Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Władysław Kurowski: Rządowy Fundusz Polski Ład to także wsparcie dla samorządów

Opublikowano

w

Władysław Kurowski: Rządowy Fundusz Polski Ład to także wsparcie dla samorządów

Polski Ład – to nowa propozycja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz nowe otwarcie po ciężkim okresie pandemii w Polsce. Propozycje przedstawione przez rządzących obejmujące wiele dziedzin naszego życia usprawnią działanie poszczególnych aspektów, a także wprowadzą nowe rozwiązania. Została opracowana nowa strategia gospodarcza dla naszego kraju.

5 fundamentów Polskiego Ładu:

  1. 7% PKB na zdrowie
  2. Obniżka podatków dla 18 mln Polaków
  3. Inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy.
  4. Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności
  5. Emerytura bez podatku do 2500 PLN

Obecnie obowiązują zmniejszone stawki podatkowe:

Do 9 %

obniżony został CIT dla firm o przychodach do 2 mln EUR rocznie

15 %

obniżona została stawka ryczałtu dla usług programistycznych (z 17%)

Do 17 %

obniżona została stawka ryczałtu dla wolnych zawodów (z 20%)

W ramach polskiego ładu planowane są dalsze obniżki ryczałtu dla programistów, informatyków, branży ICT i innych wolnych zawodów.

W polskim ładzie znajdują się także dobre propozycje dla przedsiębiorców oraz firm:

  • niższe podatki dla mikrofirm

Obniżone zostaną obciążenia dla 500 tys. firm, których dochody wynoszą do 6 tys. zł miesięcznie.

  • ulga na automatyzację i robotyzację produkcji

Wprowadzona zostanie ulga podatkowa zachęcająca przedsiębiorców do inwestycji w bardziej efektywne, długoterminowe projekty rozwojowe.

Rządowy Fundusz Polski Ład to także wsparcie dla samorządów. Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.  Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Jego zadaniem jest pobudzenie inwestycji we wszystkich regionach naszego kraju. Samorządy dostaną do 9️5 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne oraz na gospodarowanie odpadami.

Polski Ład to niebagatelna kwota 72,4 mld złotych rocznie przeznaczonych na rozwój Polski!

W rozbiciu na poszczególne filary to kwoty w wysokości:

1. „Plan na zdrowie” – 13,6 mld zł.

2.”Uczciwa praca – godna płaca” – 12 mld zł.

3. „Dekada rozwoju” – 10,8 mld zł.

4. „Rodzina i dom w centrum życia” – 3,4 mld zł.

5. „Polska – nasza ziemia” – 5 mld zł.

6. „Dobry klimat dla firm” – 7,1 mld zł.

7. „Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek” – 7,2 mld zł.

8. „Czysta energia, czyste powietrze” – 4,1 mld zł.

9. „Cyber Poland 2025” – 4,1 mld zł.

10. „Złota jesień życia” – 5,1 mld zł.

Kolejny raz w naszych założeniach stawiamy na rodzinę, jej rozwój oraz dobre życie Polaków. Zależy nam również na zdrowiu naszego społeczeństwa przez co chcemy wygenerować większe nakłady finansowe na służbę zdrowia. Polski ład to także obniżka podatków i zwiększenie kwoty wolnej od podatku, a więc dobre propozycje dla wszystkich pracowników, przedsiębiorców i pracodawców. Działamy dla dobra społeczeństwa i cały czas pokazujemy nasze zaangażowanie w rozwój polski. W Polskim ładzie zostały także ujęte ważne sprawy związane z przedsiębiorcami oraz samorządami. Niezwykle istotna jest pomoc dla lokalnych samorządów w realizacji inwestycji w poszczególnych gminach i powiatach, a dla firm solidne wsparcie od rządu. To właśnie proponuje nowy program Prawa i Sprawiedliwości, a jego założenia to odzwierciedlenie próśb i apeli Polaków, w które codziennie się wsłuchujemy – powiedział poseł Władysław Kurowski


