Connect with us

Sport

Wjątkowe zakończenie turnieju kobiet, rewelacyjna walka o medale. Plaża Open

Opublikowano

w

Wjątkowe zakończenie turnieju kobiet, rewelacyjna walka o medale. Plaża Open
stw


Ten wieczór w Myślenicach zostanie zapamiętany na długo. Finałowe spotkania rozegrano nie tylko przy pełnych trybunach, ale w rewelacyjnej atmosferze, którą stworzyły mecze rozgrywane przy oświetleniu. Zmagania siatkarek były pełne zwrotów akcji, ciekawych zagrań i widowiskowej gry w polu. Wszystko zakończyło zwycięstwo duetu Magdaleny Rapacz-Matras i Sandry Szychowskiej.

Poniedziałek w myślenickiej Plaży Open rozpoczęli siatkarze, którzy rozpoczęli grupowe rozgrywki turnieju głównego. Pierwsza faza rywalizacji przebiegała bardzo sprawnie, choć nie zabrakło też zaciętych spotkań. Grupę A bez większych problemów wygrał duet Brożyniak/Janiak, który zapisał na koncie dwa dwusetowe zwycięstwa. Z tego zestawienia dalej awansowali również Piotr Ilewicz i Igor Ciemachowski, którzy na otwarcie pokonali parę Głowacki/Witkoś, a następnie przegrali z triumfatorami grupy. Z trzeciego miejsca dalej dostali się Czesi Pihera/Mrkous.


W grupie B najlepiej spisał się team Zdybek/Lewandowski, który na otwarcie musiał trochę powalczyć i Czechów Stefko/Gala pokonał dopiero w tie-breaku. Drugą lokatę zajęła para Radzikowski/Chudek, która awansowała z wygraną i porażką na koncie. Czeska dwójka w starciu o dalszą grę pokonała dwójkę Jaroszczak/Prus i również miała okazję do pokazania się w kolejnej rundzie.
Najlepiej w kolejnym zestawieniu drużyny spisała się kadrowa para Nowak/Florczyk, która jednak nie miała łatwej przeprawy w grupie C. Młodzi zawodnicy w każdym rozegranym spotkaniu wygrywali tie-breaki. Z drugiej lokaty awansowała trzecia czeska para Pihera/Sotola, natomiast w walce o o ostatnie premiowane awansem miejsce w grupie team Lewicki/Maziarek pokonał Kozłowskiego i Kaniewskiego.
Grupę D wygrał reprezentacyjny duet Szałankiewicz/Kruk. Najpierw musiał on stoczyć pojedynek z drugą kadrową dwójką Prudel/Kurowski, którą wygrał 2:1, a następnie w dwóch szybkich setach Szałankiewicz i Kruk poradzili sobie ze Szczepanikiem i Kaczmarkiem. Finalnie ta dwójka dalej awansowała z drugiego miejsa, a Prudel i Kurowski w meczu o trzecią pozycję pokonali Lecha i Białeckiego.


Zwycięzcy grup, tj. Brożyniak/Janiak, Szałankiewicz/Kruk, Zdybek/Lewandowski i Nowak/Florczyk zakończyli zmagania w poniedziałek i czekali na swoich ćwierćfinałowych rywali. W pierwszej rundzie fazy pucharowej bylo ciekawie, choć również faworyci zaznaczyli swoją dominację na boisku. Lewicki i Maziarek pokonali w dwóch setach parę Radzikowski/Chudek, a Czesi Pihera/Mrkous nie mieli problemów ze Szczepanikiem i Kaczmarkiem. Duet Ilewicz/Ciemachowski sprawił natomiast sporą niespodziankę, ponieważ w szybkich dwóch setach pokonał kadrową dwójkę Prudel/Kurowski. Ciekawie było w meczu znających się bardzo dobrze Czechów, a zacięte starcie i długiego tie-breala wygrali Pihera i Sotola. W poniedziałek ćwierćfinałowe starcia rozgrywane będą kolejno od godziny 11:30.
Najważniejsze spotkania poniedziałkowego turnieju odbywały się po południu, a kluczową rolę odgrywały w nich siatkarki. Od godziny 14:00 toczyły się ćwierćfinały, po których do strefy medalowej awansowały pary: Rapacz-Matras/Szychowska, Błasiak/Zackiewicz, Gierczyńska/Saad oraz Szczytowicz/Tokarska. Rozegrano tylko trzy mecze, ostatni z ćwierćfinałów nie odbył się ponieważ duet Łodej/Ceynowa musiał wycofać się z turnieju.
Kolejne starcia to pokaz fantastycznej siatkówki plażowej. Do tego etapu turnieju dotarły doświadczone duety, które mogły zaprezentować całe piękno tego sportu. Już pierwszy półfinał pokazał, że żadnej z par nie będzie łatwo. Choć w setach wyniki były bardzo różne, to obie drużyny walczyły do samego końca. Drugi półfinał zakończył się w dwóch setach, ale przyniósł wiele emocji.


Półfinałowe starcia przegrały pary Błasiak/Zackiewicz i Szczytowicz/Tokarska, serwując kibicom niezwykle ciekawe starcie o brąz. To zakończyło się tie-breakiem i stało na niezwykle wysokim poziomie. Pierwsza odsłona padła łatwym łupem Błasiak i Zackiewicz, jednak granie rozpoczęło się od kolejnej, a Szczytowicz/Tokarska niejednokrotnie odwracały losy tego meczu, finalnie stając na podium całej imprezy.


Finał to fenomenalna oprawa i jeszcze lepsza postawa par na boisku. Rozgrywany przy sztucznym oświetleniu mecz mógł się podobać nawet najbardziej wytrawnym sympatykom plażówki. Oba duety Saad/Wawrzyńczyk i Rapacz-Matras/Szychowska zaprezentowały siatkówkę na najwyższym poziomie. W każdym z rozegranych setów wydawało się, że jedna z par idzie po swoje, na co odpowiadała druga i kończyło się zupełnie inaczej. Zwroty akcji, kapitalna gra w polu, mocne i ciekawe ataki – to tylko mała część z tego, co pokazały obie dwójki. Po tym starciu cieszyły się obie, ale jedna mogła tylko stanąć na najwyższym podium – była to para Magdalena Rapacz-Matras i Sandra Szychowska.

Galeria mecze finałowe KOBIET:

Plaża Open Myślenice – wyniki kobiet poniedziałek:


Ćwierćfinały:

Agnieszka Wołoszyn/Aleksandra Chyła – Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska
0:2 (18:21, 14:21)
Małgorzata Ciężkowska/Julia Kielak – Izabela Błasiak/Izabela Zackiewicz
0:2 (16:21, 15:21)
Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska – Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad
1:2 (21:15, 16:21, 11:15)
Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska – Marta Łodej/Agata Ceynowa
2:0 (21:0, 21:0)


Półfinały:
Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska – Izabela Błasiak/Izabela Zackiewicz
2:1 (21:9, 17:21, 15:10)
Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad – Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska
2:0 (21:14, 21:17)
Mecz o 3. miejsce:
Izabela Błasiak/Izabela Zackiewicz – Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska
1:2 (21:10, 18:21, 13:15)

Finał:
Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska – Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad
2:1 (18:21, 21:16, 16:14)

Plaża Open Myślenice – wyniki mężczyźni:


GRUPA A

Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak – František Pihera/Jan Mrkous
2:0 (21:16, 21:18)
Michał Głowacki/Michał Witkoś – Piotr Ilewicz/Igor Ciemachowski
0:2 (23:25, 17:21)
Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak – Piotr Ilewicz/Igor Ciemachowski
2:0 (21:15, 21:17)
František Pihera/Jan Mrkous – Michał Głowacki/Michał Witkoś
2:0 (21:17, 21:16)


GRUPA B
Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski – Jan Štefko/Jakub Gála
2:1 (15:21, 21:19, 15:12)
Tomasz Jaroszczak/Janusz Prus – Kamil Radzikowski/Konrad Chudek
0:2 (13:21, 19:21)
Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski – Kamil Radzikowski/Konrad Chudek
2:0 (21:15, 21:14)
Jan Štefko/Jakub Gála – Tomasz Jaroszczak/Janusz Prus
2:0 (21:16, 24:22)


GRUPA C
Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek – Martin Pihera/Ondřej Šotola
1:2 (16:21, 23:21, 18:20)
Jakub Nowak/Mateusz Florczyk – Robert Kozłowski/Tobiasz Kaniewski
2:1 (19:21, 21:16, 15:6)
Martin Pihera/Ondřej Šotola – Jakub Nowak/Mateusz Florczyk
1:2 (21:19, 17:21, 13:15)
Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek – Robert Kozłowski/Tobiasz Kaniewski
2:0 (21:12, 21:13)
GRUPA D
Jarosław Lech/Adrian Białecki – Karol Szczepanik/Mikołaj Kaczmarek
1:2 (16:21, 21:15, 15:17)
Jakub Szałankiewicz/Miłosz Kruk – Mariusz Prudel/Jakub Kurowski
2:1 (21:16, 22:24, 15:10)
Karol Szczepanik/Mikołaj Kaczmarek – Jakub Szałankiewicz/Miłosz Kruk
0:2 (10:21, 5:21)
Jarosław Lech/Adrian Białecki – Mariusz Prudel/Jakub Kurowski
0:2 (11:21, 20:22)
FAZA PUCHAROWA
Kamil Radzikowski/Konrad Chudek – Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek
0:2 (17:21, 13:21)
Martin Pihera/Ondřej Šotola – Jan Štefko/Jakub Gála
2:1 (17:21, 21:15, 16:14)
Karol Szczepanik/Mikołaj Kaczmarek – František Pihera/Jan Mrkous
0:2 (18:21, 11:21)
Piotr Ilewicz/Igor Ciemachowski – Mariusz Prudel/Jakub Kurowski
2:0 (21:7, 21:16

informacje: Plaża Open

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Zawodniczki Klubu Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Serbii!

Opublikowano

w

Zawodniczki Klubu Lady Fitness na Mistrzostwach Świata w Serbii!
stw

W miniony weekend w miejscowości Cacak w Serbii odbyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z całego świata, prezentujących wysoki poziom i  świetne przygotowanie. W niektórych kategoriach wiekowych rywalizowało nawet po 30 zawodników.

Mistrzostwa Świata IFBB Children Fitness Cahmpionship Serbia Cacak 2022, stały się okazją do rywalizacji również dla zawodniczek z myślenickiego Klubu Lady Fitness.  Nasz kraj reprezentowały: Lena Latoń, Kateryna Kubatko, Kamila Pustelnik, Oliwia Cholewa, Milena Jurkiewicz, Milena Nosal, Izabela Zawada, Antonina Kuźniar, Anna Węklar.

– Niesamowite emocje, rekordowa ilość zawodników, wspaniałe przygotowanie najlepszych dzieci i młodzieży świata, rewelacyjny jak nigdy do tej pory poziom! Tak pokrótce skomentować można te niezwykłe zawody, które uwieńczy wspomnienie o Mazurku Dąbrowskiego dla naszej podopiecznej Izabeli Zawady – Mistrzyni Świata. Znaleźć się w gronie klubów i zawodników reprezentujących kraj to ogromny zaszczyt, natomiast jeszcze bardziej napawają dumą lokaty naszych klubowiczów, którzy walczyli w grupach nawet 29 osobowych i wszyscy znaleźli się w top 15 zawodników świata, wiele z nich debiutując!” – komentuje trenerka Anna Simsak-Godula.

Wyniki zawodniczek Klubu Lady Fitness w Serbii:

 
🏆 Izabela Zawada 1 miejsce
🏆Kamila Pustelnik 3 miejsce
🏆 Antonina Kuźniar 4 miejsce
🏆Lena Latoń 6 miejsce
🏆 Oliwia Cholewa 7 miejsce
🏆 Kateryna Kubatko 9 miejsce
🏆Milena Nosal 11 miejsce
🏆Milena Jurkiewicz 12 miejsce
🏆Anna Węklar 12 miejsce

 

Gratulujemy zawodniczkom, trenerom i rodzicom. Życzymy kolejnych sukcesów!

informacje: Taniec i Gimnastyka LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenice. Kolejny raz szachiści zagrali na myślenickim Rynku

Opublikowano

w

Myślenice. Kolejny raz szachiści zagrali na myślenickim Rynku
stw

 Kolejny raz szachiści zagrali na myślenickim Rynku! XIII Szachowe Spotkanie na Myślenickim Rynku zostało zrealizowane przy współpracy Stowarzyszenia Myślenicka Akademia Talentów, Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie filia MOKiS Myślenice oraz Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa. Organizatorów co roku zachwyca wspaniała frekwencja- w tegorocznym spotkaniu wzięło udział prawie 190 pasjonatów królewskiej gry.

Niezmiernie cieszy fakt że z roku na rok tradycja spotkań szachowych na myślenickim rynku jest kontynuowana i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko pod względem frekwencji, ale też bardzo wysokiego poziomu gry. Do Myślenic zjeżdżają najlepsi szachiści z całej małopolski i nie tylko. W grupie Open w tym roku spotkały się osoby posiadające tytuł międzynarodowe (GM, FM). Prestiż tych spotkań pojawia się głównie dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i lokalnych firm. Wspaniałe nagrody, oryginalne puchary, animacje dla dzieci, szachy i warcaby ogrodowe, doskonale przygotowane warunki to wszystko zapewnili organizatorzy niedzielnego szachowego spotkania. Zadowolenie na twarzach osób uczestniczących w turnieju pokazuje że takie spotkania cieszą się bardzo pozytywnym odbiorem- mówi Małgorzata Jamrozik z Myślenickiej Akademii Talentów 

 

Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali:

Open

Miejsce I Szymon Gumularz (GM)

Miejsce II Jakub Suder (FM)

Miejsce III Jan Golenia (I++)

Najlepszy Zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Jakub Suder

Najlepsza Zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Katarzyna Uliasz

Grupa B

I Andrzej Jaśkowiec

II Henryk Szczepański

III Józef Kaczor

Grupa C (do lat 15)

I Szymon Duda

II Zuzanna Nowak

III Maciej Nowak

Najlepsza Zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Amelia Kowalik

Najlepszy Zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Bartłomiej Jaśkowiec

Grupa D

I Wojciech Hetmańczyk

II Michał Kaszuba

III Maciej Jamrozik

Najlepsza Zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Anna Jamrozik

Najlepszy Zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Maciej Jamrozik

Grupa E

I Filip Pawłowski

II Maja Kołodziej

III Jakub Cienkosz

Najlepsza Zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Izabela Hodana

Najlepszy Zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Jakub Cienkosz

Grupa F

I Ksawery Ćwierz

II Marcel Woźniak

III Maciej Kucharski

Najlepszy Zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice: Ksawery Ćwierz

Najlepsza Zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Zuzanna Góralik

Gratulacje dla wszystkich zawodników.

 

 

Informacja: MAT Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Piłkarski rozwój talentów w Powiecie Myślenickim, Dzień Dziecka na sportowo!

Opublikowano

w

Piłkarski rozwój talentów w Powiecie Myślenickim, Dzień Dziecka na sportowo!
stw

 

To środki z V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pozwoliły na realizację projektu pod nazwą „Piłkarski rozwój talentów w Powiecie Myślenickim” realizowanego przez klub Orzeł Myślenice we współpracy z Karpatami Siepraw. W ramach zadania zaplanowane zostały dwa turnieje piłkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Pierwszy z nich odbył się w niedzielę 5 czerwca na obiektach myślenickiego Orła. Był to turniej z udziałem: skrzatów,  dwóch zespołów Orlików Myślenice, a także Karpat Siepraw AMP Kickstar Trzciana, Iskry Głogoczów oraz Lotnika Kryspinów. Jednocześnie na zlokalizowanych obok boiskach rywalizowali nieco starsi chłopcy ze szkółki Orliki Myślenice, z których jedna drużyna zagrała towarzysko z APN Runik, a druga z AP Bonito Mszana Dolna.

– Łącznie na naszych obiektach zebrało się 100 małych piłkarzy, ale też ich rodzice i rodzeństwo. Dziękujemy za tak liczną obecność i udział w atrakcjach, jakie przygotowaliśmy na nasz Sportowy Dzień Dziecka. Przede wszystkim dziękujemy za głosy z wojewódzkim Budżecie Obywatelskim, bo to one pozwoliły na zwycięstwo w głosowaniu i realizację tego zadania, które oprócz turniejów w Sieprawiu i Myślenicach dają nam możliwość wyposażenia w nowe wysokiej jakości piłki oraz sprzęt sportowy – mówi Marek Pajka, autor projektu.

Na Sportowym Dniu Dziecka najmłodsi piłkarze oprócz rywalizacji na boisku mogli też skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni i placu zabaw. Współpracująca z Orłem jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice – Dolne Przedmieście zaprezentowała ponadto nowy wóz strażacki oraz tor przeszkód dla najmłodszych.

W turnieju skrzatów każdy był zwycięzcą, nagrody i medale wręczał radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bisztyga w obecności prezesa Zarządu Orła Myślenice Edwarda Łapy. Inne obowiązki zatrzymały radnego Roberta Bylicę, który również był zaproszony na uroczystą dekorację małych piłkarzy. Kolejny turniej, tym razem dla starszej kategorii wiekowej, odbędzie się w Sieprawiu w niedzielę 12 czerwca, a gospodarzem zawodów będą Karpaty Siepraw. Już teraz zapraszamy!

 

informacje: Orzeł Myślenice

zdjęcie: Bartek Ziółkowski Photography

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane