Connect with us

Zdrowie

Wojewoda: Wydałem kolejne decyzje poszerzające bazę łóżek „covidowych”. W Myślenickim szpitalu będą to 32 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe

Opublikowano

w

koronawirus
stw

Tylko w ciągu tygodnia – pomiędzy 14 a 21 listopada – liczba pacjentów z COVID-19 w małopolskich szpitalach zwiększyła się o prawie 330. W tym czasie baza łóżek „covidowych” wzrosła o 521. O 52 zwiększyła się też zajętość respiratorów, ale w ciągu tygodnia liczba udostępnionych respiratorów wzrosła o 73. Staramy się być cały czas o dwa kroki przed epidemią, choć nie jest to łatwe, bo jej siła narasta. W ciągu miesiąca dzienna liczba nowych przypadków wzrosła ośmiokrotnie. Dlatego cały czas monitorujemy sytuację i trzymamy rękę na pulsie. Wydałem kolejne decyzje dalej poszerzające bazę łóżek „covidowych”. Łącznie będzie ich więcej do ok. pierwszej połowy tego tygodnia o blisko 380. Według danych z dziś szpitale udostępniają już ok. 2,2 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19 – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Prawie 380 kolejnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

Na mocy wydanych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę decyzji w kilkunastu szpitalach w Małopolsce zwiększy się liczba łóżek „covidowych” łącznie o ok. 380:

 • Szpital w Krynicy-Zdroju – zwiększenie o 10 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Proszowicach – zwiększenie o 15 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Suchej Beskidzkiej – zwiększenie o 11 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Nowym Sączu – zwiększenie o 23 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Limanowej – zwiększenie o 21 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital MSWiA w Krakowie – zwiększenie o 3 łóżka respiratorowe,

 • Szpital w Miechowie – zwiększenie o 6 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Chrzanowie – zwiększenie o 35 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Myślenicach – zwiększenie o 32 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe,

 • Szpital im. Żeromskiego w Krakowie – zwiększenie o 25 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem (dorosłych),

 • Szpital im. Dietla w Krakowie – zwiększenie o 7 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Oświęcimiu – zwiększeni o 2 łóżka dla dzieci z potwierdzonym zakażeniem, zwiększenie o 43 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 4 łóżka respiratorowe,

 • Szpital im. Szczeklika w Tarnowie – zwiększeni o 3 łóżka dla dzieci potwierdzonych i 5 łóżek dla dorosłych potwierdzonych,

 • Szpital w Brzesku – zwiększenie o 22 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe,

 • Szpital w Nowym Targu – zwiększenie o 40 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 4 respiratorowe,

 • Szpital w Gorlicach – zwiększenie o 28 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 4 respiratorowe,

 • Szpital im. Narutowicza w Krakowie – zwiększenie o 30 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem.

 

Dane o zakażeniach COVID-19 w powiecie myślenickim z dnia 23.11.2021

 

Wojewoda: Wydałem kolejne decyzje poszerzające bazę łóżek „covidowych”. W Myślenickim szpitalu będą to 32 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe

W ciągu ostatniego miesiąca – pomiędzy 21 października a 21 listopada – liczba łóżek udostępnionych przez szpitale zwiększyła się już o ponad 1234 (z 665 do 1899).

– To ogromne zaangażowanie i ogromny wysiłek małopolskiej służby zdrowia. Bardzo za nie dziękuję. Małopolski system opieki „covidowej” współtworzy już ponad 30 szpitali – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Szpital w Bochni

Wśród szpitali, w których już znacząco zwiększyła się liczba łóżek „covidowych”, jest Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni – Szpital Powiatowy im. bł. Marty Wieckiej. Zgodnie z ustaleniami ze Szpitalem, w najbliższym czasie – od 4 grudnia – dla pacjentów „covidowych” na II poziomie zabezpieczenia będzie tam 140 łóżek. Od ubiegłego tygodnia ich liczba została zwiększona najpierw z 21 na 31, a następnie z 31 na 90. Etapem pośrednim będzie jeszcze zwiększenie z poziomu 90 na 115, który będzie wdrożony 27 listopada.

Podobnie jak Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, będzie to zatem placówka niemal w całości, z wyłączeniem takich oddziałów jak pediatryczny czy neonatologiczny, opiekująca się pacjentami „covidowymi”.

Wojewoda: Wydałem kolejne decyzje poszerzające bazę łóżek „covidowych”. W Myślenickim szpitalu będą to 32 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe


Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Powiat myślenicki

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach

Opublikowano

w

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach
stw

W czwartek 23 czerwca Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach uroczyście otworzył  zmodernizowany Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Film:

Galeria:

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w MyślenicachOtwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu w Myślenicach

 

Kontynuuj czytanie

Powiat myślenicki

Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach

Opublikowano

w

Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach
stw
 

23 czerwca 2022 roku starosta myślenicki Józef Tomal, wicestarosta Rafał Kudas oraz Bogusława Słońska – przedstawicielka PFRON Oddział Małopolski, przekazali samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach. 

 
Samochód zakupiony został w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III, obszar D”. Kluczyki do samochodu przekazane zostały na ręce dyrektor DPS-u w Harbutowicach Agnieszki Lis.
 
„W imieniu Zarządu Powiatu Myślenickiego serdecznie dziękuję pani Dyrektor za udzielone wsparcie i dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zakupu samochodu dla potrzeb uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Dom Pomocy Społecznej im. Tadeusza Piekarza w Harbutowicach. Nowoczesny mikrobus, specjalnie przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, niewątpliwie wpłynie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu osób nim podróżujących. To kolejny krok ułatwiający codzienne życie i aktywne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Okazana przez Oddział Małopolski PFRON pomoc finansowa jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się od lat współpracy, ale też dbałości o potrzeby osób niepełnosprawnych. Jest świadectwem Państwa ogromnej empatii i zaangażowania w pełnieniu szlachetnej misji niesienia pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami” – powiedział starosta Józef Tomal.
 
„To kolejny samochód na terenie Powiatu Myślenickiego, który będzie służył osobom z niepełnosprawnościami. Niech ten samochód da Państwu jak największą radość w pozyskiwaniu wrażeń ze świata i wycieczek. Życzymy wielu fantastycznych i bezpiecznych przejechanych kilometrów.” – dodała Bogusława Słońska, Ekspert ds. Współpracy z Administracją Publiczną PEFRON Oddziału Małopolska.
 
Spotkanie było również okazją do przekazania jednego z dotychczasowych samochodów WTZ Harbutowice dla Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Oddział Myślenice. Kluczyki do samochodu odebrał przewodniczący Stowarzyszenia Marcin Jamróz.
 
Całkowity koszt zakupu samochodu to 157.589 zł dla WTZ w Harbutowicach i został sfinansowany z  wkładu własnego powiatu myślenickiego wynoszącego 63.868,10 zł oraz środków pochodzących z PFRON 93.720,90 zł.
 
Dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu wyrównywania różnic między regionami obszar D.
 
 
Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach
 
 
Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach
 
 
Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach
 
 
Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach
 

Kontynuuj czytanie

Województwo Małopolskie

Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film

Opublikowano

w

Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film
stw

W czwartek 2 czerwca 2022 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego skrzydła Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe w Myślenicach („Centrum”) mieszczącego się przy ulicy Drogowców 6. 

W otwarciu udział wzięli m.in. dyrektor Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie Michał Tochowicz, kierownik „Centrum” Tomasz Rewer, Anna Depukat kierownik biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, przedstawiciele  NFZ, władz samorządowych: wojewódzkich, powiatowych i gminnych, pracownicy „Centrum”  oraz inni znamienici goście. Poświęcenia obiektu dokonał ks. kanonik Zdzisław Balon. Przecięto symbolicznie wstęgę i zaproszeni mogli zobaczyć Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe w Myślenicach w całej okazałości.

Część oficjalna stała się okazją do podziękowań i przemówień, a także zaprezentowania działalności „Centrum” funkcjonującego w zmodernizowanym wnętrzu, a także w ramach nowego środowiskowego modelu psychiatrycznej opieki zdrowotnej. Po modernizacji myślenicka placówka powiększyła się pięciokrotnie i zajmuje powierzchnię około 1000m².  „Centrum”  jest miejscem nowoczesnym, przestronnym  z dużą ilością kwiatów. Zyskało pięć gabinetów psychologiczno-psychoterapeutycznych, przestronną poczekalnię, która stała się również miejscem do prezentacji prac pacjentów Oddziału Dziennego. Stworzonym z myślą o skutecznym i przyjaznym leczeniu pacjentów zgodnie z mottem placówki; „Pomagamy wrócić do codzienności.” 

Warto przypomnieć, że od dnia 1 września 2020 r. Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie rozpoczął realizację programu pilotażowego w psychiatrii. Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe udziela świadczeń mieszkańcom  powiatu myślenickiego, gminy Mogilany, gminy miejsko-wiejskiej Skawina i gminy miejsko-wiejskiej Świątniki Górne. Celem pilotażu jest wprowadzenie środowiskowego modelu psychiatrycznej opieki zdrowotnej opartego na centrach zdrowia psychicznego. Opiera się ono na nowym schemacie organizacyjnym (rysunek poniżej) i nowych zasadach finansowania, a jego celem jest poprawa  jakości oraz dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej.
 
Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film  Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film
Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film
Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – filmCentrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film   Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film
 
Dodatkowe informacje:
 
Centrum Zdrowia Psychicznego – opieka blisko domu.

Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe – otwarcie nowego skrzydła w Myślenicach – film

Ważnym elementem pilotażu jest funkcjonowanie Punktów Zgłoszeniowo – Koordynacyjnych, których zadaniem jest udzielenie pomocy zgłaszającym się osobom. 

W ramach Centrum zdrowia Psychicznego Małopolska – Południe funkcjonują dwa Punkty Zgłoszeniowo Koordynacyjne:

Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny w Myślenicach, ul. Drogowców 6, e-mail: pzk2-myslenice@babinski.pl,

Telefon 12 312-71-47 lub 505-417-584 – czynny codziennie od poniedziałku do piątku (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy ) w godzinach 08:00 – 18:00

Punkt Zgłoszeniowo-Kootrdynacyjny w Skawinie, ul. Energetyków 16, e-mail: pzk1-skawina@babinski.pl

Telefon 12 65-24-605 lub 516-928-991 czynny codziennie od poniedziałku do piątku (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy ) w godzinach 08:00 – 18:00

Ponadto w  Centrum przez całą dobę pełni dyżur telefoniczny lekarz:  telefon do Lekarza Dyżurnego Centrum: 505-417-581 czynny całą dobę.

Kompleksowa opieka psychiatryczna w naszym Centrum odbywa się w warunkach:

 Leczenie w Centrum odbywa się według indywidualnego planu terapeutycznego, koordynowanego we współpracy z asystentami zdrowienia.

Pomoc udzielana przez Centrum jest bezpłatna.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane