fbpx
Connect with us

Gmina Wiśniowa

Wiśniowa. Blisko 3,2 mln zł dofinansowania na rozbudowę i przebudowę budynku przedszkola

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Decyzją zarządu województwa małopolskiego, na zadania związane z rewitalizacją wsi oraz miasteczek w ramach realizacji pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, przeznaczono 100 mln zł z Funduszy Europejskich.

Blisko 3,2 mln zł z tej puli otrzyma gmina Wiśniowa na rozbudowę i przebudowę budynku przedszkola w Wiśniowej. Projekt nowego przedszkola, opracowany w 2017 roku, od marca 2018 znajdował się na liście rezerwowej.

Dzięki wsłuchaniu się w głos samorządów Małopolski oraz odważnej i odpowiedzialnej decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego w osobach Marszałka Witolda Kozłowskiego, Wicemarszałków Łukasza Smółki i Tomasza Urynowicza oraz Członków Zarządu Marty Malec-Lech i Edwarda Czesaka, Komisja Europejska zgodziła się na przesunięcie środków funduszy europejskich w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej na listę rezerwową w ramach projektu rewitalizacji mniejszych miejscowości.„Inwestycje związane z rewitalizacją i odnową terenów wiejskich wzmocnią lokalnych przedsiębiorców dając im konkretne zlecenia, związane z przeprowadzeniem remontu, przebudowy czy budowy konkretnego obiektu w danej gminie. Tym samym zyskają małe, rodzinne, regionalne firmy budowlane, renowacyjne, remontowe czy wykończeniowe, a to z pewnością przełoży się na ożywienie gospodarcze w naszych małych ojczyznach – powiedział Marszałek Witold Kozłowski.

Wiśniowski projekt, zakłada przebudowę istniejącego budynku oraz dobudowanie nowej części. W obiekcie znajdzie swoje miejsce również żłobek dla mniejszych dzieci. Dzięki tym działaniom, powstanie nowoczesny, przyjazny i dostosowany do potrzeb obiekt dla 125 dzieci.

Aby inwestycja mogła być zrealizowana, gmina Wiśniowa musi dołożyć do niej pieniądze z własnego budżetu. W projekcie z 2017 roku, koszt zadania opiewał na kwotę 4,2 mln zł. Od tego czasu jednak, ceny zarówno materiałów jak i usług poszybowały w górę, co oznacza, że kwota ta może się powiększyć, a gmina będzie musiała wygospodarować więcej niż to początkowo było zakładane .


Inf. UG Wiśniowa, Województwo Małopolskie

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane