fbpx
Connect with us

Polityka

Władysław Kurowski kieruje zapytanie do Ministra Infrastruktury dotyczące bezpieczeństwa na „zakopiance”

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

15 stycznia poseł Ziemi Myślenickiej – Władysław Kurowski skierował zapytanie poselskie do Ministra Infrastruktury, w którym apeluje o zrealizowanie programu rozwiązującego problemy z niebezpiecznymi miejscami w ciągu Drogi Krajowej nr. 7. W piśmie tym parlamentarzysta przedstawia problem niebezpiecznych przejazdów w Gaju, Jaworniku, Krzyszkowicach, Głogoczowie oraz Bęczarce.

Bezpieczeństwo drogowe było i jest tematem priorytetowym dla mnie jako Posła. Nieustannie wspieram działania burmistrza Myślenic i radnych dążących do poprawy infrastruktury na tych odcinkach Zakopianki, które tego wymagają. Jestem świadomy problemu, który dotyka mieszkańców Krzyszkowic jak i innych miejscowości. Sądzę, że wspólnymi siłami i dzięki dobrym decyzjom Ministra Andrzeja Adamczyka i GDDKIA jesteśmy w stanie osiągnąć nasz cel. Bądźmy razem. Zgoda buduje. – powiedział Władysław Kurowski, poseł na Sejm RP.

Poseł wnosi także o zainstalowanie „inteligentnej sygnalizacji świetlnej” na jednym ze skrzyżowań, np. w Krzyszkowicach lub w Jaworniku do czasu ostatecznego zrealizowania programu poprawy bezpieczeństwa na w/w odcinku drogi krajowej nr 7, co ułatwiłoby przejazd przez „Zakopiankę” poprzez efekt „fali”. ​

5 lutego w biurze poselskim odbyło się spotkanie posła, w którym wzięli udział przedstawiciele Krzyszkowic: radny Robert Pitala i Andrzej Grzybek oraz sołtys Władysław Dyduła. Tematem rozmów była budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w tej miejscowości.

A

RTYKUŁ OPRACOWANY PRZEZ BIURO POSELSKIE WŁADYSŁAWA KUROWSKIEGO

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane