły chęć społecznego działania w zakresie szeroko zakrojonej kampanii edukacyjnej dotyczącej problemu ochrony życia i zdrowia młodych ludzi ( głównie problemu nie radzenia sobie z gniewem, agresją, aż po próby samobójcze).

Podczas spotkania wypracowany został plan gminnego programu pod nazwą: Razem przeciw przemocy „Widzisz/Czujesz/Reagujesz”. Jego założeniami była realizacja wielu zadań podejmowanych przez myślenicką straż miejską, Wydział Edukacji UMiG Myślenice oraz liderów społecznych.

Niestety, pandemia koronawirusa zatrzymała część działań, na szczęście nie wszystkich! W październiku, z zachowaniem reżimu sanitarnego, bez udziału publiczności został nagrany spektakl pod tytułem” Nie jesteś sam”. Spektakl został zrealizowany przez Teatr ks kard. Karola Wojtyły prowadzony przez Agnieszkę Tolę Słomkę a jego fabuła oparta została na scenariuszu napisanym przez Lidię Karbowską oraz dwie  aktorki teatru- Alicję Kurowską i Faustynę Muniak. Elementem spektaklu był również taniec w wykonaniu tancerek Studia Tańca „R” Karoliny Moskal.

Spektakl „Nie jesteś sam” będzie częścią warsztatów profilaktycznych z zakresu radzenia sobie z emocjami dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych miasta i gminy Myślenice. Prócz przygotowania kompleksowego wsparcia edukacyjnego powstaną także platformy w mediach społecznościowych, gdzie młodzież będzie mogła szukać wsparcia oraz odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Chcemy, aby poprzez naszą inicjatywę, uruchomiła się sieć wzajemnego działania mającego na celu wsparcie młodzieży w trudnym dla nich okresie, okresie dojrzewania. Ale chcemy również, dotrzeć do rodziców i pedagogów, bo przecież  oni są najbliżej młodych ludzi, i mogą w porę zauważyć problem, a co za tym idzie w porę zareagować. Stąd też naszej ideei przyświecają hasła: #niejesteśsam oraz #widziszreaguj. Naszą ofertę, musimy dopasować, do aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem. Ale nie składamy broni, wręcz przeciwnie, bo właśnie w tym trudnym czasie młodzież także potrzebuje wsparcia -mówi Karolina Kaczkowska, jedna z inicjatorek projektu.  

PREMIERA SPEKTAKLU ONLINE- CZWARTEK 12.10.2020 GODZINA 18.00 na https://www.facebook.com/events/4746262275415759

PREMIERA godzina 18.00

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane