Connect with us

Gmina Wiśniowa

Wiśniowa. Podpisano umowę na rozbudowę przedszkola

Opublikowano

w

Wiśniowa. Podpisano umowę na rozbudowę przedszkola

Dzięki zgodzie Komisji Europejskiej na przesunięcie środków oraz decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego na przeznaczenie finansów na listę rezerwową rewitalizacji, Gmina Wiśniowa otrzymała blisko 3,2 mln na rozbudowę i przebudowę budynku przedszkola w Wiśniowej.

Dofinansowanie zrealizowane będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Projekt zakłada przebudowę istniejącego budynku oraz dobudowanie nowej części. W obiekcie znajdzie swoje miejsce również żłobek dla młodszych dzieci.

28 czerwca 2021 gmina Wiśniowa podpisała dwie umowy na ogłoszone przez minę przetargi dotyczące rozbudowy przedszkola w Wiśniowej. Pierwszy z nich dotyczy zadania:

„Rozbudowa z przebudową budynku przedszkola w Wiśniowej.” Zakres zamówienia obejmuje przebudowę oraz rozbudowę budynku istniejącego Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej. Po zakończeniu realizacji zamówienia obiekt będzie przystosowany do dziennego pobytu, w salach przedszkolnych, 120 dzieci oraz 25 dzieci poniżej 3 roku życia w pomieszczeniu żłobka.

Nowo wybudowane sale będą przestronne, dobrze nasłonecznione i klimatyzowane. Budynek przedszkola będzie przystosowany dla poruszanie się przez osoby niepełnoprawne m.in. poprzez zamontowanie windy wewnątrz budynku. W ramach inwestycji zmieni się również zagospodarowanie terenu przy przedszkolu. Zostaną wykonane utwardzenia terenu, nowe ogrodzenie oraz powstanie nowy plac zabaw dla dzieci.Zakończenie przedmiotowej inwestycji przewidziane jest na koniec 2022 roku.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę kwotę brutto: 4 664 542,01 zł. Umowa na realizację zadania została zawarta 28.06.2021 roku z Przedsiębiorstwem Budowlanym “SIKORA”WOJCIECH SIKORA” .

Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Oś Priorytetowa 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2Odnowa obszarów wiejskich, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Druga umowa dotyczyła natomiast pełnienia nadzoru inwestorskiego nad inwestycją:

Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zamówienia pn.: Rozbudowa z przebudową budynku przedszkola w Wiśniowej.Zadanie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiegona lata 2014 – 2020. Oś Priorytetowa 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2Odnowa obszarów wiejskich, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Wartość nadzoru inwestorskiego wynosi 59 655,00 PLN (słownie złotych: pięćdziesiąt dziewięć tysięcy sześćset pięćdziesiąt pięć 00/100). Umowa została podpisana z Przedsiębiorstwem Projektowo-Budowlanym “Mabal”.

Źródło i foto: Gmina Wiśniowa

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane