fbpx
Connect with us

SOS

Wojtuś chory na SMA pilnie potrzebuje pomocy

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Kolejna prośba o pomoc tym razem dla Wojtusia Howisa pilnie potrzebne pieniądze! Środki na leczenie, na ratowanie życia małego bohatera. Wojtuś skończył w grudniu roczek. Dla zdrowego bobasa jest to okres, w którym uczy się najbardziej podstawowych umiejętności – samodzielnego jedzenia, raczkowania, a później chodzenia. Rodzice cieszą się z gaworzenia, a każde nowe słowo przynosi nieskończoną radość. Przeżywaliśmy to z pierwszym synem i tym mocniej bolało, kiedy z Wojtkiem było zupełnie inaczej.

Ciąża przebiegała bardzo dobrze i książkowo. Poród był koszmarem i pierwsze niepokojące objawy u synka wskazywały, że to właśnie wtedy wydarzyło się coś niedobrego. Wojtek nie podnosił lewej rączki i nie ruszał nóżkami, ale lekarze uspokajali nas, że wszystko da się odzyskać dzięki rehabilitacji. Była nadzieja – będzie w porządku. Niestety, nasza rehabilitantka szybko odkryła, że źródło tkwi zupełnie gdzie indziej… Trafiliśmy do wrocławskiego szpitala, gdzie zrobiono Wojtusiowi badania genetyczne i odkryto bolesną prawdę. Rdzeniowy zanik mięśni typu 1. SMA – trzy literki oznaczające koszmar w najgorszym wydaniu. Synek miał dopiero 6 tygodni, a już wiedzieliśmy, że żyje z wyrokiem…”

Mama dodaje:

„Mamy bardzo dużo pieniędzy do zebrania i bardzo mało czasu, żeby powstrzymać SMA. Proszę, pomóż ratować mojego synka… Wojtuś potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych!”

Do tej pory zebrano ponad 1.000.000 złotych, kwota rośnie z minuty na minutę ale potrzeba jeszcze ponad 8.000.000 złotych.

zbiórka prowadzona pod adresem: https://www.siepomaga.pl/wojtus?fbclid=IwAR0Zj5lCXtAKRC9zXd1DChH1okADzkFKtjibErQxhW0LjP0yjbSAndZeq1w

#pomaganiejestdobre #pomożektomoże

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane