Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Władysław Kurowski: Rządowy Fundusz Polski Ład to także wsparcie dla samorządów

Opublikowano

w

Władysław Kurowski: Rządowy Fundusz Polski Ład to także wsparcie dla samorządów

Polski Ład – to nowa propozycja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz nowe otwarcie po ciężkim okresie pandemii w Polsce. Propozycje przedstawione przez rządzących obejmujące wiele dziedzin naszego życia usprawnią działanie poszczególnych aspektów, a także wprowadzą nowe rozwiązania. Została opracowana nowa strategia gospodarcza dla naszego kraju.

5 fundamentów Polskiego Ładu:

 1. 7% PKB na zdrowie
 2. Obniżka podatków dla 18 mln Polaków
 3. Inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy.
 4. Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności
 5. Emerytura bez podatku do 2500 PLN

Obecnie obowiązują zmniejszone stawki podatkowe:

Do 9 %

obniżony został CIT dla firm o przychodach do 2 mln EUR rocznie

15 %

obniżona została stawka ryczałtu dla usług programistycznych (z 17%)

Do 17 %

obniżona została stawka ryczałtu dla wolnych zawodów (z 20%)

W ramach polskiego ładu planowane są dalsze obniżki ryczałtu dla programistów, informatyków, branży ICT i innych wolnych zawodów.

W polskim ładzie znajdują się także dobre propozycje dla przedsiębiorców oraz firm:

 • niższe podatki dla mikrofirm

Obniżone zostaną obciążenia dla 500 tys. firm, których dochody wynoszą do 6 tys. zł miesięcznie.

 • ulga na automatyzację i robotyzację produkcji

Wprowadzona zostanie ulga podatkowa zachęcająca przedsiębiorców do inwestycji w bardziej efektywne, długoterminowe projekty rozwojowe.

Rządowy Fundusz Polski Ład to także wsparcie dla samorządów. Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.  Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Jego zadaniem jest pobudzenie inwestycji we wszystkich regionach naszego kraju. Samorządy dostaną do 9️5 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne oraz na gospodarowanie odpadami.

Polski Ład to niebagatelna kwota 72,4 mld złotych rocznie przeznaczonych na rozwój Polski!

W rozbiciu na poszczególne filary to kwoty w wysokości:

1. „Plan na zdrowie” – 13,6 mld zł.

2.”Uczciwa praca – godna płaca” – 12 mld zł.

3. „Dekada rozwoju” – 10,8 mld zł.

4. „Rodzina i dom w centrum życia” – 3,4 mld zł.

5. „Polska – nasza ziemia” – 5 mld zł.

6. „Dobry klimat dla firm” – 7,1 mld zł.

7. „Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek” – 7,2 mld zł.

8. „Czysta energia, czyste powietrze” – 4,1 mld zł.

9. „Cyber Poland 2025” – 4,1 mld zł.

10. „Złota jesień życia” – 5,1 mld zł.

Kolejny raz w naszych założeniach stawiamy na rodzinę, jej rozwój oraz dobre życie Polaków. Zależy nam również na zdrowiu naszego społeczeństwa przez co chcemy wygenerować większe nakłady finansowe na służbę zdrowia. Polski ład to także obniżka podatków i zwiększenie kwoty wolnej od podatku, a więc dobre propozycje dla wszystkich pracowników, przedsiębiorców i pracodawców. Działamy dla dobra społeczeństwa i cały czas pokazujemy nasze zaangażowanie w rozwój polski. W Polskim ładzie zostały także ujęte ważne sprawy związane z przedsiębiorcami oraz samorządami. Niezwykle istotna jest pomoc dla lokalnych samorządów w realizacji inwestycji w poszczególnych gminach i powiatach, a dla firm solidne wsparcie od rządu. To właśnie proponuje nowy program Prawa i Sprawiedliwości, a jego założenia to odzwierciedlenie próśb i apeli Polaków, w które codziennie się wsłuchujemy – powiedział poseł Władysław Kurowski


Artykuł Sponsorowany

Oprac.: Biuro Poselskie Posła Władysława Kurowskiego

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Artykuł Sponsorowany

Najlepsze soczewki jednodniowe

Opublikowano

w

Najlepsze soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe są bardzo popularne wśród osób wybierających życie bez okularów z wielu względów. Na czele listy zalet figuruje komfort noszenia i łatwość użytkowania – soczewki jednodniowe są cieńsze niż te wielorazowe, a co za tym idzie, dla niektórych osób wygodniejsze, bo zupełnie nie czuć ich na oku. Użytkownicy doceniają także uczucie świeżości i bardzo prostą aplikację soczewek jednodniowych. Na rynku jest jednak wielu producentów tego produktu, dostępnych w różnych wariantach i półkach cenowych. Po które soczewki jednodniowe warto sięgnąć?

Soczewki jednodniowe

Soczewki kontaktowe jednodniowe są przeznaczone do używania w trybie dziennym, czyli od rana do wieczora, do 12-16 godzin użytkowania. Jak już wspomnieliśmy, ich materiał jest cieńszy niż w standardowej soczewce, dlatego wielu użytkowników uważa je za wygodniejsze i niewyczuwalne na oku. To produkt polecany dla alergików oraz dla osób początkujących dlatego, że są łatwiejsze w obsłudze i w utrzymywaniu higieny. Każda soczewka jednodniowa jest fabrycznie zapakowana w oddzielny pojemniczek wypełniony płynem do soczewek, więc nie potrzebne są żadne dodatkowe akcesoria, tak jak w przypadku np. soczewek miesięcznych. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to umycie i wysuszenie rąk oraz zdjęcie soczewki przed pójściem spać. W soczewkach jednodniowych można pływać, pod warunkiem zdjęcia ich zaraz po wyjściu z wody i wyrzuceniu do kosza.

Jakie są rodzaje soczewek jednodniowych?

Soczewki jednodniowe są powszechnie dostępne dla osób z najczęściej występującymi wadami refrakcji, czyli dla krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii. Dla osób z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością przeznaczone są soczewki sferyczne, a dla tych ze starczowzrocznością (prezbiopią) soczewki multifokalne (lub inaczej nazywane: soczewki progresywne). Bez problemu można kupić także soczewki przeznaczone dla astygmatyków, czyli soczewki toryczne. Co ciekawe, astygmatycy bardzo często nieświadomie sięgają po soczewki sferyczne i szybko się do nich zniechęcają, ponieważ czują ogromny dyskomfort. Budowa oka astygmatyka jest specyficzna – gałka oczna kształtem przypomina raczej piłkę do rugby, zwykle przez niesymetryczną rogówkę. Przez to wiązki światła, które wpadają do oka, nie skupiają się w jednym punkcie, a w dwóch, dając rozmyty, zamglony lub nieostry obraz. Korygowanie astygmatyzmu soczewką sferyczną nie jest możliwe właśnie ze względu na nieregularną budowę oka – soczewka o kształcie miseczki nie będzie przylegać do oka, co da objawy swędzenia i „odklejania się”. Natomiast soczewki toryczne są skonstruowane w ten sposób, by idealnie przylegać do niezbornej gałki ocznej. Zatem jeśli odczuwacie dyskomfort podczas noszenia soczewek (niezależnie od producenta czy ich rodzaju – jednodniowych czy miesięcznych), warto udać się do specjalisty i zbadać wzrok. Pomimo tego, że astygmatyzm jest genetyczną wadą refrakcji, to występuje powszechnie i zmienia się w trakcie życia, stąd może się pojawić w dowolnym momencie.

Wracając jednak do soczewek jednodniowych, przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę także materiał wykonania. W większości sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziecie soczewki wykonane z silikonu hydrożelowego, jednak nie wszyscy mogą takie nosić ze względu na alergię na silikon. Alergicy zatem powinni sięgać po soczewki hydrożelowe, zwłaszcza te o bardzo wysokim poziomie uwodnienia.

Najlepsze soczewki jednodniowe

Jeśli zdecydowaliście się na noszenie soczewek jednodniowych, na pewno chcielibyście wybrać najlepsze dostępne na rynku. Warto jednak wziąć pod uwagę, że soczewki dobiera się według indywidualnych potrzeb i para, która spełnia oczekiwania jednej osoby, może nie pasować komuś innemu. Nie ma jednak przeszkód, by zerknąć na ranking soczewek jednodniowych i zobaczyć, co wybierają pozostali konsumenci. W 2021 roku najchętniej noszonymi soczewkami były EyeLove Exclusive 1-Day, soczewki silikonowo-hydrożelowe z filtrem UV, które użytkownicy docenili za korzystny stosunek ceny do jakości (opakowanie 30 sztuk kosztuje ok. 75-90 złotych), wygodę i elastyczność. Dużą popularnością cieszą się także Soczewki jednodniowe ACUVUE OASYS 1-Day z technologią Zintegrowanej Łzy (pozwala na stabilność filmu łzowego) i filtrem UV. Wysoko w rankingu uplasowały się także soczewki jednodniowe Soflens Daily Disposable, wykonane z hydrożelu, w bardzo budżetowym wydaniu.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Zabłyśnij na święta z PSB Mrówka Myślenice

Opublikowano

w

Zabłyśnij na święta z PSB Mrówka Myślenice

Nadchodzą jedne z najpiękniejszych dni  w roku, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia…Niepowtarzalny świąteczny klimat możesz mieć w swoim domu, dzięki produktom oferowanym przez PSB Mrówka Myślenice. Zabłyśnij na święta…Zobacz ekspozycję, która idealnie wpasuje się w Twoje wnętrze, a także sprawi, że przed Twoim domem pojawi się prawdziwa magia świąt.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

AEG profesjonalne narzędzia dostępne w sklepie N-BIS w Myślenicach

Opublikowano

w

AEG profesjonalne narzędzia dostępne w sklepie N-BIS w Myślenicach
AEG profesjonalne narzędzia dostępne w sklepie N-BIS w Myślenicach
AEG profesjonalne narzędzia dostępne w sklepie N-BIS w Myślenicach

W N-Bis Myślenice znajdziecie  wszystko co potrzebne jest Wam do prac budowlanych,  remontowych, wykończeniowych. Sklep w swej ofercie ma narzędzia i elektronarzędzia. To jedyny w powiecie myślenickim autoryzowany przedstawiciel firmy AEG specjalizującej się w profesjonalnych elektronarzędziach.

Od czasu założenia w 1898 roku AEG POWERTOOLS jest wiodącym na rynku dostawcą profesjonalnych elektronarzędzi. Narzędzia są dostępne  na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. AEG specjalizuje się w produkcji elektronarzędzi sieciowych i akumulatorowych, młotów udarowo-obrotowych, sprzętu do obróbki metalu i drewna, wiertarek udarowych i akcesoriów.

N-Bis to sklep posiadający w swoim asortymencie szeroki wachlarz artykułów umożliwiających sprawne przeprowadzenie remontu mieszkania oraz pielęgnację terenów wokół niego. Działamy na rynku myślenickim już wiele lat, dzięki czemu zdążyliśmy poznać potrzeby naszych klientów.

W swojej ofercie posiada mi.in.

 • elektronarzędzia oraz narzędzia ręczne
 • okucia budowlane (klamki, zawiasy), farby, lakiery, rozpuszczalniki, śruby
 • siatki i słupki ogrodzeniowe
 • pośredniczymy w serwisie pogwarancyjnym elektronarzędzi

N-BIS kontakt:

 adres: ul. Przemysłowa 2A, 32-400 Myślenice
 telefon: 732-794-874
 e-mail: biuro@n-bis.pl

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane