Connect with us

Gmina Myślenice

Wielki Piątek. Droga Krzyżowa

Opublikowano

w

Powiat Myślenice: Dziś Wielki Piątek wspomnienie męki Pana Jezusa. To szczególny dzień dla katolików. Dziś w kościołach odbywa się liturgia Męki Pańskiej, to jedyny dzień obok Wielkiej Soboty, gdy w nie ma sprawowanej Mszy świętej.  W Wielki Piątek odprawiane są natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Transmisja Uroczystości Wielkiego Piątku

18.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ Parafia Trzemeśnia

19.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ Parafia Osieczany

Wartym podkreślenia jest fakt, że od wielu lat kultywowana jest tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej ulicami miast i wsi, w której uczestniczy rzesza wiernych, którzy przechodzą poszczególne stacje męki pańskiej, modląc się i rozważając. To przejmujący spektakl który odbywa się na ulicach miejscowości w całej Polsce ma głębokie przesłanie, jest dotykiem żywej wiary kościoła powszechnego, wiary żarliwej, adorującej Krzyż.

Niestety w tym roku nie będzie takiej Drogi Krzyżowej, wierni różnych miejscowości powiatu myślenickiego nie zgromadzą się tłumnie. Nie będzie wspólnej modlitwy i rozważań męki Jezusa Chrystusa. Tym bardziej zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy. Przeżyjmy to raz jeszcze. Poniżej kilka archiwalnych materiałów z Drogi Krzyżowej ulicami Myślenic oraz Drogi Krzyżowej na Koskową Górę w Bogdanówce.

Przeżyjmy to jeszcze raz:

Droga Krzyżowa ulicami Myślenic 2019 AD

XXII Droga Krzyżowa ulicami miasta Myślenice odbyła się 5 kwietnia 2019 roku. Młodzież z Oazy Ruch Światło-Życie z parafii pw. św. Brata Alberta oraz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny – w przejmujący sposób wprowadziła wiernych w Misterium Męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa ulicami Myślenic 2016 AD

To już tradycja, że w piątek, poprzedzający Niedzielę Palmową, ulicami miasta, przechodzą wierni biorący udział w Drodze Krzyżowej. Również w tym roku, setki myśleniczan, ze świecami w dłoniach wspólnie przeżywało stacje, przygotowane przez młodzież z Oazy Ruchu

Droga Krzyżowa na Koskową Górę – Bogdanówka 2018 AD

Jubileuszowa XX Droga Krzyżowa wyruszyła w Wielki Piątek z Kaplicy św. Jana Chrzciciela z Bogdanówki. Pod hasłem “Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje”, młodzież Parafii Nawiedzenia NMP w Skomielnej Czarnej szła na Koskową Górę i w przejmujący sposób przedstawiała Sceniczną Drogę Krzyżową. Wraz z młodzieżą szli ludzie, którzy przeżywali kolejne stacje tejże drogi.

Droga Krzyżowa na Koskową Górę – Bogdanówka 2016 AD

Wierni z Bogdanówki i okolic poczuli wyjątkową duchowość i mistycyzm Wielkiego Piątku, uczestnicząc w drodze krzyżowej na Koskową Górę. Finałowa scena inscenizacji – ukrzyżowanie Chrystusa, miała miejsce na szczycie góry.

#WielkiPiątek. Przedstawiamy materiały archiwalne wyprodukowane od 2014-2019 roku związane z Wielkim Piątkiem.
👉 Droga Krzyżowa w Bogdanówce
👉 Droga Krzyżowa ulicami Myślenic
👉 Misterium Męki Pańskiej-spektakle w wykonaniu Grupa Misterium

https://www.facebook.com/Myslenice.iTV.TelewizjaPowiatowa/videos/225002228605749/

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Sierpień 2021
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lip   wrz. »

youtube

Najczęściej czytane