Artykuł Sponsorowany

Oprac.: Biuro Poselskie Posła Władysława Kurowskiego

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Artykuł Sponsorowany

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej

Opublikowano

w

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej
stw

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach została utworzona w 2001 roku. W pierwszym roku funkcjonowania, na Uczelni kształciło się 111 studentów. Z każdym rokiem, liczba studentów wzrasta i aktualnie osiąga liczbę 3052. W 2001 roku uczelnia nosiła nazwę Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną, zaś w późniejszym czasie zmieniono ją na Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. W związku z dynamiką rozwoju Uczelni oraz nawiązaniem do tradycji regionu świętokrzyskiego i  Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, zmieniono nazwę na Staropolska Szkoła Wyższa. Po spełnieniu przez Uczelnię wszystkich warunków, zdefiniowanych w art. 16 ust. 1a ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i na mocy ustawy z dnia 23 lipca 2021 r. O zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Minister Edukacji i Nauki decyzją z dnia 25. stycznia 2022 r. podniósł status Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach do rangi Akademii Nauk Stosowanych.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach prowadzi zarówno 3-letnie studia I-go stopnia (licencjackie), 3,5 letnie studia inżynierskie, 2-letnie studia II-go stopnia (magisterskie), 5-letnie jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe,  kursy i szkolenia. Wszystkie poziomy studiów prowadzone są w systemie stacjonarnym (dzienne) oraz niestacjonarnym (zaoczne). Obecnie StANS, w ramach niezależnego rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, zyskała miano najlepszej niepublicznej uczelni magisterskiej w regionie świętokrzyskim. 

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, który obecnie posiada 4 filie krajowe (Kielce, Myślenice, Bochnia i Tarnobrzeg) i 3 zagraniczne (Łuck, Lwów – Ukraina oraz Dublin – Irlandia). Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach to uczelnia o międzynarodowym charakterze, która kładzie nacisk na kształcenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne.  Co roku około 100 studentów wyjeżdża w ramach Programu Erasmus Plus na studia i praktyki zagraniczne do 58 partnerskich uczelni i instytucji. Najczęściej wybieranymi kierunkami wyjazdów są Hiszpania, Grecja, Słowacja, Niemcy, Czechy oraz Włochy.  W ramach programów wymiany studenckiej nasi studenci mogą część nauki odbywać w USA.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami samorządowymi.

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Opublikowano

w

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Jeśli nosisz lub dopiero zamierzasz zacząć nosić soczewki korekcyjne, warto zainteresować się linią Biofinity. Zostały stworzone przez doskonale znaną markę Cooper Vision, a ich cechy sprawiają, że powinna zainteresować się nimi każda osoba, która chce czuć pełen komfort w dzień i w nocy. Co wyróżnia je od na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Soczewki Biofinity – nosisz jak chcesz i ile chcesz

Zacząć należy od tego, że soczewki Biofinity są wykonywane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Nazywa się Comfilcon A i ma wszelkie cechy, które predysponują go do tworzenia soczewek wręcz idealnych. Wykonane w technologii materiałowej Aquafirm pozwalają na wysoką tlenoprzepuszczalność oraz utrzymują odpowiednie nawilżenie, a jednocześnie są niezwykle elastyczne i miękki – dzięki czemu perfekcyjnie przylegają do powierzchni oka. 

Efekt? Nosząc soczewki Biofinity nawet nie odczuwasz ich obecności w oku!

Ale na tym nie koniec zalet. Kolejna to fakt, że dzięki materiałowi wykonania można je nosić bez konieczności zdejmowania – każda para soczewek miesięcznych jest przeznaczona do noszenia przez 29 nocy i 30 dni. Nie odczuwasz przy tym żadnych negatywnych skutków, na co wpływ ma właśnie wysoki poziom nawilżenia.

Biofinity dla osób wymagających

Soczewki Biofinity dzielą się na kilka rodzajów, różniących właściwościami. Oprócz klasycznych modeli korekcyjnych przygotowano również toryczne, przeznaczone dla astygmatyków. Wykorzystano w nich autorskie rozwiązanie Cooper Vision – Optymalną Geometrię Soczewki Torycznej. Jest to specjalna, wielopłaszczyznowa konstrukcja, dzięki której zastosowaniu zapewniona jest stabilność i pełen komfort widzenia.

Inne soczewki Biofinity to Energys. Są one tworzone z myślą o osobach, które pracują przy komputerach i innego rodzaju wyświetlaczach. Są wyposażone w Digital Zone Optics – jest to specjalna strefa optyczna, która pomaga zmniejszyć zmęczenie wzroku spowodowane patrzeniem na urządzenia cyfrowe. Dzięki tak wielu rodzajom soczewek na pewno znajdziesz najlepsze soczewki Biofinity dla siebie. 

Wybierz Biofinity i ciesz się wygodą

O jakości i komforcie soczewek Biofinity świadczy popularność tych soczewek. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie. Możesz do nich w każdej chwili dołączyć – znajdziesz je w ofercie sklepu online visionexpress.pl. Pomimo swojej doskonałej jakości oraz nowoczesnych technik wykonania są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Przekonaj się o tym – już dzisiaj zajrzyj na stronę visionexpress.pl!

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Opublikowano

w

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Butik Diana by Olivia zlokalizowany na pierwszym piętrze Galerii Czarny Lew w Pcimiu zaprasza w swoje progi. Szeroki asortyment produktów, odzież damska i dziecięca, galanteria i dodatki do domu- to wszystko a nawet i więcej można znaleźć w butikowych wnętrzach. A w gratisie doradztwo i miła atmosfera. 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane